Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем с постоянно светещи плафони

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default Проблем с постоянно светещи плафони

    Тази сутрин след като запалих колата ми направи впечатление,че плафоните не угасват,уж вратите са затворени и няма светеща индикация на таблото за отворена врата.Също така и след заключване на колата с централното пак продължават да светят.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Извади сивото "реле" зад ICS-а (предното от трите) и виж дали ще угаснат. Вероятно е, проблемът да е в него.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Любо да сваля кората от пасажерската страна и да го търся там ли релето?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Утре ще пробвам това със свалянето на релето,че днес съм на бачкане,засега изключих плафоните от копчетата.Отдавна имам подозрения че радиаторчето на парното леко пуска,макар че уж нямам загуба на антифриз,но да не окаже че проблема е именно от това?

  5. #5
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Предполагам не си забравил плафоните на корите на вратите Че и те дърпат ток
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Направо си ги бях забравил и преди малко прибирах колата в гаража та ги видях,аз съм на всякъде с диоди крушки,но реших да не рискувам и ги свалих,пък утре ще търся въпросното реле и ще видим на къде вървят нещата.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Оказа се от същото сиво реле дето каза Любо и както си мислех има в начален започнало да пуска антифриз радиаторче на парното,но след нова година още на 4-ти януари я вкарвам в бокса.Релето мазнее леко и ще го отворя за обща култура,но предполагам не се ремонтира и ще трябва да търся ново?

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Измий го хубаво със спирт и стара четка за зъби.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Измий го хубаво със спирт и стара четка за зъби.
    +1

    Щом има овлажняване в региона, увий останалите модули с нещо за да си спестиш бъдещи ядове, докато пребориш пробива в радиаторчето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Утре ще взема спирт 95% и ще го отворя и почистя,ако се оправи хубаво,ако не ще търся ново.Няма да я карам до 4-ти януари и направо ще я оставям да сменяват радиаторчето,но ще се вслушам в съвета и ще покрия останалите модули,че и по този за ел.стъклата имаше наченки от антифриз.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Разглобих релето и го почистих хубаво със спирт и четка за зъби,още при разглобяването му имаше нещо зеленикаво на места,предполагам е от влагата,оставих го да изсъхне и го пробвах бачка без греша.Днес оставих колата,но съм в дилема какво радиаторче да взема,пича дето ми я прави ми предлага да поръчаме някакво(забравих му марката) което било с медни тръби за да имам добро парно.Така преди две години правихме същата манипулация на Капата и тогава ми се досвидяха парите та взех китайско радиаторче,не че няма парно,но си мисля че трябва да е по добре.

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Разглобих релето и го почистих хубаво със спирт и четка за зъби,още при разглобяването му имаше нещо зеленикаво на места,предполагам е от влагата,оставих го да изсъхне и го пробвах бачка без греша.Днес оставих колата,но съм в дилема какво радиаторче да взема,пича дето ми я прави ми предлага да поръчаме някакво(забравих му марката) което било с медни тръби за да имам добро парно.Така преди две години правихме същата манипулация на Капата и тогава ми се досвидяха парите та взех китайско радиаторче,не че няма парно,но си мисля че трябва да е по добре.
    Сам си отговаряш, с китаеца все ще го мислиш...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •