Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с отчитането на бензин

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default Проблем с отчитането на бензин

    Привет на всички и честита нова година ! От известно време имам проблем с отчитането на бензин.На таблото показва , че нямам грам бензин.А аз съм напълнил резервоара до горе.Почистих двете букси при кошницата на помпата ама ефект никакъв.Преди пак се бъзикаше с мен, но не показваше за максимум ден и после се оправяше...Един познат ми беше казал да дам една от буксите накъсо и трябвало да покаже пален резервоар на таблото , но аз незнам коя от тези букси трябва да дам .Благодаря предварително.

  2. #2
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    и при мен беше така от начало после се оправи а това с късото.....с такива приятели си като без приятели
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  3. #3
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Ако не ти се занимава си смени помпата. Ако ти се занимава направи следното: вадиш кошницата от резервоара и внимателно издърпваш горната от долната й част. Има едно чопче, което не позволява свободното издърпване на двете части. Като я издърпаш почти докрай внимавай да не се счупи пластмасата или да не се скъса някое маркуче. Като я издърпаш и двете части се отделят една от друга ще видиш една голяма пружинка. Разпъни я малко с ръце и сглоби помпата и я натикай обратно в резервоара. Също внимавай, като махаш и слагаш маркуча на помпата, който допълнително се стяга с гайка 8 мм. ... Успех

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Благодаря ти за съвета! Като се постопли малко времето ще пробвам и ще напиша какво е станало....Но аз исках да разбера дали проблема е от електрониката или от нивомера , защото си мисля , че проблема е от електрониката.

  5. #5
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Ми не знам ... При мен беше от тая скапана пружина. Общо взето не губиш нищо да пробваш. Пък дано е от там.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  6. #6

    Default

    залагам на пружината

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Аз само искам да попитам дали може от някъде да влезе въздух и после да ми прави проблеми...

  8. #8

    Default

    Аз имах такъв проблем но не е от въздуха а от нивомера(пружината).иначе за въздуха ако няма бензин има вуздух и обратно

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Аз имах такъв проблем но не е от въздуха а от нивомера(пружината).иначе за въздуха ако няма бензин има вуздух и обратно
    Явно несъм се изразил правилно...по-точно дали може ,като вадя кошницата да влезе въздух в горивната система и после да имам проблеми

  10. #10

    Default

    Мисля че не на моята даже отрязах маркучите защото не успях да махна скобите даже целия резервар свалях и не съм имал проблеми,само че мпята е боксер за тс незнам но мисля че няма да имаш проблеми

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Колеги днес се опитах да сваля кошницата,но немога да я развъртя....откачих буксите и маркучите ,но като трябваше да я развъртя се опитах но неможах ...страх ме да я напъвам яко да не вземе да се счупи...ако може да ми дадете съвети ще съм благодарен

  12. #12

    Default

    Аз моята е развих с един агренажен ремък и един самоделен" f" образен ключ

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Пробвай с отверка и чук става за секунди

  14. #14
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Аз имах проблем с бенз. маркучи в кошницата и многократно отварях помпата .. 5- 6 пъти докато нацеля маркуч.
    Вземаш един чук и едно желязо да не е с остър връх и почукваш да се лашне.
    Колкото и да се мъчиш иначе не става .. така се и притяга, няма да имаш проблеми.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •