Results 1 to 6 of 6

Thread: лек ъпгрейт на озвучаването в '145 - нататък как ?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    54
    Posts
    68

    Default лек ъпгрейт на озвучаването в '145 - нататък как ?

    единия преден говорител във вратата се прецака, единия заден и той, CD-changer-а спря да работи и се наложи да посменя някой неща...

    Знам че в пълна сила важи "За толкова пари - толкова музика" , но съм се стремял към най бюджетно ориентирано решение, и все пак малко по добре от преди.

    - Предните говорители ги замених с Magnat Edititon 162, двукомпонентни коаксиални.
    - Задните с Magnat Car Fit Style 132.
    - Касетофона Kenwood замених с един JVC KD-X220.

    Преди говорителите бяха свързани през един усилвател, ( Alpine MRP-T406, 2x40W RMS @4 ohm ) предните директно към изхода му, задните през 100 uF кондензатори.

    Сега звързах всички говорители към 4 та изхода на JVC то.
    Общо за ~ 200 лева се получи не чак толкова зле, устройва ме...

    Но... ме е хванала крастата нещо.... С яденето дойде и апетит, само да не стане лакомия

    Та, дайте съвет какво да правя ощее мъъъничко да засиля ниските, като честотен обхват, не като dB...
    В багажника си стои свързан и работещ Alpine MRP-T406, 2x40W RMS @4 ohm, 120 W RMS Bridge. JVC - то има чинчове, вграден нискочестонен настройваем филтир за субуфер.

    1. Звукоизолация в предните врати ... И замяна на предните говорители с нещо по свестно и пускането им през усилвателя ... Хич не ми се разправя със звукоизолацията, ще има ли място да се залепи зад стъклото при свалено полежение ... Тва май е наи трудния вариант.

    2. Бас каса - Бас туба. Но пък 2 туби станаха в тоя малък багажник с газовата бутилка и съвсем без багажник оставам.... Удобството е че просто се купува готова (Въпроса е каква най малка) и се свързва, а при нужда може да се извади.

    3. Изработка на кора над багажника MDF , тапицирането и с кожа или мукет и монтирането на 2 някакви midbass 16.5 или 20 см.

    Дайте някакъв съвет. Не гоня екстремизми, просто честотен обхват, неразмазан звук и динамика. Разбира се се търси най мързеливото и евтино решение
    145 1.6TS '97

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Една идейка да ти подхвърля, до колкото разбрах искаш леко допълване на ниските, в мазда 6 тези който имат bose буфера им е много компактен и се слага там където при нас стоят крика и ключа за гумите, при резервната гума, запълват джантата. Та ще е практично и ще допълва звука.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Напълно те разбирам и за това ето моя модел:
    За основа ми служи един усилвател, добре познатата американска Тарантула. 4х85 + 600 суббуфер. Предните ми говорители са някакви с кевларени мембрани, без всякакви обозначения, но по някой признаци бих ги определил като широколентови с мощност около 50-75 вата синус.Държат добро звуково налягане и още не са изгорели.
    Сега следва интересното:
    Плеъра беше Нео от много висок клас и само дето не гледаше деца, но звукът му беше ужасен. Като на Веф.
    Смених го с Алпайн. Старата кола отиде на боклука, а новата имаше един куп дупки по задните врати.
    Запълних ги с говорители от една уредба Сони, като суббуфера на уредбата кацна в багажника, без да имам особени очаквания, поради малкия му размер. За проба вързах говорителите само към плеъра, а баса през усилвателя. Така е и до сега. Получи се учудващо добре. Говорителите си паснаха чудесно с плеъра, което е много важно. Не всеки говорител пасва на всеки плеър. Това го запомни много добре!!! Говорителя на баса е шест ома, което изключва всякакво изкривяване.
    Моят съвет е:
    Намери си един усилвател с четири канала, плюс бас или само четириканален, като два от каналите са за задните говорители, а другите два за буфера в мостова схема. Освен това не се увличай по това, баса да дъдне, за да впечатляваш кифлите. Ако искаш качество, гледай усилвателя а е в клас АВ, а баса в Д.
    А още по-бюджетно решение е да си вземеш един усилвател от тия, дето работят с тактова честота от 350 МгХ. Те са малки, не греят и можеш да го напъхаш направо в касата. Обаче добри усилватели се намират за около стотина лева и няма смисъл да се занимаваш, ако нямаш сериозни познания.
    И още: ако слагаш усилвател, най-доброто място е зад задната седалка, залепен за газовата бутилка. Лятото се охлажда по-добре, а зимата грее бутилката. Това не е майтап, а проверено в практиката решение!

    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аз пък от Алпайн съм силно разочарован. Не вади ниски честоти. Имам чувството, че под 60 херца не пуска бас. Преди бях с висок клас Пайниер, въпреки, че е на 11 години модел, вади доооста по-добър звук от прехвалената марка Алпайн.
    Last edited by Bobi_33; 26-01-2016 at 22:06.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Аз пък от Алпайн съм силно недоволен. Не вади ниски честоти. Имам чувството, че под 60 херца не пуска бас. Преди бях с висок клас Пайниер, въпреки, че е на 11 години модел, вади доооста по-добър звук от прехвалената марка Алпайн.
    Защо бе! На какво си го връзвал и какъв модел е бил?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Защо бе! На какво си го връзвал и какъв модел е бил?
    Алпайна е CDE-133BT , а Пайниера въобще не помня какъв модел е бил. Всъщност смених Пайнеира, щото е стар и няма USB, заради нищо друго.
    Пайниера беше висок клас, за да смениш диска, пада панела. Алпайна е по-нисък клас, но все пак е уж сериозна марка.
    А иначе има отзад 2 говорителя Висатон, 10 инчови. В пъти по-добри ниски вадеха с Пайниера.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •