Results 1 to 9 of 9

Thread: Термостат боксер

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default Термостат боксер

    Колеги термостата ми е заял в отворено полужение,,,,,, мой познат има от неговата катастрофирала кола и ми го дава само трябва да си го сваля и сложа на мойта,,, как да видя дали е здрав, и за още по точно коя тръба затваря темостата да я надуя с уста да видя дали е затворил за да не се занимавам да точа моя антифриз и да се занимавам с глупости и да си взема един нов

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    самия термостат за 1.4 боксер
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 51312.jpg  

  3. #3
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Тръбите не затварят термостата. Самият термостат се затваря(ако е читав). За да го проверите с уста, трябва да духате в най дебелата "тръба". Тая, която отива към радиатора.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    да де коя тръба затваря питах, че незнам какво му е устройството, бил ми го е свалил да го видя ама колата ми е в жена ми

  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Вадите маркучето, което идва от дроселът и влиза в разширителният съд, откъм разширителният съд. Пъхате го в бутилка 2-3л, палите и източвате антифриза докато се изпразни разширителният съд. Гасите мотора. Смъквате старият термостат, монтирате "новият" и пробвате. Някой термостати имат клапанче, което пропуска въздухът, докато охладителната течност го повдигне и затвори. Ако тоя който ще пробвате с уста е от тоя тип, то като "надувате" тръбата, ще пропуска и съответно ще ви заблуди.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    А за източване на системата може да се ползват и 2-те плобки на блока. Изтича почти всичко, остава малко в радиатора.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    това най-готино да сибго източа с водната помоа на колата не се бях сетил. то ми трябва колкото да падне на нивото на термостата няма смисъл всичко да точа. а такъв термостат с клапанче не бях чувал. на другите ми коли има малък отвор за да може по лесно да се напълни с антифриз и да се обезвъждуши ама с клапанче. ако го обърна на 180 градуса не би ли трябвало да затвори .... мерси колеги..... абе тоя термостат що струва колкото на х5 3.о д 2005 година бе вчера взех за бмв-то термостат и като попитах тия ми казаха цената на самата алфа а пазарувам с 35% отстъпка

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Малко неправилно се изразих. Аз не зная дали за наще таралясници, има термостат с въпросното клапанче. Със сигурност мога да твърдя че има такива, но на кой двигател се монтират.....
    Инак, представлява пластмасова сачма, окачена на скоба в отворът който сте виждал. Сачмичката има полужителна плавучест и антифризът я повдига, при което тя затваря отворът.
    Голите термостати са по ефтини, но тия които са с някаква конзолка са така. Някъде из дебрите на форума има ръководство, как да си монтирате термостат от Рено 9, който е околу 9лв.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    хаах мерси колега, да и аз съм виждал тези със плаващите съчми на либрата ми е такава и мисля че на х5-цата е такава и купих термостата за 65 лева с отстъпката и като ми казаха 74 за термостат на градското боксерче койте е 3 пъти по-малък от на х-са и 10 години по стар, направо ме втрещиха, а за термостата оказа се че е блокирал и този на затворено (сега имам зимен и летен термостат ) утре ще си купя от еврото някакво менте зажалост, 43 лева с отстъпката ми идва иначе е 61 свободна цена и хубавото е че вече всичко е обиграно след днес с точенето на антифриза

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •