Results 1 to 14 of 14

Thread: Помогнете моля

  1. #1

    Default Помогнете моля

    Здравейте,
    Продават ми Алфа 156 1.8т.р. със всички екстри 99г. за 6хиляди лева.
    Продавача не ми епознат. Колата изглежда добре. Следя този сайт от известно време и реших , че точно Вие бихте ми помогнали- това нормална цена ли е за този автомобил- имам предвид колата изглежда добре, а и е луксозен автомобил с толкова екстри. Посъветвайте ме.[/b]

  2. #2
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    ами виж в мобиле.бг цените, но на първо чете ми се струва подозрително ниска цена.

    но пък:
    1. продавача може да е балък
    2. продавача може да е на зор

    тъй че - ходи на диагностика и взимай
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  3. #3
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Чат-пат изпадат много изгодни оферти, но може да има подводни камъни - както може да ги има и в не толкова изгодните оферти.

    Колата според мен трябва да отиде в официален сервиз - Ауто Италия или Вантотрейд и да се огледа много внимателно.

    Има вариант да е пред смяна на повечето консумативи, които могат да ти стъпят и на 1500лв .. тогава колата няма да е лоша, но цената и ще е реално с 1500лв повече за да е кола на която може да се разчита.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  4. #4

    Default благодаря за вниманието

    Благодаря , че ме приехте на сериозно. Намерих още една алфа 156 98г. 1.8 143 к всички екстри без кожа за 5770 лв от Горубляне /борса та за авто в София/ явно така вървят тези автомобили?
    Разберете, колата ме изкушава, дори не спя много е готина , но ме е страх. Плюс това разни монтьори ме обеждават , че италианката се чупела скъпи са й частите- това така ли е ? Макар , че и да е така много ми се иска тази алфа да моята

  5. #5
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Егати как са паднали нашите колички,но какво да се прави такъв е живота... аз моята я взех на времето 3 годишна за 15к
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Sofia
    Age
    55
    Posts
    50

    Default

    Да, скъпи са, като на всички коли от тоя клас, произведени тая година, включително и немските, но те пък никога не се чупят

    Има една стикната тема с цени на ремонти и поддръжка за Алфа 156, прочети я и ще научиш доста http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4373
    156 2.4JTD '99 - продадена
    Nissan Murano '05 - не знам дали някога пак ще се кача на кола

  7. #7
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default Re: благодаря за вниманието

    Quote Originally Posted by ddd
    Благодаря , че ме приехте на сериозно. Намерих още една алфа 156 98г. 1.8 143 к всички екстри без кожа за 5770 лв от Горубляне /борса та за авто в София/ явно така вървят тези автомобили?
    Разберете, колата ме изкушава, дори не спя много е готина , но ме е страх. Плюс това разни монтьори ме обеждават , че италианката се чупела скъпи са й частите- това така ли е ? Макар , че и да е така много ми се иска тази алфа да моята
    Абе тия коли мисля че не вървят така цената на читав екземпляр си е по нагоре,но всеки си има разбирания за читава и има и странични фактори Ама не мися че тояно тези от Горубляне са балъци
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  8. #8

    Default

    Незнам братле мисли добре за мен тази цена около 6000, 7000лв е нормална другите или са на старите цени или са надути но ти е прегледай виж вътре тапицериите дали са скъсани вратите добре ли се затварят или са лашкани много смисал тъкъв да не е много юркана колата. Като коли не се притеснявай страхотни са

  9. #9
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    То ако от тапицериите и от вратите се разбираше дали е много юркана колата.......
    Абе живи и здрави.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #10
    Запален алфист mikoasp's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Posts
    290

    Default

    Quote Originally Posted by SamuraiJack
    Да, скъпи са, като на всички коли от тоя клас, произведени тая година, включително и немските, но те пък никога не се чупят
    Въпроса е спорен казвам го от личен опит,но неща да спамя темата на човека,така че извинявайте,а на него успешен избор и членство в клуба на 156
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 10.2001
    ------------------------------------------

  11. #11

    Default

    Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 10:32 pm Заглавие:

    --------------------------------------------------------------------------------

    То ако от тапицериите и от вратите се разбираше дали е много юркана колата.......
    Абе живи и здрави

    Незнам ти как ги разбираш колега но една кола ако и са съдрани седалките и вратите са в такова положение че едва ли не се "отварят и зятварят сами" можеш ли да кажеш че е запазена и от там има ли смисъл да ходиш да се разкарваш и да си даваш парите по разни диагностики. Аз попринцип съм такъв че не карам много една кола, често ги сменям и като купувам по сервизи не ходя само с един поглед разбирам в какво положение е колата и дали си струва така че това е моето мнение и дося лоша кола не съм взел и и незнам какво е това ремонт по кола аз съм само по обслужването!

  12. #12
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Вчера на Дупница гледахме една 156 2.0 ТС 1999 г.,за 10 000лв. но без забележки отвън от вътре измиваш гумите и я вкарваш в магазина за нова.Досега кола втора употреба в такова състояние не съм виждал.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Аз нали наскоро се сдобих с Алфа 156, та имам пресни впечатления от цените. Лично на мен много ми помогнаха мои приятели - монтьори, единият от които е "алфист", както си му е реда... Аз държах на диагностика и "преглед" именно от тези мои приятели. Та - освен всичко друго, трябва да се гледа напр.: ръжда - започнала ли е да ръждясва, къде е избило и т.н. - това почти няма оправия. Върху цената, дори и да се договори "смъкване" - трябва да се предвидят - такси за нотариус (ако е от частно лице), такси и време за пререгистрация, смяна на ремък, масло и филтри, аларма (ако няма), застраховка (напр. "Каско" - застр. стойност е 8-10к) + амортисьори (ако са потекли, сменят се на чифт), спирачки (дискове/ накладки), пружини, носачи и т.н. Ако има нещо по-сериозно по "вървежа" (горенето) + още парички - напр. дебитомер струва над 500 лв. Да не забравяме, че се иска и ГО при пререгистрацията (на новия собственик).

    Не че аз съм успял да предвидя абсолютно всичко, но е хубаво човек да си прави сметката. Едно е да се вземе кола за 5к, но за да се кара нормално и спокойно да трябва да се налеят още 2-3к. Е, ако ще се кара само 2-3 месеца, какъв е проблема...

    Поздрави!
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Забравих най-важното - възможни удари по колата. Тук имаше няколко теми какво да се гледа като се купува Алфа - едно от нещата, за "просто око", са лепенките на рамата - трябва да са подредени и да си личи, че са си там "по подразбиране". Имаше снимки във форума как трябва да изглеждат тези лепенки. За набито око, разбира се, веднага си личи какво е сменяно и пребоядисвано. У нас май няма неудряни коли, но колкото е по-ниска цената, толкова май е по-вероятно колата да е претърпяла тежък удар. Последици: напр. спукан радиатор, който "си е цифра"; излезли еърбеци - т.е. ужким има еърбеци, но всъщност ги няма (1 нов май струва над 2000 лв.), "изгърмели" колани и т.н.

    Хубаво е да се опита и съединителя - ако той е "тръгнал", неговата смяна също "си е цифра".

    Поздрави!
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •