Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: 10w60 в студа

  1. #1
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default 10w60 в студа

    Здравейте колеги, скоро трябва да сменявам масло, по всеобщо мнение, ще сипа 10w60, набелязал съм Фуш суперсин - пълна синтетика. Въпроса ми е как се държи маслото в студа, в сравнение със 10w50.

  2. #2

    Default

    Държи се идеално. Цяла година си карам с такова масло и не е имало никакви проблеми.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тъй като първата цифра (в случая 10) характеризира вискозитета при студен старт, то не би трябвало да има разлика между двете масла за въпросната ситуация.
    Иначе и моите наблюдения сочат, че 10W60 си се държи нормално при студен старт (при -10.....-15).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тъй като първата цифра (в случая 10) характеризира вискозитета при студен старт, то не би трябвало да има разлика между двете масла за въпросната ситуация.
    Иначе и моите наблюдения сочат, че 10W60 си се държи нормално при студен старт (при -10.....-15).
    Това ме интересуваше, четох за много важен показател HTHS при 150 градуса долу при биелните лагери, което е доста важно за нашите мотори, които се води, че страдат от мазане там, но другия момент е визкозитета при 100 градуса, мотора ми е стар доста и вероятно има доста нисък толеранс и ми се иска масло,а което да остава по-гъсто и при висока температура.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Първоначално ползвах Selenia 20K (10W40). Хапваше малко повече от литър за 10К пробег. Минах на 10W60 (Castrol edge sport). Моторът стана с една идея по-тих а разходът на масло падна на 0,5 л./10К.

    Моторът е на около 200К.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Аз в момента съм с 5в50, доволен съм от работата на мотора ама 1л и 300 грама на 5000км е малко в повече.. Имаш ли наблюдения над въпросния Фуш?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Аз също карам с Castrol Edge 10W60 вече 40к. и нямам забележки към маслото,при мен разхода на 10к. е 1.5 литра.Сега взех Motul 10W60 пак от там където взимаме кастрола,но още не съм го сменил,това ще стане след 10-15 дни и като навъртя километри ще имам представа и за него.

  8. #8
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Аз също карам с Castrol Edge 10W60 вече 40к. и нямам забележки към маслото,при мен разхода на 10к. е 1.5 литра.Сега взех Motul 10W60 пак от там където взимаме кастрола,но още не съм го сменил,това ще стане след 10-15 дни и като навъртя километри ще имам представа и за него.
    Много го мисля този кастрол, че ще е ментак ..

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Много го мисля този кастрол, че ще е ментак ..
    В платените обяви на форума има един Казаков. Пазарувам маслото (и не само) от него. До момента издънки не е имало.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аз пък си сипвам Селения Рейсинг. И давам газ. Особено на едната кола, която ми е за даване на газ, друго няма да и сипя. А тя вижда доста мъка, щото подминава понякога 8000 об/мин.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #11
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Аз пък си сипвам Селения Рейсинг. И давам газ. Особено на едната кола, която ми е за даване на газ, друго няма да и сипя. А тя вижда доста мъка, щото подминава понякога 8000 об/мин.
    От къде го купуваш?

  12. #12
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    От къде го купуваш?
    Най-често от T&N но по принцип го внасят "Чефин"
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Аз също карам с Castrol Edge 10W60 вече 40к. и нямам забележки към маслото,при мен разхода на 10к. е 1.5 литра.Сега взех Motul 10W60 пак от там където взимаме кастрола,но още не съм го сменил,това ще стане след 10-15 дни и като навъртя километри ще имам представа и за него.
    За Motul X-power 8100 ли става дума? И аз пазарувам от същото място където и ти, цената му е 99лв. Нещо не смея да сипвам на колата такова, мотора го карам с Мотул пълна синтетика и го гори яко.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Да за него става на въпрос скоро ще имам по ясна представа как стоят нещата с това масло и дали съм се минал.

  15. #15
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Усеща ли се разлика в динамиката с 10в60 спрямо по-рядко масло?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •