Results 1 to 7 of 7

Thread: 156 навсякъде под капака сняг и вода

  1. #1
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default 156 навсякъде под капака сняг и вода

    Днес пътувах и през целия път вали сняг, пътищата неизчистени и спирам колата пред блока. След 15 мин. пробвам да запаля и Ъ-Ъ... Не ще да завърти ... Вдигам капака и гледам целия акумулатор във вода, пред капачките на крушките за фаровете сняг, кутията на въздушния филтър и тя мокра ... На някой друг случвало ли му се е това ? Замерих акумулатора - 12.06V (сравнително нов - на 7 месеца) и го взех да го заредя. Ако след зареждането пак не иска да завърти къде да търся проблема? Възможно ли е снега да е направил беля?

    ---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

    Забравих да спомена - 2.4jtd 136 :Д

  2. #2

    Default

    дизел и вода мн кофти ситуация....снега прави големи зулуми..като го заредиш пробвай пак и пиши кво е станало..нз как си карал че чак акумолатора си намокрел..намери си кора за отдолу...за пътищата оная "слабичката" от министерството "поздрави да и пратиш

  3. #3
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    подкалниците провери .. да нямат некви дупки и от там да хвърля вода навсякъде ....
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #4
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default

    "Слабичката" съм я поздравявал в продължение на 300 км Кора имам отдолу, и подкалниците са наред ... мисля че навява от отпред някъде ... а иначе установих, че акумулатора не се зарежда на запален двигател... Постоянно пада напрежението дори и на запален мотор, а интересното е, че по пътя не ми е светвала лампата за акумулатора(въпреки, че повечето започнаха да премигват, дори и халогените премигваха)... утре ще я карам на майстор да видим какво ще се произнесе за динамото Другия проблем е, че не иска да се оключва, заключва и да се спира алармата от дистанционното. До вчера си беше наред. Сега се принудих да извадя клемите на алармата, защото не мога да я спра след като сложа акумулатора...

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    50

    Default

    Днес и на мен ми замина в преспите явно алтернатора но поне се прибрах, но аз съм без кора от долу, сигурно и при теб е алтернатор. Успех.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9JTDm 150c.c.

  6. #6

    Default

    скоро и аз се сблъсках челно с тоя проблем....динамото зареждало на 12 и съм карал теи като пич и една сутрин ходих с тролея на работа.....чисто нов акумолатор окипазих ...ся го заредиха..динамото е фиксано зарежда на 14 вече и сичко е ток и бензин
    Какво имаш предвид опред ? 156 са позатворени отпреде
    за алармата ходи на еладжия ...

  7. #7
    започва да се пристрастява newmachine9009's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Велико Търново/Варна
    Posts
    41

    Default

    оказа се, че динамото е хвърлило ... смяна на четки и намотки и всичко е 6 ... а алармата не съм я закачал, но предполагам че заради слабия ток не е искала да отключва и заключва. като се постопли времето ще я видя тази работа, защото искам да проверя и за утечка, а сега не ми се занимава в този студ.
    Alfa Romeo 156 2.4jtd 136hp 1999

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •