Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Стържене около предна дясна гума

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default Стържене около предна дясна гума

    Здравейте на всички!
    От няколко седмици един, предполагам, дребен проблем ми трови нервите . Когато карам бавно, примерно по черен път с бауни или преминавам легнал полицай, на моменти чувам някакво откъсечно стържене около предна дясна гума, все едно, че се трие в калника. Свалих гумата и огледах за следи по нея и калника, но няма.
    Възможно ли е стърженето да идва от някое подвижно съединение - носач, шарнир, амортисьор или пружината около него
    Надявам се да не е нещо сериозно, че често пътувам извънградско и ме е страх да не ме остави някъде на пътя.
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    според мен е амортисьор, в твоя случай го чуваш точно когато е най натоварен ...
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  3. #3
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    аз не съм технически подготвен, но и аз бих дал това предположение. Нека все пак и някой по- в час да се изкаже, да не те пратим за пълни глупости да гледаш.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Дадоха ми съвет, че пружината около амортисьора скърцала в двата си края. Да я намокря с вода и ако спре да скърца - от там било. !!!
    Не съм го пробвал, но не ми косва да опитам.
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  5. #5
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    скърцане и стържене не са ли различни неща?
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Да, не съм се изразил правилно, не е скърцане, а стържене. Опита с водата не даде резултат. Уплаших се, като ми казаха, че лагер на главината. Но стърженето се проявява и на място, при разклащане на предницата. От амортисьора се чува шум, подобен на всукване и изпускане на въздух. А стърженето освен от втулките на носача, не знам откъде може да е. Нямам време да наблегна и да си разреша проблема, надявах се на съвети от форума. Ще я закарам днес на майстор.
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    аз от Румен съм чувал за т.нар. "аксиален луфт" на амортисьора
    може от тва да е?
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Трудно мога да си го обясня такъв луфт, но щам казваш, че на парктика съществува, значи е така. А дали и лагера в макферсона не прави щуротии ...
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  9. #9
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Я помислете за някои елементи дето се движат при въртене на колелото и други дето стържат в тях, най вече при спиране ама и при други обстоятелства
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Колеги, направо откачам от този дразнещ звук. Яд ме е, че съм чепкач и обичам сам да се справям с по-дребните проблеми, а този ми прилича на такъв. Описах, че и на място се проявява при разклащане. Това ме успокои, че не е по движещите се части и няма да ме остави на пътя. Затова не си давам зор да го отстраня. Все пак благодаря на всички, които ме направляваха със съвет!
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    21

    Default Стържене

    Според мен стърже в накладките на мен ми стърже като движа назад и трябва да натисна и отпусна рязко педала на спирачката и спира. Пробвай като застърже да натиснеш и пуснеш така спирачката
    Само този, който не е карал италиански коли - само той не ги харесва...

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    21

    Default Стържене

    Според мен стърже в накладките на мен ми стърже като движа назад и трябва да натисна и отпусна рязко педала на спирачката и спира. Пробвай като застърже да натиснеш и пуснеш така спирачката
    Само този, който не е карал италиански коли - само той не ги харесва...

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Колеги, не съм си разрешил проблема, нямам време. Но не е от накладките, защото стърже и при разклащане на място. Звука идва някъде отдолу, около предния носач. Напръсках с WD-40 гумените втулки на носача, но не е оттам. Стигам до извода, че е от амортисьора, защото и задния десен прави нещо подобно, но там съм сигурен, че е амортисьора.
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Колеги, май отрких дразнителя. Скъсано уплътнение 4 на накрайника 1 на прдния носач. Вероятно е влязло пясък и смазката е заминала. Напълних го с масло, колкото можах, но това е временно решение. Някой знае ли дали се сменя тоз накрайник или е комплект с носача?
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    по принцип на мен ми смениха целия носач заради шарнира, макар да имаше оферти да се отвори на стуг и да се възтанови. а уплътнение сугурно ще се намери някво.
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •