Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Избор на акумулатор

  1. #16
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Конспирацията влиза в действие. Следващия левел, демек първия, акумулатори се прави за летящите чинии, след това по качество отиват за Германия и останалите страни.
    Все пак си представям как си купил акумулатор предназначен за Германия, пък летящата ти чиния не може да запали на опашката за кацане на Прелулон.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #17

    Default

    Абе каква Германия, каква западна Европа? Ако алтернаторът и диодния блок са ти ОК и зарядния процес е в норми, какъвто и да е нов акумулатор да сложиш ще си бачка.
    Former Alfa owner.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Моята Алфетка дойде от Италия с хубав Бош, но беше 60 ампера и 540 пусков, което се оказваше малко и миналата зима трудно палеше, бавно въртеше, количката. Сега този акумулатор е на дядо ми на Ладата и е по-доволен от него, отколкото стария му искра. А на алфичката сложих най-евтиния китайски, но 72 ампера, не помня колко пусков, абе какъвто е по данните на книжката. Вече втора зима нямам проблвм с паленето и колата пали по-лесно(завърта по-бързо) от Боша. Така, че си вземи правилния като параметри и не робувай на марки, все пак всичко се прави в Китай, така че китайския е оригинален, а немския е ментак на двойна цена.
    Last edited by joluesh; 08-12-2015 at 07:18.

  4. #19

    Talking

    Никакви марки вече при акумулаторите. На едната сложих някакъв без никакви означения, няма лепенки, надписи- уж бил Варта. Да, ама кара 8ма година, с едно изтощаване от лампа в купето до 2 волта и тежък режим на къси разстояния. Другия ми е Фиамм, с бих казал лек режим на работа- колата седи в гараж, кара се на дълги разстояния основно. 4 години и май няма да успея да изкарам зимъска.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by joluesh View Post
    Така, че си вземи правилния като параметри и не робувай на марки, все пак всичко се прави в Китай, така че китайския е оригинален, а немския е ментак на двойна цена.
    Хахахаха +1



  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Конспирацията влиза в действие. Следващия левел, демек първия, акумулатори се прави за летящите чинии, след това по качество отиват за Германия и останалите страни.
    Все пак си представям как си купил акумулатор предназначен за Германия, пък летящата ти чиния не може да запали на опашката за кацане на Прелулон.
    Нещо не схващам смисъла.
    Или липсва такъв?!
    Темата е техническа, а не блатна.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Нещо не схващам смисъла.
    Или липсва такъв?!
    Темата е техническа, а не блатна.
    Именно. Че с твоята блатна история за световната конспирация не помогна на темата освен с бълването на грешна информация.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #23
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Имам едно предложение всеки да си снима акумулатора в колата с който е и да качва снимка !Така ще сме сигурни с какво кара а не да прави съчинения от въздуха и да дава акъл !
    Разбира се ако другите са съгласни и качват снимки ще кача и аз !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Именно. Че с твоята блатна история за световната конспирация не помогна на темата освен с бълването на грешна информация.
    Говори с факти, а не с махленска лексика!
    За снимките съм съгласен!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Говори с факти, а не с махленска лексика!
    За снимките съм съгласен!
    Отново с твоите камъни по твоята глава.
    Все едно аз да казвам, че няма извънземни, а ти да казваш, че има, ама ти да искаш факти от мен за отсъствието им.
    Не е ли по-логично ти да докараш извънземното, за да покажеш, че съществуват? Риторичен въпрос. Не се напъвай натам.

    п.п. Ако има такива производства, много лесно с дело в ЕС ще спечелиш много пари. Ти се досети натам дали има такова разделение.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Отново с твоите камъни по твоята глава.
    Все едно аз да казвам, че няма извънземни, а ти да казваш, че има, ама ти да искаш факти от мен за отсъствието им.
    Не е ли по-логично ти да докараш извънземното, за да покажеш, че съществуват? Риторичен въпрос. Не се напъвай натам.

    п.п. Ако има такива производства, много лесно с дело в ЕС ще спечелиш много пари. Ти се досети натам дали има такова разделение.
    Бъркаш желаното с реалното.
    В ЕС отдавна ни имат за цигани и никой не може да промени това. Навлизаме в простотии.
    Посочих моите фаворити на пазара и защо е така.
    Че има разлика в един и същ продукт в различните страни е ясно на всички. Признаха го и от Пепси и от парфюмерийната и от химическата промишленост. Било според вкусовете на народите в региона.
    Аз преставам, защото ми извадиха два, съвсем здрави според мен зъба преди час и съм в скандалджийско настроение.
    Всъщност, на прасе, жена и акумулатор как случиш.
    Фиата дойде с някакъв непознат за мен субект, напълно разреден, но го възстанових и вече втора зима се държи прилично!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Моя в момента е супер куча марка.Тия дни ще кача снимка.72 ампера.Слаб е,но е корав доста.Ако оставя някаква електроника включена 5 минути почти умира,но ако не ползвам никаква електроника на загасен двигател,нямам никакви проблеми с паленето,всеки ден е подложен на натоварен режим-кратки разстояние,никакви ядове,пали от ряз.Ако вземе да прави номера съм си намерил 74 амперов от марката ,,Hagen,, за 80 евро.Ако го взема и сложа и него ще снимам.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #28
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    На три от четири коли ползвам Mutlu. Турски са, не знам колко са читави, но най-стария е на 3 години, и не дава никакви признаци на умора! Бившата ми 156-ца я карах 7 (СЕДЕМ) години с Искра! И тази Искра сдаде багажа, защото беше обслужваема, а аз за седем години, никога не проверих нивото на електролита. Когато спря да пали и свалих капачките, се оказа че акумулатора е почти сух... Не робувам на марки! Както ми каза преди години продавача в един магазин - ако си изкара гаранцията, акумулатора е ОК, независимо от марката! След гаранционния срок всичко е въпрос на късмет! И за да подкрепя това твърдение ще кажа, че Варта на 6 месеца ми е сдавала багажа тотално....
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  14. #29
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Хайде аз да съм първи,че да се престрашат останалите !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #30
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Хайде аз да съм първи,че да се престрашат останалите !
    Току що сложих и аз един такъв че стария почна да прави мизерии.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •