Results 1 to 4 of 4

Thread: Пренадуване на турбината

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Пренадуване на турбината

    Здравейте, колеги!
    Случва се понякога турбината да пренадуе, при което ЕКУ-то отчита грешка и влиза в сервизен режим.
    Когато подавам плавно газта, налягането на турбината се регулира нормално - стига за момент до 1,5 бара, но с увеличаване подаването на газ, пада до към 1 бар и започва пак постепенно да се повишава.
    Когато настъпя педала на газта до край, турбината забива на 1,5 бара и след няколко секунди ЕКУ-то записва грешка.

    Колата е с ДВГ 1,9 jtdm 16v, с премахнати - ДиПиЕф, ЕГР клапан, клапани на всмукателите.

    Някакви идеи и предположения?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Колеги да не отварям нова тема ,но и при мен се случва това...при рязко подаване на газ от под 2к оборота се получава така и придърпва ,ако има обороти над 2к проблем няма колата е 2.4jtd с премахнат дпф клапи и егр и е с малкия чип....мен лично ме съмнява чипът....но искам да чуя и вашето мнение...

  4. #4
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Проблеми с налягането на турбото обикновено идват от някое от следните места:
    - соленоида, който управлява турбината; намира се най-отпред като отвориш капака, на самата предна греда;
    - Гейта на турбината (вакуумния актуатор на геометрията);
    - самата геометрия; може да е зацапана и да засяда, или с криви лопатки;
    Как си мерил налягането на турбото? По самия датчик в купето или през OBD? Каква грешка записва ECU-то?
    Не съм компетентен за да ти кажа какво и е на колата ти, но минах през тези проблеми и това е което научих
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •