Results 1 to 8 of 8

Thread: проблем с парното Алфа 146 ТС :???:

  1. #1
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default проблем с парното Алфа 146 ТС :???:

    Колеги, от известно време имам проблем със задната конзола на парното. Духа студено на пасажерите отзад. Чудно ми е къде може да е проблемът, понеже отпред си духа топло, на стъклата топло, на краката топло, само от конзолата между предните 2 седалки, която е насочена към задните седалки духа студено. Подчертавам не е да не духа хич, или да е слабо, а си духа, ама студено. Понеже иде зима и имам малко дете е хубаво да разнищя проблема. Моля някой ако е срещал нещо подобно , или има предположение какво е, да сподели, за да не се налага да се разглабя и конзолата и таблото отпред залудо
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Ако отпред работи нормално, то и отзад трябва да духа топло. Верно с малко закъснение, защото въздухът се охлажда от по дългият път до задната духалка. Щом струята е силна, няма много веъзможни решения. Единственото за което се сещам е да топлоизолирате въздухопровода за задната духалка. Клапата топло/студено е еедна, така че....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    И при мен го има същия проблем, със същата кола като колегата, освен това дори и да изстива от дългата тръба, отдолу са гърнетата не може да не я подгряват поне малко. Парното на колата е супер на първа степен с времето става яко жега в колата, макар и сега със заминал термостат, но отзад духа студено.

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    И при мен го има същия проблем, със същата кола като колегата, освен това дори и да изстива от дългата тръба, отдолу са гърнетата не може да не я подгряват поне малко. Парното на колата е супер на първа степен с времето става яко жега в колата, макар и сега със заминал термостат, но отзад духа студено.
    Точно отдолу, мисля да няма гърне. Освен това, има термошит м/у изпускателните тръби/гърнета и купето. Въздуховодът на парното, минава от двете страни на скоростният лост и се обединява преди задната духалка, като всичко това става вътре в купето.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Махни кожуха между седалките (лесно се сваля) и огледай тръбите. Хванати са "на доверие" и се разкачат. Така ще разбереш най-добре.
    146 1.6TS CF1 '98


  6. #6
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Ще сваля конзолата м/у седалките щот не е до загряване- в колата става сауна, а отзад си дуа студено. Ще почна оттам, пък после ше му мисля. Нема логика да изстива, щот е пробвано и лятото и е пак 1:1
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #7
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    При мен беше така и се оказаха разкачени въздуховоди,ако си с климатроник може да те бъзика и едно малко гадно зъбно колелце дето мести клапите...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  8. #8
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    При мен беше така и се оказаха разкачени въздуховоди,ако си с климатроник може да те бъзика и едно малко гадно зъбно колелце дето мести клапите...
    Колега, с климатик съм, не е климатроник. И една от моите хипотези е, че или е някоя тръба, или е клапата. Все пак мисля да почна от кожуха между седалките и после, ако не е там проблема да се рови по таблото, че там е тегаво разглабянето.

    Дайте насоки как се разглабя тоя кожух най-лесно
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •