Results 1 to 9 of 9

Thread: АР 147 теч на масло

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    39

    Default АР 147 теч на масло

    Отново здравейте . Поствам снимка на един елемент на който евентуално уплътнението му е за смяна защото си капе здраво масло . Въпросът ми е каква е функцията му и къде да търся евентуално други течове защото нивото на маслото намаля.

    http://okela.snimka.bg/other/okela.6823.36372790.big

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Аз не виждам теч, има леко омасляване, нищо му! Търси проблема другаде, примерно турбо- погледни си отвътре маркуча от турбото към интеркулера в какво състояние е, също така и дали нямаш навлезнало масло в интеркулера( ще ти е най-лесно ако развиеш скобата на маркуча откъм кулера). И също така с колко ти е намаляло нивото? От щеката ли проверяваш или вярваш на показанията на бордовия?

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Проверявам от щеката и все пак виждам петната под колата . Въпросното нещо което не знам как се казва има метална гарнитура към главата и оттам яко сълзи докато работи мотора . Въпросът ми е може ли лаик като мен да го демонтира и смени гарнитурата защото виждам че е захванато само с три болта тип звезда ?

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Няма причина да не можеш.Отвиваш трите болта,почистваш обезмасляваш,малко силиконче и си готов.Провери и болтовете,може да са се разхлабили.
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Днес стегнах зверски болтовете и едвам сълзи но явно ще слагам силикон.Да сложа ли черен защото разполагам с такъв или някакъв друг ?

  6. #6
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Ако е издържлив на високи температури слагай , погледни на кутийката или провери в нета марката дали издържа на температури. Успех

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by razor1911 View Post
    Ако е издържлив на високи температури слагай , погледни на кутийката или провери в нета марката дали издържа на температури. Успех
    Важно е да е маслоустойчив. Силно препоръчвам Victor Reinz.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Какъв ще е силикона ще го мисля през почивните дни. Сега се кефя на колицата и на отзивите колеги . Желая крепко здраве и весели празници колеги !!!

  9. #9

    Default

    Колегата по-горе ти го е казал кой да е Не вземай друг! Весели и на тебе.. умната с колата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •