Page 18 of 21 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 313

Thread: 1.9ТД общи приказки и помощ

  1. #256
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Вече година и половина на секо зареждане слагам масло в нафтата-никви ядове.Мотора мърка.Казвам го сега със сигурност,понеже мина година и нещо и все така я карам,сега я кара баща ми де.Понеже доста хора ми казваха ,че не било правилно-пълни глупости.

  2. #257
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    ако имате нещо нужда
    продавам:
    1.воден радиатор-50лв
    2.интеркулер-30лв
    3.радиаторче парно с ново кранче-30лв
    4.задни амортесьори-30лв
    5.ГНП-50лв
    6.термостат-30лв
    7.маркуч след турбото-10лв
    9.предна емблема-5лв
    10.Маркучи и въздуховоди
    11.Накрайници външни здрави-10лв
    коментар на цените
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  3. #258
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default 1.9 ТД

    Малко да събудя темата, на ТД-то ми сутрин на студения старт пали на 3 цилиндъра (това само като застудее времето, лятото го няма), това за няколко секунди и се оправя, но много ме дразни. Днес свалях дюзите и ги носих за проверка, защото мислех, че някоя не работи добре, но се оказа че и четирите са перфектни (правят хубава мъгла и отварят на точното налягане). След това решихме с майстора да премерим и компресията на мотора и за наше учудване и там всичко е доста добре за толкова стар мотор. На двата цилиндъра по 28 бара, на другите два по 29 бара. И сега се чудя от какво се получава това тресене и палене на 3 цилиндъра дори и за наколко секунди.
    Майстора ми вика карай си колата и не се занимавай с глупости.
    Мисля да не пипам нищо повече и само нафта и по малко двутактово масло.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  4. #259
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Колега не се занимавай с глупости!Не знам как си с обогатителя,аз и на двете тд-та ми го нема жилото.На едното вързах тел,и у най големите студове отварям капака и го опъвам.Ръгай задължително масло у нафтата,дори и да не е двутактово,че усетиш разлика.И да не ти дреме,тия мотори са си такаЖелезни машини!Миналата зима тия с немските кошници у най големия студ,само ме гледаха и се чудеха как си паля от раз,и си пия кафето у входа,докато я чакам да позагрееСамо газ на тоя катър!

  5. #260
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Колега обогатителя си го ползвам пълноценно от няколко години. Прекарах си жило вътре в купето и си го задействам отвътре, много по-удобно е. За масло сипвам само двутактово и предимно само зимата, но трябва да и слагам целогодишно, че бг нафтата е скапана.
    Миналия месец и засичах разхода пълно/ пълно и за 501 км. даде разход 26.800 л. смесен разход, което е повече от добре. Този разход съм го постигнал с нормално каране!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  6. #261
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    При мене рядко е стигала над 5,но аз я карам полека,говоря за смесено.За маслото,че слагаш двутактово...Ми да по добре е,така разправятМи замисли се,моторното,кво му е?Същата работа.Дори,ако искаш да е най добре сипи си нафта в едно шише,налей вътре моторно масло и го разбийй,и сипи вътре,после другата нафта.Що робувате на тва двутактово масло?Аз съм сипвал секво,и хидравлично...Ефекта е,има ли масло у нафтата-по шукар е!Важното е задължително да има масло в нафтата,понеже тая нафта,къде е съвременната,като капне некъде,и след 15 мин,не остава и петно даже...Навремето като се окапеш ,и си остава петно и миризма с години...Па вие си карайте как си знаете!

    ---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

    Колега,СалихИмам и Фиат крома 1.9 тдид,при светеща лампа на горивото,преди години сипах 2 литра нафта и близо литър моторно масло-беше ми изпаднало,имах много...Беше зимата,бех запалил ,колата да загрева пред блока,и се бех качил у нас да си пия кафето...Баща ми по едно време извика-колата е угаснала!НЕ!Тя почти не се чуваше как работиА ти си сметай сам за себе си,поздрави!

  7. #262
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    31

    Default

    И мойта пали на 3 цилиндъра, свещи и дюзи са ОК, компресия ще меря тази седмица. Обогатителя ми е на жило и се ползва постоянно, предварението на подаване на горивото е доста по голямо от нормалното, съответно мотора работи доста шумно. Първия ми старт на студено винаги е на 3 цилиндъра, и бял пушек. Двигателя ми е на 2000 км след основен ремонт, но и преди ремонта пак беше така. Иначе върви добре и има нисък разход на гориво.

  8. #263
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Прав си колега за работата на мотора, когато има масло в нафтата, много по тихо и мазно работи. Аз слагам засега само бездимно двутактово масло(щилково), не за друго а защото го дават, че не се образува нагар отнего и предпазва от натрупване на такъв. Аз мисля, че като слагаш от двигателно или друго не е голям проблем, но от него ще се трупат сажди и нагар, което според мен не е добре. Поне аз така мисля не задължавам никой, всеки слага каквото си иска.

    Към колегата desso, какво си правил по мотора, казваш основен ремонт по конкретно ако може и колко ти излезе?

    Иначе мотора е много корав и си пали в най-големите студове с един подгрев, комшиите с дизели все гледат учудено как пали тоя стар дизелак!!!
    ПОЗДРАВИ и безаварийни километри!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  9. #264
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    31

    Default

    Смених сегменти, основни, биелни лагери маслена помпа и разпределителен вал. Цени не мога да кажа с голяма точност, основни лагери 60 лв, биелни 50, маслена помпа 120лв, сегментите 200, гарнитури 60-70лв. Разпределителния вал втора ръка. Труд - сам си го правих.

  10. #265
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by dessso View Post
    И мойта пали на 3 цилиндъра, свещи и дюзи са ОК, компресия ще меря тази седмица. Обогатителя ми е на жило и се ползва постоянно, предварението на подаване на горивото е доста по голямо от нормалното, съответно мотора работи доста шумно. Първия ми старт на студено винаги е на 3 цилиндъра, и бял пушек. Двигателя ми е на 2000 км след основен ремонт, но и преди ремонта пак беше така. Иначе върви добре и има нисък разход на гориво.
    Същата работа и при мене...

  11. #266
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    31

    Default

    Моята глава имаше пукнатини между клапаните, вероятно там ще излезе проблема. Гледах няколко глави, всичките бяха така. Антифриза не го бута.

  12. #267
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Вероятно и моята глава ще има пукнатини ако я сваля. По спомен преди години бях отворил тема за прекъсването при студен мотор и тогава един колега спомена, че ако сваля главата ще има такива пукнатини, било нормално за предкамерен дизел. Засега няма да пипам нищо повече да не я прецакам нещо, иначе с човека, където мерихме компресията погледна и разпределителния вал и каза, че е тръгнал да се изяжда. Аз откакто съм я взел сменям маслото на 7-8 хил., явно италианеца я е карал с малко масло(внос от Италия е).

    По едно време и аз мислех за основен ремонт, но като сметнах колко излиза всичко за да стане както трябва и се отказах.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  13. #268
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    31

    Default

    Да при тия стари коли ремонта е нерентабилен, при мен реших да се пробвам дали ще мога да я сглобя след като досега не съм отварял двигател.
    За студения старт и аз нямам обяснения. Единия цилиндър пали по късно, като запаля бял пушек излиза на пулсации през определен цикъл. Лошото при мен, е че при нормален "аванс" от 0,8 - 0,85 мм преди ГМТ дори и в топло време първия старт е съпроводен с пушеци и прекъсване, дори и при загрял двигател имам бял пушек от време на време. Сега съм го оставил на 1 мм прди ГМТ и е малко по добре, прекъсва и пуши само на студен двигател, но е по-шумен мотора.

  14. #269
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    31

    Default

    Колеги на какво предварение на подаване на горивото са ви настроени помпите?

  15. #270
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Нямам представа колега на какво предварение е помпата. По нея нищо не съм пипал. Как мога да проверя предварението или е сложно? Винаги ми е било интересно как се регулира механична помпа, то е ясно че на стенд най-добре, но съм виждал и хора на колата я донастройва, но явно човека знае какво прави.
    Спомням си последно като сменях ангренажния ремък майстора ми вика да дам ли един зъб на помпата предварение да ти пали по лесно, а аз му казах да си я остави на белезите, че и сега си пали. Скоро даже гледах ремъка и ролките как са и видях, че всички белези си съвпадат значи ме е послушал.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Page 18 of 21 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •