Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Големина на резервоара

  1. #16

    Default

    Не че нещо, ама нали за това се прави оглед?



  2. #17

    Default

    Огледахме я ама сме пропуснали някои неща който са отстранени вече но резервоара малко ме изненада затова попитах да направа сравнение с други колеги

  3. #18
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Аз имам други наблюдения, но се отнасят главно за газ-та. Като вериги не мога да определя, защото на различните обекти на една и съща верига ми пълнят различно количество, но като цяло с Ромпетрол винаги ми слагат най-малко и карам най-много при положение, че винаги зареждам на празна бутилка до горе... не знам как става този номер. А преди няма и месец на Еко-то на бул. Пейо Яворов над кулата управитела ми върна даже пари защото на бутилката ми пише 38литра, а се пълни винаги до 34-35л /зависи от налягането/, а тогава ми заредиха 42 литра. След кратко обяснение, даже не бе скандал, ми оправиха разликата.
    Конкретно за газта пък е мътна и кървава.
    Поплавъка по принцип затваря на различно количество при различно налягане на помпата. За това между газостанциите почти никога няма да ти спира колонката на едно и също количество газ.
    За това ако са ти налели 42 литра то трябва да засечеш колко километра ще минеш с тях, а не да се оплакваш, че са те излъгали. Защото ако сондата ти не е спряла газта и бутилката се е напълнила до козирката, то отново това количество не е проблем.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #19
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    До сега винаги са ми сипвали 50 литра до горе .. и винаги съм бил преди лампа ... но един фр на 70 литра резервоар и без лампа зареди 71 литра и му върнаха разликата в парите (на еко )

    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  5. #20
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Конкретно за газта пък е мътна и кървава.
    Поплавъка по принцип затваря на различно количество при различно налягане на помпата. За това между газостанциите почти никога няма да ти спира колонката на едно и също количество газ.
    За това ако са ти налели 42 литра то трябва да засечеш колко километра ще минеш с тях, а не да се оплакваш, че са те излъгали. Защото ако сондата ти не е спряла газта и бутилката се е напълнила до козирката, то отново това количество не е проблем.
    Някакси не ми се вързва да заредя и да карам и след 10 дена да отида и да им кажа вие ме излъгахте еди си кога, елате ми засечете километража... тъпо е!
    Не знам как да ти обесня, за да ме разбереш, че бутилката ми е 38л по характеристики е дават 31л полезен товар, а ти пишеш, че 42 литра не е проблем заради сондата, която единствено на това Еко ми е направила проблем. Интересното е, че управителя ми върна разликата все едно всеки ден го прави...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #21
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Някакси не ми се вързва да заредя и да карам и след 10 дена да отида и да им кажа вие ме излъгахте еди си кога, елате ми засечете километража... тъпо е!
    Не знам как да ти обесня, за да ме разбереш, че бутилката ми е 38л по характеристики е дават 31л полезен товар, а ти пишеш, че 42 литра не е проблем заради сондата, която единствено на това Еко ми е направила проблем. Интересното е, че управителя ми върна разликата все едно всеки ден го прави...
    Да, съгласен съм, че е тъпо, но това са фактите. За да си сигурен, че си бул излъган реално. Почти съм сигурен, че не си засякъл след това колко ти е бил разхода на колата и да видиш колко километра ще изминеш, и ако не си бил излъган реално, то да се върнеш, и да върнеш парите на управителя.
    А при такива ситуации много от управителите връщат пари само и само да им се разкараш от главата, защото няма да могат да ти обяснят реалността.

    А не е като да не съм бил в тази сфера с инсталациите, конфигурациите и поддръжката точно на газоколонки.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #22
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Моята винаги я пълня до горе. Разликата от пълно(да спре пистолета) и пълно до капачката ми е 2.5-3 литра. винаги пълня докато спре пистолета и редовно пълня 63 литра (мога и снимков материал да покажа на касовите си бележки). А като отида да сипвам в коалта имам средно 3-5 литра резерв. Някой ако има обяснение моля да сподели.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  8. #23
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да, съгласен съм, че е тъпо, но това са фактите. За да си сигурен, че си бул излъган реално. Почти съм сигурен, че не си засякъл след това колко ти е бил разхода на колата и да видиш колко километра ще изминеш, и ако не си бил излъган реално, то да се върнеш, и да върнеш парите на управителя.
    А при такива ситуации много от управителите връщат пари само и само да им се разкараш от главата, защото няма да могат да ти обяснят реалността.

    А не е като да не съм бил в тази сфера с инсталациите, конфигурациите и поддръжката точно на газоколонки.
    Ами след като се разбрахме въобще не съм го мислил дали ще ги мина километрите или не, но не ми е направило впечатление да съм карал повече.
    Щом си работил в тази сфера, най-вероятно знаеш, че винаги има начини за манипулация на часовника Тъпо е покрай тази кампания с жълтите лепенки за качество и контрол да стават такива недоразумения, но имаш право, че нямам доказателства
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by PagkoTo View Post
    Моята винаги я пълня до горе. Разликата от пълно(да спре пистолета) и пълно до капачката ми е 2.5-3 литра. винаги пълня докато спре пистолета и редовно пълня 63 литра (мога и снимков материал да покажа на касовите си бележки). А като отида да сипвам в коалта имам средно 3-5 литра резерв. Някой ако има обяснение моля да сподели.
    От къде си сигурен,че имаш 3-5л. резерва,точно 147-те имат навика да им светва късно лампата,или да пищят че нямат гориво а да са пълни догоре.При мен са идвали 2-3 непалещи коли със светещи лампи и мърдаща стрелка,на първата тръгнах да и свалям помпата и какво да видя,резервоара сух на барут,следващите като дойдат със същите симптоми,директно има се налива гориво и палят.Какъв е извода-никога не разчитай на лампата на 147 !!!!!!!

    П.С.159-та винаги при току що светнала лампа,събираше 60-62 л.,около 2.5 л. събира в тръбата.
    П.С.2.Сега на Идеята при светнала лампа,един път 38,друг път 41,при резервоар 48+ около 2 л. тръба,демек светва когато си иска.
    П.С.3.И двете коли са зареждани на една бензиностанция,на една и съща колонка-100% не лъжат.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Какъв е извода-никога не разчитай на лампата на 147 !!!!!!!
    +1, уикенда пренощува на ляв наклон, на сутринта показваше половин резервоар при налични около 10 литра

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Най ме накефика тия от Нова, които трябваше да направят сензационен репортаж преди има няма година, за това как в един ХХ литра резервоар събрали ХХ+10.
    В крайна сметка след разглобяването на колата и изсипването на цялото количество гориво, то се оказа толкова, колкото е описано и в бележката. И отново останаха с пръст в устата.
    Точно след тоя репортаж спрях да гледам овчарските им "разследвания": Лъжат ли ни, докато сипваме гориво.
    Най ме накефи частта с верото и как сондата смуче от тавана на цистерната



  11. #26
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Точно след тоя репортаж спрях да гледам овчарските им "разследвания": Лъжат ли ни, докато сипваме гориво.
    Най ме накефи частта с верото и как сондата смуче от тавана на цистерната
    Точно. Хем сами си доказаха, че няма измама, хем търсят под вола теле.
    А това с мехурчетата пък е най-тъпото нещо, което можеха да измислят, за да пуснат все пак репортажа в ефир. Такава излагация я няма никъде.
    И какво излезе от 50 литра резервоар изкараха 67 спокойно.
    Значи от гледна точка на потребител е добре да може да изкараш от 50 литров резервоар 67 литра, ама не може никой никога да налее.
    Или както Айнщайн е казал:
    Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно, отколкото да разделиш атома на частици.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #27
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Ами и аз да се "похваля" какво се случва при мен.Още като купих колата в София ми сипаха 72.5 л.След това прочетох в книжката,че резервоара е 70 л. и си казах-"майната му".Почти същото ми се случи,обаче в Бургас след година на бензиностанция от друга верига.Днес малко след светване на лампата борда ми показваше остатъчен пробег 117 км. и ми сипаха на ОМВ 70.8 литра.Едва ли навсякъде лъжат,мисля си,че просто моя резервоар събира повече.
    ПП:До след първите 150 км пробег стрелката стои на макс!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  13. #28
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	2016-02-20 18.56.35.jpg 
Views:	63 
Size:	98.2 KB 
ID:	151205

    Click image for larger version. 

Name:	2016-02-20 18.57.18.jpg 
Views:	72 
Size:	91.2 KB 
ID:	151206

    Ето поредното зареждане над 70 л. от днес!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Click image for larger version. 

Name:	2016-02-20 18.56.35.jpg 
Views:	63 
Size:	98.2 KB 
ID:	151205

    Click image for larger version. 

Name:	2016-02-20 18.57.18.jpg 
Views:	72 
Size:	91.2 KB 
ID:	151206

    Ето поредното зареждане над 70 л. от днес!
    То у Варна затва ви е евтино горивото,щото ви сцепват с литрите.Тази кола ако се вярва на това което показва колонката,би трябвало да била с напълно празен резервоар........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    По-горе съм писал,че подобно зареждане са ми правили и в София и Бургас!
    Днес борда показваше остатъчен пробег от 68 км.,жалко ,че не снимах и него!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •