Page 16 of 21 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 313

Thread: 1.9ТД общи приказки и помощ

  1. #226
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Къде се отваря за почистването на тези цедки?
    В багажника махаш стелката и от дясната страна ще видиш един капак, който е с три видии. Махаш го и ще видиш кошницата, вади се нагоре, като откачиш всичко което е на нея и развиеш една голяма капачка.
    Успех!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  2. #227
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Мерси,колега.За сега не ми се налага,но е полезно тва където казваш!Слагайте масло в нафтата,мотора пее!Може секво не само двутактово.

  3. #228
    младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    софия
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by itsofar View Post
    Здравейте колеги,
    алфата ми е 146 ТД. Днес се появи странен за мен проблем. При тръгване на първа или задна стърже и малко тресе. След потегляне - преминава без проблем на втора, трета и т.н. Основен заподозрян според мен е съединителя. За скоростната кутия са ми по-малко съмненията. Гледах в някакви онлайн магазини промоции на съединители - MAPCO и MECARM. Тези марки са ми абсолютно непознати, но за съжаление бюджета е ограничен..
    Ще съм благодарен за всякакви идеи и насоки. А ако някой колега вече е гледал този филм, ще се радвам да сподели ценен опит.
    става въпрос за въздух в системата поне така ми казаха като ми се случи на мен

  4. #229
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by KALA View Post
    става въпрос за въздух в системата поне така ми казаха като ми се случи на мен
    За коя система иде реч..?
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  5. #230
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Varna
    Posts
    20

    Default

    " Originally Posted by itsofar
    Здравейте колеги,
    алфата ми е 146 ТД. Днес се появи странен за мен проблем. При тръгване на първа или задна стърже и малко тресе. След потегляне - преминава без проблем на втора, трета и т.н. Основен заподозрян според мен е съединителя. За скоростната кутия са ми по-малко съмненията. Гледах в някакви онлайн магазини промоции на съединители - MAPCO и MECARM. Тези марки са ми абсолютно непознати, но за съжаление бюджета е ограничен..
    Ще съм благодарен за всякакви идеи и насоки. А ако някой колега вече е гледал този филм, ще се радвам да сподели ценен опит."

    " става въпрос за въздух в системата поне така ми казаха като ми се случи на мен. "


    " колега, в системата (която и да е тя) не проверих за въздух, обаче като сложих нов съединител, всичко си стна както си трябва. "

  6. #231
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Колеги, случайно попаднах на това http://xenum.expertoils.com/index.ph...roller=product., и ми е интересно дали ще има някакъв ефект? Като знам какво е качеството на горивата в бг, си мисля че системата има нужда от профилактика, но дали от този препарат ще има ефект? И по важното да не се развали нещо по двигателя. Някой ако има наблюдения или впечатления може да сподели.

    п.п. До сега съм сипвал само двутактово масло и ми се струва, че работи по мазно двигателя особено студен.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  7. #232
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Колега не се занимавай...Продължавай с маслото,аз слагам предимно хидравлично...става и моторно,сутрин става облак отзад от димене,понеже слагам в повечеМотора пее,особено с хидравличното.

    ---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

    Та писах в раздек купува....Купувам и тд за жената,със софийска регистрация,ако има некой от СФ да продава да се обади-0876009960-Иво

  8. #233
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Момци,мислили ли сте за алтернатива на турбо,че читави втора ръка се съмнявам да има,за рециклиране...излиза по скъпо от колата
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  9. #234
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Пичове, имам разпределителен вал за 1.9 ТД. Чисто нов, в кутия неотварян. Ако някой има нужда от такова нещо, ще му го дам доста евтино. Чувам, че се случва да ги изяждат.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #235
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default Разпределителен вал

    За колко го даваш колега, днес погледнах моя и ми се видя малко изяден.Тия дни ще ида да го погледне майстор да каже много ли е зле.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  11. #236
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Момци,мислили ли сте за алтернатива на турбо,че читави втора ръка се съмнявам да има,за рециклиране...излиза по скъпо от колата
    За рециклиране ми обявиха 250лв . Вероятно с китайски части, бг монтаж и баланс гаранция вероятно като за бг т.е. всякъкви възможни врътки за да няма гаранция. Чел съм че слагат турбо от жтд от първите управляват го с буст контролер, ама има прогиворечиви мнения относн о ефективното управление на геометрията.

  12. #237

    Default

    Може ли да кажете как се сменява радиаторчето на парното на 146, 1.6ТС, бензин или да дадете литк, снимки? Има ли кранче на парното и къде се намира? В краката на шофьора или пасажерските?

  13. #238
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Момци,обърнали ли сте внимание,че на термостата имаме четири датчика...за чии са толкова много?
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  14. #239
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Моите са 3 датчика на термостата. Един за температурата на таблото,втория е за авансатора на ГНП-то, а третия да изключва климатика при определена температура за да не прегрее мотора.

    За четвъртия при теб нямам представа за какво може да е.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  15. #240
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    датчика за температурата на таблото е на главата
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Page 16 of 21 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •