Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: Alfa Romeo 147 или Vw golf 4

  1. #1

    Default Alfa Romeo 147 или Vw golf 4

    Здравейте приятели, нов съм във форума и се извинявам, ако съм пуснал темата в грешния раздел.
    На 20 години съм и обмислям покупка на първата ми кола, до сега карах колите на баща ми.
    Търся хечбек и разполагам с около 5000 лв, гледам горе долу, че Алфа 2005-6 е в този ценови диапазон.
    За голфа не се интересувам много, защото съм наясно малко, или много защото имам приятели с такива коли.
    Главно се чудя кое да избера Голф 1.9ТДИ 131 коня(помпа-дюза), или Алфа Ромео 147 1.9ЖТД(120 или 150 коня).
    За бензин е вариант само Голф 1.8 турбо.
    Та както казах с голфа съм наясно г/д, макар че ако има някой запознат и с него ще се радвам да сподели мнение.
    Интересувам се от Алфата, до колкото разбрах ЖТД мотора е комън рейл и е сполучлив.
    Кой е по-добрия вариянт 150 или 120 коня ?
    И двата ли са добри двигатели.
    За интериор и екстериор няма да говоря, то се знае.
    Искам да попитам мотора с верига ли е ?
    Каква е цената за първоначално обслужване(масла,филтри, ролки, ремъци и др.) ?
    Какви са цените по окачването и как е като здравина, сравнено с голф 4 ?
    Искам да разбера, колкото се може повече за този автомобил, за да не си блъскам главата след това.
    Благодаря.

  2. #2

    Default

    Значи за да си купиш алфа за 5000 лв търси от преди фейса, за да може като я купиш да си я стегниш както трябва... а не да купиш фейсова за парите си и да нямаш след това да я обслужиш и тя да почне да се обажда за ремонти и да намразиш тотално марката...! Моето мнение е или да събереш повечко пари и да си вземеш фейсова алфа и да си я нагласиш както трябва или ако бързаш да си купуваш се насочи към алфи преди фейса 140-коньовите...! И голфа е вариант, но за 5000лв. помпа-дюза едва ли ще намериш читава... а и са много дървени коли, но пък за нашите пътища са идеални!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  3. #3

    Default

    Здравей, мисля си, че ще стигнат 5000 лв., за да купя фейсова Алфа. Тези 5000 лв. ги отделям само за покупка.
    След това знам, че ще има минимум 1000 лв. разходи.
    Затова и попитах, за първоначално обслужване.

  4. #4
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Защо не се огледаш за една а3-ка,барем не е толкоз дървена от към дизайн като голфа,иначе окачването и матора са същите.Имал съм 8l 110 коня дизел.Разход извън градско с 80км/ч 4/100 нафта,с 130км/ч 5,5/100.Предлагаха ми бартер за 147 пак с 1.9 с доплащане от тяхна страна но не се навих Двигателите са корави,мойта я продах на 350 000 реални км поне момчето ще се отвози
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ти сам си си отговорил на въпроса,салона на ГоУфу е повърня отвсякъде,всичко скърца и хлопа,мотора на на 147-ца е в пъти по модерен,по тих и има сериозна тяга,аз те съветвам да си вземеш 147-ца.
    П.С Имал съм Голф 4-ка и дори след продажбата му продължавам да съм алергичен към тази кола без значение дали е бензинова или дизелова,щото много корифеи обясняват как разбираш ли италианките се чупели и частите им били цифра,а Голфа за 2 години при мен глътна пари колкото половина покупна цена и пак си беше кенеф.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Защо не се огледаш за една а3-ка,барем не е толкоз дървена от към дизайн като голфа,иначе окачването и матора са същите.Имал съм 8l 110 коня дизел.Разход извън градско с 80км/ч 4/100 нафта,с 130км/ч 5,5/100.Предлагаха ми бартер за 147 пак с 1.9 с доплащане от тяхна страна но не се навих Двигателите са корави,мойта я продах на 350 000 реални км поне момчето ще се отвози
    Ауди а3 са по-скъпи и прав си не са толкова дървени от към дизайн, но на практика са едни и същи коли.
    А не се връзва да взема а3 с роторна помпа на цена, на която ше си зема ЖТД. Затова и сравнявам помпа-дюза с ЖТД.
    Не казвам, че е лошо Аудито, но са дори по-скъпи от Алфите, поне с такова впечатление съм останал.

    ---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Ти сам си си отговорил на въпроса,салона на ГоУфу е повърня отвсякъде,всичко скърца и хлопа,мотора на на 147-ца е в пъти по модерен,по тих и има сериозна тяга,аз те съветвам да си вземеш 147-ца.
    П.С Имал съм Голф 4-ка и дори след продажбата му продължавам да съм алергичен към тази кола без значение дали е бензинова или дизелова,щото много корифеи обясняват как разбираш ли италианките се чупели и частите им били цифра,а Голфа за 2 години при мен глътна пари колкото половина покупна цена и пак си беше кенеф.
    Благодаря за мнението колега, но не съм отговорил на въпросите по-горе.
    Затова и споменах, че няма смисъл да се коментира интериор и екстериор.
    Питам за обслужване, окачване и разлики между 150 и 120 коня на ЖТД.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Основната разлика между 120 и 150 коня е главите ето ти ангренажен комплект за 150 коня
    http://axm-auto.com/index2.php?brand...=14&subcat=152
    ето и за 120 коня
    http://axm-auto.com/index2.php?brand...=14&subcat=152
    Сега за окачването 147-156 си страдат хронично от разбити тампони на горните носачи,задното окачване няма нищо сложно и няма с какво да те изненада.

  8. #8
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    [QUOTE=powerfull;1456816]Ауди а3 са по-скъпи и прав си не са толкова дървени от към дизайн, но на практика са едни и същи коли.
    А не се връзва да взема а3 с роторна помпа на цена, на която ше си зема ЖТД. Затова и сравнявам помпа-дюза с ЖТД.
    Не казвам, че е лошо Аудито, но са дори по-скъпи от Алфите, поне с такова впечатление съм останал.[COLOR="Silver"]




    Да ама докато на аудито му смениш един път окачването,на алфата ще го смениш три пъти,а дървенията на возията е същата.И мисля че 147 ще ти е една идея по теснотия вътре...........Примерно части за а3-ката които може и втора употреба,може да ползваш и голф 4-ка за донор.Аз на мойта а3-ка имах задни тампони за смяна и на тяхната цена си намерих целия заден мост от голф-4 в перфектно състояние но за 147 не знам да ли има друга алтернатива за донор..........За 5хил. може да си намериш прелично ауди,е нема да е помпа дюза,но те са и по надеждни и по малко главоболия от помпа дюза.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 27-12-2015 at 22:34.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #9

    Default

    [QUOTE=кученцетоОгиитаткоДоги;1456830]
    Quote Originally Posted by powerfull View Post
    Ауди а3 са по-скъпи и прав си не са толкова дървени от към дизайн, но на практика са едни и същи коли.
    А не се връзва да взема а3 с роторна помпа на цена, на която ше си зема ЖТД. Затова и сравнявам помпа-дюза с ЖТД.
    Не казвам, че е лошо Аудито, но са дори по-скъпи от Алфите, поне с такова впечатление съм останал.[COLOR="Silver"]




    Да ама докато на аудито му смениш един път окачването,на алфата ще го смениш три пъти,а дървенията на возията е същата.И мисля че 147 ще ти е една идея по теснотия вътре...........Примерно части за а3-ката които може и втора употреба,може да ползваш и голф 4-ка за донор.Аз на мойта а3-ка имах задни тампони за смяна и на тяхната цена си намерих целия заден мост от голф-4 в перфектно състояние но за 147 не знам да ли има друга алтернатива за донор..........За 5хил. може да си намериш прелично ауди,е нема да е помпа дюза,но те са и по надеждни и по малко главоболия от помпа дюза.
    Благодаря за мнението.
    Все пак ще продължавам да сондирам мнения за Алфата.
    Всъщност, ако взимам ауди а3 8л или голф 4, най-вероятно ще е с 1.8 турбо бензиновия мотор.

    ---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Основната разлика между 120 и 150 коня е главите ето ти ангренажен комплект за 150 коня
    http://axm-auto.com/index2.php?brand...=14&subcat=152
    ето и за 120 коня
    http://axm-auto.com/index2.php?brand...=14&subcat=152
    Сега за окачването 147-156 си страдат хронично от разбити тампони на горните носачи,задното окачване няма нищо сложно и няма с какво да те изненада.
    Благодаря. Значи до колкото разбрах, ако съм разбрал правилно :Д, ще ми трябват едно 1000 лева само за обслужване на Алфа 150 коня ЖТД ?

  10. #10
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ама верно сме на всяка манджа мерудия тука всичките

    Колега, фейслифтова алфа за 5000 е зор работа да знаеш (ако търсиш жива де,а не някой съживен труп) особенно ако е нов внос за тия пари се приготви за 600лв за регистрация и оттам нататъка се кръсти да нее пълен дроб,а ако е регистрирана и гледана кола то по-скоро се приготви за поне 6 хилки за покупка , но поне ще си спестиш ядове и време.
    Като цяло Алфата си е алфа! но трябва да си отваряш очите иначе ще патиш. Търси регистрирана в движение и карай в някой кадърен сервиз за проверка и си ти човека.

    А вагена,ами ваген... коли които и след 2000г са помпа дюза и лопат та тракат нямат нужда от коментар.

    П.С> Оги дог колко ли алфи има в бг на реално под 350 хил км(за JTD говоря)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Според линковете които съм ти дал ангренажния комплект на 150 коня е даже по евтин,другото е еднакво,масло филтри и окачване евентуално,така че мое лично мнение е че едни 1000лв. дето казваш ще ти стигнат,но а уговорката че трябва колата да е читава.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Ама верно сме на всяка манджа мерудия тука всичките

    Колега, фейслифтова алфа за 5000 е зор работа да знаеш (ако търсиш жива де,а не някой съживен труп) особенно ако е нов внос за тия пари се приготви за 600лв за регистрация и оттам нататъка се кръсти да нее пълен дроб,а ако е регистрирана и гледана кола то по-скоро се приготви за поне 6 хилки за покупка , но поне ще си спестиш ядове и време.
    Като цяло Алфата си е алфа! но трябва да си отваряш очите иначе ще патиш. Търси регистрирана в движение и карай в някой кадърен сервиз за проверка и си ти човека.

    А вагена,ами ваген... коли които и след 2000г са помпа дюза и лопат та тракат нямат нужда от коментар.

    П.С> Оги дог колко ли алфи има в бг на реално под 350 хил км(за JTD говоря)
    Мда.. Остава вариант, тази която не е фейслифт, но не ме кефи толкова.
    Сигурно ще посабера още пари, или ще се насоча към друга кола.

    ---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Според линковете които съм ти дал ангренажния комплект на 150 коня е даже по евтин,другото е еднакво,масло филтри и окачване евентуално,така че мое лично мнение е че едни 1000лв. дето казваш ще ти стигнат,но а уговорката че трябва колата да е читава.
    Задължително ли е колата да я търся в чужбина ?
    Дали има вероятност тука в БГ да намеря нещо читаво?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ето една добра фейсова 147-ца,по снимки разбира се.
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...8&slink=bvbeh9

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Ето една добра фейсова 147-ца,по снимки разбира се.
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...8&slink=bvbeh9
    Да, разгледал съм в нета обявите. Знам я и тази.
    Ако има нещо специфично друго относно Алфите, че не се сещам какво да питам.
    Все още се колебая, на снимки ми харесват много колите, но навсякъде чета много положителни и в същото време много отрицателни мнения и се чудя.

  15. #15
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Гледам само турбо коли гледаш имаш още два вариянта на вървежни коли фиат купе 16В турбо и алфа гтв 2.0 в6 турбо като фията е ... това са върежни коли също както и пунто 1.4 турбо 131 коня
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •