Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42

Thread: Пълни разходи при внос

  1. #16
    започва да се пристрастява devil_vas's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    56

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Застраховка - 200
    Еко такса - 250
    Регистрация - 42
    Винетка - вече 100
    Масло и филтри - 110 -150
    Агренаж и работа 300
    Каско - 600 на 10 000
    Евентуално - термостат,гуми,премахване на вихрови клапи, ДПФ, ЕГР - 1500

    3000 + лв

    Ако излезне и нещо за ремонт, още някой лев !
    Ето по този път минах макар и в рамките на кратко време, не на веднъж. Като включиш и окачване и даже подминаваш 3к. И при все, че моята беше регистрирана и карана, не от автовоза ... Представям си ако случиш на някой "карабадабър", който да трябва да го реставрираш... Може да минеш стойността на автомобила ако е от онези по 6-7к
    ex: VW Golf 3 GT, Opel Astra GSI 2.0 16V, VW Golf 4 1.8T GTI, BMW E36 318is, Subaru Legacy 2.0 Turbo, BMW E46 318i 143, Honda Civic 1.6 VTI, Audi S3 1.8T, BMW E46 330Cd

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm AT

  2. #17
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Този отговор ми хареса най-много. Всички останали явно искат да ме откажат.
    Колега никои не иска да те отказва просто зависи как искаш ка си обслужиш колата и да я караш....ако не ти правят впечетление неща като липса на парно през зимата или различни звуци под капака от амортизирани роилки.... иначе да можеш да си водиш ремака и да си смениш маслото след нова година
    Last edited by PE4E; 20-12-2015 at 20:30.
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Този отговор ми хареса най-много. Всички останали явно искат да ме откажат.
    Съжалявам, ако е излязло, че се опитваме да те откажем, но не е така. Колата е много хубава, обаче си иска своето. Тук сме ти написали в какво трябва да инвестираш, за да си сигурен в колата и да ти е спокойно докато пътуваш. Разбира се из форума има разни скъсаняци, които карат без да сменяват нищо. Тези са същите, които постоянно плюят по марката и реват колко счупена била.

  4. #19
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Този отговор ми хареса най-много. Всички останали явно искат да ме откажат.



    Колега аз в рамките на година и поливина съм регистрирал 3 лични автомобила нов внос,като първия за няколко месеца инвестирах в него като първоначална подръжка 4000лв еми не спря да се троши и го разкрах по наи-бързия начин,другите два направих това което ти казах и на теб да направиш и само сипвах гориво и карах Всичко е до късмет,нямаш ли касмет и 10 бона да налееш в нея пак може да не излиза от сервиза.Това че някой е попаднал на някоя гробница или се е венчал за колата си не значи че и ти си попаднал на такава или трябва да се венчаеш за нея
    Наистина човек като им чете глупостите може да се откаже но колата е хубава така че скачай смело
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 20-12-2015 at 20:03.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #20

    Default

    Колега, мога да ти дам пресни впечатления. Купих и регистрирах 2.4 миналата седмица. Тази седмица я обслужих. Трябва да си приготвиш поне 1.5к за да ти е мирна главата на първо време. И после още 1к за зимни гуми. И ,разбира се, трябва да гледаш внимателно преди да купуваш. Най-добре да си намериш някой да я закачи с компютър, спестява доста главоболия.
    Last edited by T-Jet; 20-12-2015 at 21:06.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  6. #21
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by PE4E View Post
    Тва с малото и ангренажа е много мишкарска работа....
    За подобен вид автомобил,особено дизел трябва да се сменят не само ангренажа и маслото ами термостат,водна помпа,подгревни свещи,комплект пистов ремък..оптегач.. ролки,също така маслото на кутията ако е автомат още повече,вихрови клапи задълже...другите течности и евентуално наи често сменяваните стандартни неща накладки дискове тампони,маншони и тн....
    От тук на сетне си е регистрацията,а тя си е
    150 в кат
    200 застраховка
    250 еко такса
    500 каско
    винвтки...минетки и тн....
    Да не говорим че дизелите които идват в бг едно 80 % са с свършили дюзи,помпи,отлагания по цялата горивна система..,запушени колектори,ЕГР-и и тн...абе яка мизерия и яки пари за даване
    За 59-ка едни 3-4 бона + за да започне да прилича на кола
    Поздрави и успех
    Петър
    Бих казал, че "лееко" преувелучаваш...ти го изкара, че трябва ей така профилактично да направи основен ремонт за всеки случай. И най-странното беше, че нов внос коли са със заминали дюзи, помпи и отлагания...щото нашата нафта е в пъти по-добра от европейската...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #22
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    нашата нафта е боза да,ама италянеца(примерно) само кара не прави не подържа....само кара,а иначе нещата които съм описал по горе са си необходими за всяка кола особено нов внос...сеге вече е въпрос кои как иска да кара,аз предпочитам да карам сигурна и здрава кола която да не ми създава главоболия!Които иска да не дава пари и да кара на риск да се смеле нещо отпреде под капака ок
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  8. #23
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Хората в белите държави при покупка на автомобил втора употреба дори и ангренажен ремък не сменят.Ако колата е за гуми,термостат,ангренаж, се прави отстъпка от цената.Това да набиеш на някоя талига на 7-8 години 3 бона още като първоначално ,,обслужване,, не е никаква подръжка,ми си е направо преебавка
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #24
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    за съжаление много голям % от колите на пазара са такива
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  10. #25

    Default

    Ами наистина се позачудих. В момента карам автомобил от 11.2005 на друга марка. Взех го на 165000 а сега е на 241000 км. Сменени са основните неща като ремъци, масла, филтри, накладки, гуми. И това доста по-късно. Впоследствие смених термостат, блока с предпазителите, че даваше грешка и скоро съединител защото започна да издава багаж. Това е. На фона на нещата, които ми казвате, че трябва да сменям, това си е направо нищожно. А колата все пак е доста по-стара... Адски много искам Алфа 159, но вече не знам какво да мисля.

  11. #26

    Default

    Хвърляй се с главата надолу!


    Ако имаш кой да я провери при покупката е най-добре.

    За обслужването- ако е за смяна.

    Все пак на първо място според мен е задължително смяна на масло и филтри.

    За останалото когато си сменяват маслото и филтрите питаш специалистите да ти кажат кое е за смяна и кое не е.

    Ако вихровите клапи не са "резнати" са ти първи в списъка.

    Останалото може да го направиш последователно.

    Не мога да разбера само какво се колебаеш?

    Ако ти харесва някое гадже и ти се туташ, някой друг ще го грабне ...

    Действаш разумно и си ти.

    Все пак е добре автомобила да се прегледа при покупката, макар че аз се "хвърлих с главата надолу" и я карах на преглед след като я закупих...

    Засега не съжалявам.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #27
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    [QUOTE=alfa racer GTA;1455982] Ако ти харесва някое гадже и ти се туташ, някой друг ще го грабне ...




    Евала бате Много точно казано
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #28
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Пичове, на мен са ми казали един лаф , който е доста верен.
    " ако една кола струва над годишната ти заплата,знапи нее за теб. Ако пълното и Обслужване струва колкото или над месечната ти заплата, значи също нее за теб"
    Ако се хвърлим на нещо Не по джоба но , рискуваме после да мрънкаме колко е скъпо да се поддържа. Иначе другото е до късмет и отваряне на очите.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #29
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Ами наистина се позачудих. В момента карам автомобил от 11.2005 на друга марка. Взех го на 165000 а сега е на 241000 км. Сменени са основните неща като ремъци, масла, филтри, накладки, гуми. И това доста по-късно. Впоследствие смених термостат, блока с предпазителите, че даваше грешка и скоро съединител защото започна да издава багаж. Това е. На фона на нещата, които ми казвате, че трябва да сменям, това си е направо нищожно. А колата все пак е доста по-стара... Адски много искам Алфа 159, но вече не знам какво да мисля.
    За да ти е по спокойно тогава , е влез в раздела купува/ продава и автомобилите и от там търси кола
    Това поне бу трябвало да ти даде неква сигурност
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  15. #30
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Този отговор ми хареса най-много. Всички останали явно искат да ме откажат.
    Ми колега всички останали са реалисти,а кучето е оптимист.Незнам кой ще е този майстор където ще ти каже ангренажният ремък е перфектен,и ще си заложи главата че ще те изкара още 20000-30000 км.защото както изглежда добре и след 2-3-5 хил.км. Ще пишеш -както си карах нещо изтропа и не мога да запаля,Какво може да е?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •