Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Пада ми акумулатора като преседи 2 дни без да паля колата!?

  1. #1

    Default Пада ми акумулатора като преседи 2 дни без да паля колата!?

    Здравейте и за много години. От много време имам профил , но ми е деактивиран и си направих нов...

    Автомобилът е 147 1.9jtd 16v - remap.me
    Проблемът с колата е, че като постои два дни без да съм я палил, батерията пада и върти едва едва. Ходих по гаранция на акумулатора и се оказа, че няма утечки, алтернатора зарежда и си държи тока, когато не е закачен на колата(5 дни го оставих да стои на студено и като го замерих, не беше мръднал). Мерих го с уред, който мери пусковия ток.
    В последствие реших да меря аз за утечка по схемата с мултицет, където се държът съответно едната палка на клемата, а другата на минуса на акумулатора и се разединяват без да се прекъсва веригата. Показва 0.01А при настройка на мултицета да мери 5А. Нещото, което ми направи впечатление беше, че клапата на парното (нз точно коя) се включи и изключи от нищото и тогава отчете по-голяма консумация. И друг път ми се е случвало да я чувам без да съм на контакт. Замерването го направих 2 часа след като изгасих колата, заключена с оставен отворен капак за да не се включи някои консуматор.
    Въпросът ми е има ли някои идея тая клапа как се командва без да съм на контакт когато си поиска???
    Благодаря предварително...��
    Last edited by degweed2; 03-01-2016 at 20:05.

  2. #2
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    По принцип - застудее ли и не запали - нов. Аларма имаш ли, та да ти прави отвреме на време номера?
    Last edited by GammaRay; 03-01-2016 at 21:56.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #3

    Default

    Трябва си ежедневно каране. Особенно при минусовите температури. Аз съм с бензинов автомобил и с акумулатор който през октомври 2015г. направи пет години. Не карам всеки ден, което никак не е добре. Но пък го зареждам акумулатора всяка година в началото и края на зимата.

  4. #4

    Default

    Акумулатора е на 3 години Бош S4 и след измерването показва че е на 78%, което значи че е добър. Не е от него. Карам всеки ден, но ако презстои 2 дни пада...?
    Нямам аларма.
    Last edited by degweed2; 04-01-2016 at 00:31.

  5. #5

    Default

    Да си пипал скоро или не скоро по ел. системата? Аз бях пускал маса на плафона в багажника и докато усетя , че имам утечка скапах един акумулатор. Понеже ми падаше през няколко месеца отвенъж и не мислих, че може да е от това.

  6. #6

    Default

    Не съм. Мисля си и за затягащ стартер..?

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Или утечка от радио/cd, аларма или някой друг модул с проблемни кондензатори. Измерете утечката, според мен.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8

    Default

    Утечката е 0.01А.
    Може би е стартера...

  9. #9

    Default

    Тая клапа е на климатика. И при мен докато извърти ми се качват до 1.04 и след 30 сек отива на 0.07. Мога да ти кажа кой бушон да махнеш, за да не върти докато правиш веригата. Долу в ляво , син , 15А. Аз мерих, че само ме биеше ток като сляза и накрая се отказах. Оказа се , че май дрехите са проблем. Трябвало гол да карам

    Video - https://www.youtube.com/watch?v=iBmM...ature=youtu.be
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20151101_154604.jpg  
    Last edited by Ivaelo; 04-01-2016 at 17:59.

  10. #10

    Default

    Не, не е необходимо да караш гол в тази зима, можеш да настинеш! Решението е елементарно, загледай се в двете оградени места:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails antistatici.jpg  
    Former Alfa owner.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    0,01 или 0,1 е отечката,първото ми се струва малко несериозно или не мериш като хората.При мен е 0,06-7-8 и на 2-3 ден пали от раз и на -10
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  12. #12
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз имах проблем с магнета. бях го направил да работи и на загасена кола. след като го направих да работи само на запалена кола и вече паля след колкото и дена да стои колата.
    JTDm 170+

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Моя се пуска и на загасена кола, има си схема на свързване за да не ти пада акумолатора.И на двата фиата на жените е пак така и не падат и след 10 дена.На сонито обаче се оказа че два кабела не са баш така както ги дават да се свързват ами наобратно, просто отидох на такъв дето туй му е работата щото им знае особеностите.На мен ми идеше да го шибна в бурдюра проклетото сони.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    0,01 или 0,1 е отечката,първото ми се струва малко несериозно или не мериш като хората.При мен е 0,06-7-8 и на 2-3 ден пали от раз и на -10
    Ами точно толкова показва, когато съм загасил,заключил и меря след около 2 часа. То ти палиш, но при мен ако се включва консуматор по някое си време си го дърпа тока, а аз като меря си показва 0.01. Трябва някак за 2 дни нон-стоп да меря има ли утечка.Казаха ми, че има такива уреди, които записват за утечка, но пък не става ясно къде е консуматора.

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    аз имах проблем с магнета. бях го направил да работи и на загасена кола. след като го направих да работи само на запалена кола и вече паля след колкото и дена да стои колата.
    Моето радио също е така направено понеже няма бутон да се изключи (Pioneer 2din). Незнам как и защо, но не се изключва.
    Пуснал съм му постоянен плюс. Някъде от под волана го взех и го прекъсвам с цк ключе. Възможно ли е там да е проблема???

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Моя се пуска и на загасена кола, има си схема на свързване за да не ти пада акумолатора.И на двата фиата на жените е пак така и не падат и след 10 дена.На сонито обаче се оказа че два кабела не са баш така както ги дават да се свързват ами наобратно, просто отидох на такъв дето туй му е работата щото им знае особеностите.На мен ми идеше да го шибна в бурдюра проклетото сони.
    Каква е тази схема ако не е тайна?

    Но пък щеше да дава утечка ако беше от плеъра.И нещо друго да спомена, че последно като не запалих закачих зарядното за около 30 мин. и запали, което ще рече, че не е бил много зле акумулатора. Има ли вариянт стартера да прави проблем( нещо като утечка) или алтернатора и аз да не го хващам на мултицета?
    Last edited by degweed2; 05-01-2016 at 22:32.

  15. #15

    Default

    От замяната на фабричната гайда с афтърмаркет Си Ди плейър е изключено да ти пада акумукатора. Си Ди-то харчи пренебрежимо малко ток в режим "изключено", което е неизбежно, защото има настройки, които се пазят в енергозависима памет и трябва тази памет да се захранва. За свързването на такъв плейър не се преправя инсталацията, ако не смяташ да изкарваш сигнали към усилвател или да правиш разни ТНТМ-та.
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •