Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Големина на резервоара

  1. #1

    Default Големина на резервоара

    Колеги имам едно питане колко литра събират вашите 159 1.9 JTDм защото чета по книжка и там го дават 70л. а аз малко преди лампа не мога да събера повече от 50л. ??!!!

  2. #2
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    70л е!
    Като аз си успявам да сипя 68-69л след светване на лампата и каране още около 60км.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Т.е. излиза, че е 70 л. без резервата?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  4. #4

    Default

    В ръководството за ползване на 159-ката пише, че е 70 литра.В тези 70 литра има 10 литра резерва, тоест като изразходиш от пълен резервоар 60 литра имаш още десет резерва като светва "бензин/дизел колонката".Поне така пише.Аз онзи ден напълних резервоара, след като беше светнала лампа и след като направих след светването на "колонката" още 10-15 км градско.Успяха да ми сипят 62.78 литра.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Добре защо по дяволите аз не мога да сипа повече от 50л точно преди лампата

  6. #6
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by AvaddonBG View Post
    Добре защо по дяволите аз не мога да сипа повече от 50л точно преди лампата
    Щото 'точно преди лампата' е много разтегателно понятие...
    И аз 'точно преди лампата' не успявам да сложаповече от 50 и някой литър. Ама да видиш като по свети известно време как събирам 60+ литра.
    Моите подозрения са че светва доста по рано - да кажем на 15 литра в резервоара.
    това си го мисля, защото като купих колата естествено беше без грам нафта и защото беше далече от града, взех в едно 5 литрово шише от масло нафта. Ами - лампата продължи да си свети след като го налях, после се пренесох до града и на първата бензиностанция сложих за 20лв, което беше малко под 10 литра - значи общо почти 15 литра. Лампата изгасна, но точно след 10тина км светна пак.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  7. #7
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    E щом сипвате по - малко е добре.
    Аз на моята 147 редовно сипвам по 63-4 литра (малко след като светне лампата). А на 147ците резервоара трябва да е 60литра... къде точно ги слга тези почти 10 литра отгоре...
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  8. #8
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by PagkoTo View Post
    E щом сипвате по - малко е добре.
    Аз на моята 147 редовно сипвам по 63-4 литра (малко след като светне лампата). А на 147ците резервоара трябва да е 60литра... къде точно ги слга тези почти 10 литра отгоре...

    някъде те цакат ... просто не ми е логично на 60л резервоар да сипеш 63 литра а и той да не е празен
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #9
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    обиколих почти всички бензиностанции във Варна - разликата е 1-2 литра. Явно нявсякъде лъжат. И аз не хващам логиката, как това се случва с тази кола, но положението е токова...
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  10. #10
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Никога не са ми сипвали повече от два - три литра над официално обявения обем на резервоара, на настоящата и на бившата Алфа. То и стрелката на уреда си подминава последната черта, а и известно време се задържа на максимално пълен, макар че има разход. Не знам къде зареждате, аз много често пълня до "горе" и нямам случай с 10 литра повече.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Никой не лъже. Или поне не в големите вериги. Резервоара е ориентировъчен и гарантира минималното количество гориво, описано в ръководството. Вече всеки модел автомобил може до гърловината да събира 1 или 10 литра отгоре спокойно.
    Най ме накефика тия от Нова, които трябваше да направят сензационен репортаж преди има няма година, за това как в един ХХ литра резервоар събрали ХХ+10.
    В крайна сметка след разглобяването на колата и изсипването на цялото количество гориво, то се оказа толкова, колкото е описано и в бележката. И отново останаха с пръст в устата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #12
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Никой не лъже. Или поне не в големите вериги. Резервоара е ориентировъчен и гарантира минималното количество гориво, описано в ръководството. Вече всеки модел автомобил може до гърловината да събира 1 или 10 литра отгоре спокойно.
    Най ме накефика тия от Нова, които трябваше да направят сензационен репортаж преди има няма година, за това как в един ХХ литра резервоар събрали ХХ+10.
    В крайна сметка след разглобяването на колата и изсипването на цялото количество гориво, то се оказа толкова, колкото е описано и в бележката. И отново останаха с пръст в устата.
    Аз имам други наблюдения, но се отнасят главно за газ-та. Като вериги не мога да определя, защото на различните обекти на една и съща верига ми пълнят различно количество, но като цяло с Ромпетрол винаги ми слагат най-малко и карам най-много при положение, че винаги зареждам на празна бутилка до горе... не знам как става този номер. А преди няма и месец на Еко-то на бул. Пейо Яворов над кулата управитела ми върна даже пари защото на бутилката ми пише 38литра, а се пълни винаги до 34-35л /зависи от налягането/, а тогава ми заредиха 42 литра. След кратко обяснение, даже не бе скандал, ми оправиха разликата.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #13

    Default

    При мен проблема е че пълня до капачка вече прелива и пак сипвам 50-тина литра а стрелката или веднага пада от MAX или не се качва там затова питам а дефакто прелива от капачката

  14. #14
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by AvaddonBG View Post
    При мен проблема е че пълня до капачка вече прелива и пак сипвам 50-тина литра а стрелката или веднага пада от MAX или не се качва там затова питам а дефакто прелива от капачката
    Да не ти е пълен с утайки/боклуци резервоара бе колега? Така както обясняваш... при бензинките е също 70 литра, при светване на лампата слагам около 60, без да прелива, при първото изключване на пистолета. Стрелката дори малко подминава единицата.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  15. #15

    Default

    Аз затова питам колата е моя от има няма 3 месеца и 3-4 хил. километра но не е нормално това нещо. Старата ми кола е 156 1.9 JTD и колкото и неточен да е уреда за гориво там не сам виждал такова нещо май трябва да отвора резервоара и да вида какво става там.
    Не може да прелее от капачката а да ми показва че сам някъде в последното деление на уреда
    Много си се радвам на колата ама тия преди мен направо са я убили и сега голямо възстановяване ще падне

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •