Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 60

Thread: Малко размисли за цените на горивата и как се подиграват с нас

  1. #16
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Аз искам просто 100 окатана под 2 лв ..

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Аз искам просто 100 окатана под 2 лв ..
    Ами аз си карам със 100 октана......на цена 0,91 лв./л.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Сега гледах цените в Босния и Херцеговина които до преди две години нямаха държавен бюджет,цени от 9 януари 2016 за литът 95 хората там плащат 1,10 евро за литър Х 1.95=2.145 лева за литър.А сега стига сме мрънкали че има къде къде по зле хора на света.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #19
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    На мене ми е интересно как става този номер най - вече с марешки и случващото се във Варна. В моента дизела при въпросната бензиностанция е 1.64лв/л. Много ме съмнява този човек да продава на загуба (бая проверки си му пратиха от КЗК комисия защита на конкуренцията). Та как на едно място е 1.64 а масово е 1.9лв. Просто надценките и монопола който се упражнява е голям. Да в България е най - евтиното кажи речи гориво, ама в крайна сметка такива са ни доходите - най - ниски и то с пъти. Надявам се да се появят в повечето големи градове по един такъв "регулатор на реци" че да се нормализират нещата.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  5. #20
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Сега гледах цените в Босния и Херцеговина които до преди две години нямаха държавен бюджет,цени от 9 януари 2016 за литът 95 хората там плащат 1,10 евро за литър Х 1.95=2.145 лева за литър.А сега стига сме мрънкали че има къде къде по зле хора на света.
    ПраФ си, има къде по зле от нас. - http://www.dw.com/bg/как-ще-ни-стигн...ите/a-15043219
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Около Перник също има бензин и дизел на по-поносими цени. Виж за газта сме рекордьори. 82 ст. на няколко бензиностанции, включително и на ЕКО“
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Тука цените варират всеки ден от 2 до 5 цента за литър,зависи борсите на какви цени за барел отворят.Иначе в малките населени места цените на горивата са били винаги значително по ниски.До 30 цента разлика за литър което си е сериозно.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 09-01-2016 at 23:32.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  8. #23
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тук още имат запаси от цени на барел 100$.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #24
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Ако пък цените на борсата скочат,изведнъж са се заредили още от другата сутрин
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #25
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Абе аз от тия малките бензиностанции из София дето са със стотинка-две по евтини съм сипвал 2-3 пъти и все минавам по малко километри..... незнайно защо....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  11. #26
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Аз така близо до село една бензиностанция зареждах миналата година,и когато извади пистолета от резервоара още въртеше колонката Бензинджията беше ням,и нямаше друг персонал на бензиностанцията за да поискам обяснение Наздраве с бяло винце
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  12. #27
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by PagkoTo View Post
    На мене ми е интересно как става този номер най - вече с марешки и случващото се във Варна. В моента дизела при въпросната бензиностанция е 1.64лв/л. Много ме съмнява този човек да продава на загуба (бая проверки си му пратиха от КЗК комисия защита на конкуренцията). Та как на едно място е 1.64 а масово е 1.9лв. Просто надценките и монопола който се упражнява е голям. Да в България е най - евтиното кажи речи гориво, ама в крайна сметка такива са ни доходите - най - ниски и то с пъти. Надявам се да се появят в повечето големи градове по един такъв "регулатор на реци" че да се нормализират нещата.
    Да, ако и на други места се появи по един такъв- хем с пари, хем с корави топки, щото всеки се сеща за кво говорим (за чий да си търси белята, та това е човек, който си е навил на масрафа за 10 живота напред, за кво да рискува?!) и народа си даде сметка, че шанса му за човешки цени е само предълги опашки на неговата бензиностанции и някой и друг заблуден дъртак на конкурентите, цените ще си идат на мястото, съобразно пробития джоб на българина и проскубаната му заплата.
    Какво ни хвърлят прах в очите, какви били цените в Европа, само идиот не знае какви са им заплатите.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  13. #28
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by PagkoTo View Post
    Да в България е най - евтиното кажи речи гориво, ама в крайна сметка такива са ни доходите - най - ниски и то с пъти.
    Не си прав! Горивото в България е от най-скъпото, сравнено с другите европейски държави, има си официална статистика. Акцизът при нас е от най-малките, та... ясно е кой печели .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #29
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ами аз си карам със 100 октана......на цена 0,91 лв./л.
    Такова сипвам на котлона в нас, мани..

  15. #30

    Default

    Здравейте Алфисти, въпреки че съм нов, позволете ми да направя няколко забележки.

    1) Някой каза, че се купува петрол за години например - Невярно. Обикновено се търгува петрол за 3-4 месеца напред. Все пак, днеска договорената цена, означава, че петролът ще бъде готов за употреба (преработен) и на място след най-малко месец (само си помислете от къде идва той).

    2)Основното перо в цената на горивото на дребно са акцизите на различните държави. Правилно е, че те трябва да бъдат определени според покупателната стойност на населението. Може да се намери бензин в Австрия (посредством апликация) на цени, близко или малко по-ниски от българските. За качеството, не искам и да отварям дума. Всеки знае, как в чужбина колата му работи по-тихо, харчи по-малко и е по-динамична.

    3)Като цяло, цените по магистралите в другите държави са много над тези в България. Бензинът в Германия е ужасно скъпо удоволствие.

    4)Когато сравнявате цените, е редно да сравняваме и заплатите, на хората, които работят на бензиностанциите. В една Австрия / Германия, минимумът е 8 евро на час, осигуровките са по-скъпи. По-скъпа е земята, по-скъпо е обслужването, по-скъпа е преработката, по-скъпа е работата на тези в офиса на топло в централата. По-големи са и инвестициите, и плащат по-голям данък печалба от 10% тук.

    5) По мое скромно мнение, мога да кажа, че горивото в РомПетрол е най-добро. Тествано на дизел - харчи по-малко. Друго - не раздават карти за отстъпки лесно, а се попълват формуляри. Карти за отстъпки се раздават само лятото. Често имат промоции - налей 20 литра, и участвай за 10000 литра. Е да, ама ако си използваш отстъпката за тези 20 литра от 5 ст/ литър да речем, не участваш в промоцията. Тоест надценката на литър им е по-малка, и са си сметнали, че услията за това всеки да участва, дори и с отстъпка, не си струват -> не мамят, или поне по-малко.

    6)ЛУКойл (така се изписва правилно) НЕ Е РУСКИ!!! Въпреки че има руски мениджмънт (част от него), ЛУКойл е собственост на повече от 3/4 (демек 75%+ ако не ме лъже паметта) на ING Bank Euroasia. ING Bank е с индиректно американско влияние.

    7)Плюете руснаците, но като започна изкуственото сваляне на петрола, за да скочи долара, да се обезцени рублата, съответно поевтиняха акциите на всякакви компании, дейни в петролния сектор. Много акции бяха изкупени от руското правителство, на компании с чужда собственост (включително и на част от ЛУКойл ако не се лъжа).

    Как става лъгането на бензиностанции - демек минават отчетени 15 литра, пък сте налели 12. Лесно и много евтино - с много пенливо веро. Образувайки плътни балони при преминаването през системата, те биват отчетени като преминато гориво.

    Поздрави

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •