Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast
Results 286 to 300 of 313

Thread: 1.9ТД общи приказки и помощ

  1. #286
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Хасково
    Posts
    5

    Default

    Благодаря колеги,ще проверя и ще пиша.

  2. #287
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Хасково
    Posts
    5

    Default

    Здравейте колеги! Бях писал за моя проблем с паленето и теча,оказа се че теча е от ръждясали тапи отпред а относно паленето се оказа че е ГНП-то. Предало е богу дух. Та въпроса ми е откъде мога да си намеря читава помпа втора употреба или да я рециклирам финансово по безболезнено.

  3. #288
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    пробвай да я дръпнете,и кажи какво е станало,ако запали и върви търси проблема в релето на подгрева...

    ---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Виж си за всеки случай пак тапите дали ако са сменени са набити както трябва,по спомен мисля,че се сваляше и тръбата от водната помпа,може и от нея да е ако не са ти сменили О пръстена...огледай...тоя мотор е елементарен...за паленето виж да не се е откъснал кабела отпред на гнп-то...там има един клапан....тумбест...кръгъл
    Много точна насока!Виж и там.

  4. #289
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    пробвай да я дръпнете,и кажи какво е станало,ако запали и върви търси проблема в релето на подгрева...

    ---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

    Много точна насока!Виж и там.
    Видя ли поста непосредствено преди твоя !?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #290
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Да,и?ми може да се окаже,че гнп е наред,а проблема с паленето да не е толко сериозен,не се знае,кой му е диагностицирал проблема...а ти чел ли си по стари теми с непалене на тд?

  6. #291
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Хасково
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by Пецата Х View Post
    Здравейте колеги, искам малко помощ по два въпроса. От 2 години съм горд собственик на Alfa 146 1.9 TD. До скоро нямаше никакъв проблем вървеше добре и гореше малко. Но преди седмица и изтекоха водите за малко да роди. В сервиза ми казаха че са изчурели тапите, уж ги смениха но това беше добре 2 дни,след това започна пак да тече вода но много по малко.Не знам,може и да е коментирано из форума но не го намерих. Но стана и по страшно. Преди 3 дни отивах на работа,налях си пак водичка и тръгнах,до тук добреее но като реших да си тръгвам ШОК колата не иска да запали,върти няма проблем,чак акумулатора падна - няма палене. Пробвахме и на дърпане неще и неще. Та въпросите ми са : Какъв е проблема че не пали и откъде може да тече зад двигателя. Който се е сблъсквал с това моля да помага.
    Пецата Х
    Здравейте. Виждам,че сте от Хасково. От кой сервиз или майстор в Хасково сте доволен. Бихте ли споделил впечатления. Благодаря.

  7. #292
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Хасково
    Posts
    5

    Default

    Здравейте колеги. Значи като тръгне и върви. Преди време имах проблем с теч на антифриз,после не искаше да пали а сега спря да подгрява. Става въпрос за Alfa Romeo 146 1.9 TD Въпроса ми е някой знае ли къде точно е релето за подгрева и има ли бушон?

  8. #293
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравей колега, релето за подгрева е закачено на стойката на акумулатора от задната страна към купето, дори идва малко под стойката. Доколкото помня има и бушон, горе до стойката на акумулатора. И на мен ми се прецака така изведнъж и си правих доста експерименти, но накрая си взех друго реле.
    Успех!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  9. #294
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Хасково
    Posts
    5

    Default

    Благодаря колега!

  10. #295
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Здравейте.Търся тампон за скорости за ТД.Нещо удрям на камък.Гледам сайта на Димитров,правели по модела на колата,някой ползвал ли е услугите им?

  11. #296
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Здравейте.Търся тампон за скорости за ТД.Нещо удрям на камък.Гледам сайта на Димитров,правели по модела на колата,някой ползвал ли е услугите им?
    Два продукта съм ползвал от гамата му. Тампони за горните носачи на 156-цата. Изкараха около 20к. Бяха около 12 лева.Другата Част е управлението на степените за вентилатора за климатика на митото. Цената по спомен е 28-9 лева. 1/3 от цената на другите. Вече година и половина работи безотказно. Аз съм доволен от продуктите които съм използвал.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  12. #297
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Мерси,колега.

  13. #298
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Вчера смених термостат-а,вече е баняПонеже го взех тд-то от сестра ми,а и дадох 166...Сега трябва да се сменят тампоните на мотора и скоростите,но нещо с тоя на скоростите удрям греда...

  14. #299

    Default

    Правил съм тампони във фирма Гума Трейд ЕООД,рециклират твоя тампон.Има инфо в нета,ако не намериш ще ти дам тел.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  15. #300
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Правил съм тампони във фирма Гума Трейд ЕООД,рециклират твоя тампон.Има инфо в нета,ако не намериш ще ти дам тел.
    Мерси,но ще потърся още малко,иска ми се готов,направо да се свали стария и качи новия,нямам възможност,място,където да стои дълго разглобена.

Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •