Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast
Results 271 to 285 of 313

Thread: 1.9ТД общи приказки и помощ

  1. #271
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Не барай нищо.

  2. #272
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Спокойно колега не съм тръгнал да я човъркам, просто питам ако някой знае да сподели. Аз си имам правило, ако не разбирам от нещо не пипам, просто си дискутираме, иначе тя си пали и върви добре.
    Само дето май акумулатора ще издава багажа, направи 6 г. и малко е поотслабнал, но ще видим може и да кара още!

    Поздрави!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  3. #273
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Спокойно колега не съм тръгнал да я човъркам, просто питам ако някой знае да сподели. Аз си имам правило, ако не разбирам от нещо не пипам, просто си дискутираме, иначе тя си пали и върви добре.
    Само дето май акумулатора ще издава багажа, направи 6 г. и малко е поотслабнал, но ще видим може и да кара още!

    Поздрави!!!
    6 години са много,а и не са.Свали го ако не си в къща,и го зареди на слаб заряд дълго време.Ако си с двор си го закачи направо на зарядното,както си е на колата,едно освежаване ще му дойде добре,но ако можеш на слаб ампераж

    ---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:29 ----------

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    6 години са много,а и не са.Свали го ако не си в къща,и го зареди на слаб заряд дълго време.Ако си с двор си го закачи направо на зарядното,както си е на колата,едно освежаване ще му дойде добре,но ако можеш на слаб ампераж
    Моята втората я купих 2016 март,и до миналия месец нямах ядове с акумолатор.Лятото я дадох на баща ми-понеже си ми върна Кромата,и след 15 дена и замина акумолатораМа той си е карък,трошач,грубиян,харесва Мерцедес,и на заслужава нищо италянско.......

  4. #274
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Това е един от най дуракоустойчивите мотори на ФИАТ!Сипвайте масло,каквото и да е у нафтата и нема ядове...След мотора ТДИД на Крома,тва е катъра!Изпитано е.

  5. #275
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Днес дърпах баща ми с тд-то,където му го подарих,с другото тд,което купих на сестра миНе си е сменил горивен филтър...

  6. #276
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Не стига нафта до филтъра.При въртене не изкача нафта от болтчето за обезвъздушаване.Като надуя маркуча от преди филтъра към резервоара ,се чува бълбукане в резервоара...Дали са запушени цедките?Вчера дърпах баща ми,беше закъсам на магистралата,колата пали и работи,но не може да се изфорсира-признак за запушен филтър,но не достига нафта до него...

  7. #277
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Играх го този филм преди години с ТД-то ми, и моята работеше само на празен ход, не се форсираше. Смених филтъра и пак същата работа, оказа се запушена цедката в резервоара. Явно не беше чистена никога, защото имаше много събран боклук и не може да засмуква достатъчно гориво. Трябва да се свали и почисти.
    Съветвам те да ги изчистиш и на двете, защото аз го правих зимата и не беше много приятно.
    Поздрави!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  8. #278
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Мерси,колега.Чакам резултати от село,баща ми се бори.Аз за съжаление съм си в София...

  9. #279
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    При вадене на цедки,сонди се оказа ,че резервоара отвутре е абсолиутно чист,по цедката дори не е имало боклуци,явно наливане на масло в нафтата си оказва влияние.За некъкви опръстени се съмняват на кошницата,ли сондатали,не съм там и не можах да разбера...Незнам ако не е и тва кво мое да е?

  10. #280
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    А цедката отворихте ли я?
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  11. #281
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Незнам,не се чух днеска с него,че бех на път с камиона.

  12. #282
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Колата върви перфектно,,.Интересното е,че не са сменили нищо по цедки и сонди-не са намерили тези гумички...Само са сглобили,и сега вече 250 км,върви,както преди.Незная...може би нещо некъде да е заседнало,като боклук?А и то тва е елементарен дизел-недостиг на нафта е била причината,но как сега върви само с разглобяване-незнам.Другия варант е като са надули маркуча от филтъра към резервоара да е паднал боклука от цедката.Но при разглобяването и резервоара е светел отвътре???

  13. #283
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Хасково
    Posts
    5

    Default

    Здравейте колеги, искам малко помощ по два въпроса. От 2 години съм горд собственик на Alfa 146 1.9 TD. До скоро нямаше никакъв проблем вървеше добре и гореше малко. Но преди седмица и изтекоха водите за малко да роди. В сервиза ми казаха че са изчурели тапите, уж ги смениха но това беше добре 2 дни,след това започна пак да тече вода но много по малко.Не знам,може и да е коментирано из форума но не го намерих. Но стана и по страшно. Преди 3 дни отивах на работа,налях си пак водичка и тръгнах,до тук добреее но като реших да си тръгвам ШОК колата не иска да запали,върти няма проблем,чак акумулатора падна - няма палене. Пробвахме и на дърпане неще и неще. Та въпросите ми са : Какъв е проблема че не пали и откъде може да тече зад двигателя. Който се е сблъсквал с това моля да помага.

  14. #284
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Varna
    Posts
    20

    Default

    Не съм специалист, но до колкото съм със се борил с течовете - всички водни съединения са пред двигателя. Зад двигателя май само от тапите може да е. Или маркучите които влизат към главта от страни, да имат дупчица която да пръска зад двигателя. водните съединения смени ли ги? Мисля че в еврото ги имаше и не бяха много скъпи. За паленето може да няма връзка с охладителната система. Старички са колите, правят фасони от време на време. Моята като не я карам много редовно и се "сърди" и започва да пали с малко зор. После като разработи се оправя. Успех.

  15. #285
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Виж си за всеки случай пак тапите дали ако са сменени са набити както трябва,по спомен мисля,че се сваляше и тръбата от водната помпа,може и от нея да е ако не са ти сменили О пръстена...огледай...тоя мотор е елементарен...за паленето виж да не се е откъснал кабела отпред на гнп-то...там има един клапан....тумбест...кръгъл
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •