Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 114

Thread: Колата пали и веднага изгасва

  1. #1
    Младши алфист Venkos's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    8

    Default Колата пали и веднага изгасва

    Здравейте колата е Алфа 156 1.8ТС. Проблема ми е че колата пали и веднага след това падат рязко оборотите и изгасва.
    Има бензин, бензиновата помпата се чува че работи, незнам дали не е от някой датчик.
    Благодаря предварително.

  2. #2
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Не знам как е при ТС защото съм с дизел, но както и при други коли, това че чуваш че помпата работи не означава че тя наистина си върши работата!
    Скоро имах подобен сблъсък с една помпа която си работеше, но правеше към 2-3 литра на минута което прекалено малко!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може ли да се изключи предположението "вода в горивото + замръзването и" ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Venkos View Post
    Здравейте колата е Алфа 156 1.8ТС. Проблема ми е че колата пали и веднага след това падат рязко оборотите и изгасва.
    Има бензин, бензиновата помпата се чува че работи, незнам дали не е от някой датчик.
    Благодаря предварително.
    Пробвай с дебитомера като за начало, най лесно се сменя. Вземи от някой за проба.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #5
    Младши алфист Venkos's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    8

    Default

    Дебитомера съм го сменил с чисто нов преди 2 месеца. Не мисля че е от него. Но ще провера помпата.

  6. #6
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Аз имах подобен проблем . Имам пусната тема,намери я и прочети внимателно всички коментари. Впрочем колко литра бенз имаше в резервоара
    алфа ромео 156 тс

  7. #7
    Младши алфист Venkos's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    8

    Default

    Имаше малко първият път когато не искаше да запали около 4,5 литра, но вчера и сипах още 10 литра и пак същото.

    ---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Може ли да се изключи предположението "вода в горивото + замръзването и" ?

    Ако е така, трябва да изчакам да се затопли времето на + температура ли? Защото вчера и днеска тук в София все са си минус градусите.

  8. #8
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Намери темата там има тоста изказани мнения моя проблем го рвших ,но докато разбера от какво е ........ Затова веднага се отзовах защото знам какво е да сменяш части без да знаеш дали е от тва или не. Ся някой може да напишат направи си диагностикааааа,но като тръгне на криво файда няма само ти обират парите нВсякаде
    алфа ромео 156 тс

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    Налей 200 грама чист спирт в резервоара,изчакай около час и пробвай да запалиш.Ако няма промяна се ориентирай към сервиз.

  10. #10
    Младши алфист Venkos's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo16vVarna View Post
    Намери темата там има тоста изказани мнения моя проблем го рвших ,но докато разбера от какво е ........ Затова веднага се отзовах защото знам какво е да сменяш части без да знаеш дали е от тва или не. Ся някой може да напишат направи си диагностикааааа,но като тръгне на криво файда няма само ти обират парите нВсякаде

    ОК. Благодаря, ще я видя темата.

  11. #11

    Default

    Дюзата на инжекциона на таблото свети ли за грешка?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Младши алфист Venkos's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Дюзата на инжекциона на таблото свети ли за грешка?
    Не, не свети.

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Хората вече повръщат те си правят диагностика...сорри за спама.Между другото оня ден налях калпав бензин и два дена колата като е студена пали ма тресе известно време, почти угасва, но не гасне.При мене е от бензина щото почти веднага се усети разлика във вървежа към по-кофти.Че и доста сипах деба.Преди месец по същия начин от същата бензиностанция я намъчих до София, като сипах на връщане дойде на мене си.За Петрол иде реч.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Venkos View Post
    Не, не свети.
    Така зад компа е много относително, но аз бих потърсил проблем с подаване на горивото.....тва че помпата се чува да бачка не е критерии понякога.......Пробвай да запалиш като от изгасено положение завъртиш веднага ключа за да завърти и запали веднага.......
    Възможно е и да е друго, но с тва бих започнал.....палене с откачен дебитомер също......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15

    Default

    да те питам падането на оборотите е съпроводено ли е с ужасно тресене на колата ..и като падат ако дадеш гас оправя ли се колата ?
    Last edited by reapersl; 01-01-2016 at 11:03.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •