Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: Alfa Romeo 147 или Vw golf 4

  1. #31
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Аз като цяло проблеми с окачването на 156 не съм имал,ако е същото като на 147,то поне 156 има някакъф комфорт,ама да се возя в каруца и да ми чупи джобовете..........я голфу Иначе че нещо ще му скърца винаги спор няма.Мен първо беше някакъв алуминиев кожух от долу,изтръгнах го.После беше нещо друго.......... като мина през легнал полицай се чуваше едно прискърцване като от на бабами гардероба от 1921-а година когато му отваряш вратата Иначе на голфа както и на аудито предните носачи са железни
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 28-12-2015 at 15:11.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #32
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Няма как да скърца ако са сложени качествени носачи. Ще да е от тампоните на долните или стаб щангата.
    Затова съм писал,че след време ще имам мнение. Все пак сложих уж качествени,но като им навъртя 20к без да се разскърцат или разтропат тогава мога да призная,че бюджетниъе части не струват.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Щот пък Голфа хич не скърца,яде тампони на предна стабилизираща щанга за закуска и като минеш през легнал полицай все едно вадиш пирон от дюшаме,те такова е скърцането.
    Колега няма такъв филм да няма изненади или поне аз незнам да се е снимал,изненади винаги ще има колкото и да гледаш преди покупката и това се отнася за всички коли 2-ра ръка.

  4. #34
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Аз мойта а3-ка като я взех точно тампони на предна стабилизираща щанга бяха заминали.Ама той предния и собственик ебаси чобана беше.Минаваше с мръсна газ през легнали полицаи,скачаше от бурдюри и т.н. човек ако не си пази автомобила и от желязо да е целия файда няма
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 28-12-2015 at 20:06.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #35
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    http://fiat.testdrive.bg/modification/52634/.html . Към колегата който иска да си купува турбо кола

    Това става бегачка ... а3 ката е компромис 4 ри цилидара 2 вала 16 клапана
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  6. #36
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Единствения недостатък на Алфата спрямо Голфа е окачването! Ако си готов да преглътнеш по-кекавото окачване на Алфата, то това е твоята кола. Има и нещо друго. 147 е по-лека от 156 и не чупи носачи толкова бързо, доколкото знам. Двигателя е с ангренажен ремък и динамиката му е доста добра в това купе. С един чип отиваш на 180-190 коня и колата става доста приятна за каране. Покарай и двете и която те грабне - тази ще е!

  7. #37
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    На 20-н новобранец му препоръчвате 200 кс коли. Фиат пунто 1.1 е твоята кола момче. Части без пари и ще се научиш да караш, после ти препоръчвам Камаро , че Поршето е по-скъпо.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  8. #38
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Това е така стига да имаш нещо главата може да се кара ...
    аз мойта на 19 си я купих 80 к да 4укна на дърво нема здрав удар само дето на 100 годишнината ме резнеха отдзад ама здраве да е ..
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  9. #39
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Да точно така
    алфа ромео 156 тс

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Ще ти разкажа историята на моята 147-ца. Чичо ми има сервиз в Испания и приятели в Италия, с който работи - купуват коли и ги препродават или в Испания или в България, като в България се продават цели,а в Испания на части. Аз си продадох нисана- 200sx, защото отказах да му сложа газ, а на този етап ми трябваше кола, с която да пътувам- навъртам по 3-4к км на месец. Бях се спрял на голф 4 или ауди а3, като исках да е дизел с 6 скорости, това беше единственото условие. Бюджета ми беше 6 000 лв. В продължение на 7 месеца гледах голфове и а3-ки, с екстри, без екстри, винаги ми изглеждаха дървени и от вън и от вътре. А3-ката ми беше по симпатична, започнах да гледам и по новите а3-ки, щеше ми се 2.0tdi,но не ми стигаха парите(и добре че, на година пращам средно по 6-7 глави от въпросния двигател към Испания, чичо ми най-вероятно харесва клиенти,които карат ауди). За италианките бях чувал какви ли не обиди, честно казано бях преднамерен към тях, бях си изградил мн лошо мнение по хорските приказки. Чичо ми изпрати една 147ца, която трябваше да закарам от автовоза до КАТ Пазарджик и след това до София, за да се продаде. Беше с JTD двигател и 6 скорости, кожи, босета и т.н., нямаше нито една забележка. Въпреки, че бях преднамерен, я харесах още като се качих в нея. След това запалих двигателя, уникална кола, нямаше нищо общо с нито един от голфовете или аудитата, които бях гледал и карал. Потеглих от автовоза към вкъщи, беше тъмно.. Същата нощ не можах да спя, не се бях чувал с чичо ми... На другия ден в КАТ имах нужните документи и вместо транзитен номер я регистрирах на мое име. Уникална кола, карам я вече повече от година и половина. Веднъж съм сменял предното окачването с оригинални части(преди това беше с оригиналните неща от завода). По двигателя нищо не съм сменял, единствено махнах катализаторите и егр. Много съм доволен от всичко. И до ден днешен няма човек, който да съм возил и да не е казал, че е уникална и че вече в мобиле ще поглежда и алфи. Приятелите още ме бъзикат, че карам алфа, сравняват я с коза, всичките карат БМВ-та 320,520,328,528 всеки от тях дава по повече пари за подръжка от мен и все са им на газ и дървени. А относно гонките - бия голф 131 коня с много, голф 150 коня с 4-5 коли до 200 км/ч, алфата върви малко по-малко от ТТ 180коня,а с мерцедес SLK 163коня вървят заедно до 200км/ч. ,328-ците на бмв ме дърпат(нямам чип). В завой някой с голф не може и да си помисли да влезе със скоростта, с която аз се чувствам комфортно в завоя. А относно поведението на сняг и лед- с включен АСР дори и сестра ми да кара(взе книжка преди 2 месеца) няма да успее да изкара колата от пътя. Успех в избора!

  11. #41
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Колега земи си феисов 1.9 8ж 120 коня и се счупи от возене,не харчи нищо нем е здрав,хем е евтин за абслужване а и не върви никак зле
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  12. #42
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Сега гледах данните на 1.9жтд 150 коня,със 150 коньова бензинова а3-ка ще го направа спреляк,даже ще му дам и 300 метра преднина
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default


    Личи си по приказките ти че ни си и помирисвал кола с мотор 1.9 JTD 16V,на Хаудито половината от тия 150 коня отдавна са избегали на некъде,но при JTD не е така.
    И какви са данните А3-та от 0-100 8.2 сек. а 147-та 8.8 сек. говорим за ръчка,ама нали се сешташ че след 100km/h ще стане веселба и ще гълташ черен пушек и сажди.
    Last edited by Bobiuzunov; 28-12-2015 at 21:28.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Сега гледах данните на 1.9жтд 150 коня,със 150 коньова бензинова а3-ка ще го направа спреляк,даже ще му дам и 300 метра преднина
    Кон на килограм майка това е истината, останалото е гледане на данни, нормално е на еднакви коне по-леката кола да бие аз бия ауди S4 4x4 4.2 с Пунто 1.4 и кво от това Аудито не е кола ли?
    Last edited by thecleaner; 28-12-2015 at 21:36.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Казано за Nти път,няма лоша кола,зависи как е гледана.Частите по мотора турбо,дебитомер,датчици,съединител и маховик са сходни като цени,но с термостата е маика плаче.Цената на горните носачи е колкото цялата предница на Гоуфа т.е горен носач около 100 лв,долен 150-180лв.,дискове и накладки пак са доволно скъпи.
    Въпреки всичко си карам Либрата с кеф въпреки всички негативи от 2.4 мотора
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •