Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Алфа 147 - проблем с температурата!

  1. #16
    Младши алфист Crispersound's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Падането на температурата на мотора заради работата на парното се получава заради точно обратното - добре работещ радиатор на парното.
    Колега просто няма как да ме убедиш,че това е защото всичко е наред.Няма как да е нормално в движение само заради парното температурата на двигателя да пада на 60 градуса.Благодаря на всички за мненията,знам че тук не е сервиз,но не разбирам как част от хората тук го намират за нормално.
    Last edited by Crispersound; 12-01-2016 at 23:49.

  2. #17
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Crispersound View Post
    не разбирам как част от хората тук го намират за нормално.



    Не че те го намират за нормално,ами то за алфите това си е нормално Това в кръга на шега разбира се Естествено че не е нормално,имаш проблем.Аз като човек преборил много както дизелови така и бензинови коли с проблеми с парното,90% от случеите е бил виновен термостата.Малко кубарните дизелови двигатели като твоя,отделят много по малко топлина,от 1,8 бензинов примерно.За това първо му е трудно да загрее,второ в големите студове примерно на -50 да не държи 90градуса градско,понеже колата градско е на по ниски обороти следователно двигателя отделя по малкйо топлина.До 80 градуса дизел в най-големия студ е нормално да пада,но при положение че си пуснал парното и въртиш градско.Защото като си пуснал парното голяма част от топлината на двигателя отива за него и това до голяма част го охлажда и го кара да сваля температурата.Но инжинерите са го изчислили така че да не ти духа студено в купето.Почне ли да духа студено в купето в движение,вероятно термостата не затваря хубаво и охлажда малко повече от необходимо двигателя,обаче имаш и насрещен вятър който го охлажда допълнително в движение и резултата е нямане на парно в движение или имане но слабо.На място е възможно в големите студове с парно на макс да не става баня понеже работи на място няма обороти следователно няма и голяма температура на двигателя,но пак трябва да имаш прелично парно.Мисля че термостата ти не затваря до край.Ако имаш кора от долу,закрий от пред рашетката с един картон с тиксо за спреш потока от насрещния вятър и излез да караш на магистрала с пуснато парно на макс.Ако стане баня,начи не затваря до край.От стрелката не се влияй много тя често лъже,там можеш да разбеш точно колко градуса е само с диагностика в движение.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  3. #18
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Според мен е запушен радиатор на парното
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #19

    Default

    Аз си оставам със залога за термостата. Ако отваря напълно на 88, то до 80 трябва да е затворен, няма как да падне темп до 60 в движение ако ще и при -20 околна температура.

    Quote Originally Posted by Crispersound View Post
    Колега просто няма как да ме убедиш,че това е защото всичко е наред.Няма как да е нормално в движение само заради парното температурата на двигателя да пада на 60 градуса.Благодаря на всички за мненията,знам че тук не е сервиз,но не разбирам как част от хората тук го намират за нормално.
    Колегата има в предвид, че конкретно радиаторчето на парното е ок, не че всичко е наред.



  5. #20
    Младши алфист freshman's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Силистра
    Posts
    8

    Default

    Колега най-лесно сложи и пробвай с един кашон отпред пред радиатора и после ровичкай термостата. Някои си правят промивка на системата. Пробвай и това.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Crispersound View Post
    Колега просто няма как да ме убедиш,че това е защото всичко е наред.Няма как да е нормално в движение само заради парното температурата на двигателя да пада на 60 градуса.Благодаря на всички за мненията,знам че тук не е сервиз,но не разбирам как част от хората тук го намират за нормално.
    В нищо не искам да те убеждавам, колега. Ако прочетеш внимателно изречението, което съм написал, може би ще разбереш, че единствено разяснявам някои фундаментални физични постановки.

    ---------- Post added at 11:59 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Според мен е запушен радиатор на парното
    Ако е запушен радиаторът на парното, няма да имаш парно и температурата на мотора няма да може да се понижава заради работата на парното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Здравей, аз не съм вещ в ремонтите, но все ми се върти едно в главата а то е: Системата добре ли е объзвъздушена, т.е. с пуснато парно на макс, при смяната на термостата?
    Да не би при смяната, да не е стегнат някой маркуч и да се налапва с въздух, защото това рязко падане на температурата затова ми говори.

    Антифриз губи ли ти се?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  8. #23
    Младши алфист Crispersound's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Здравей, аз не съм вещ в ремонтите, но все ми се върти едно в главата а то е: Системата добре ли е объзвъздушена, т.е. с пуснато парно на макс, при смяната на термостата?
    Да не би при смяната, да не е стегнат някой маркуч и да се налапва с въздух, защото това рязко падане на температурата затова ми говори.

    Антифриз губи ли ти се?
    Не мога да ти кажа дали е добре обезвъздушена,не го сменях аз термостата.А проблеми с антифриза нямам,не се губи.
    Alfa Romeo 147 JTDM

  9. #24
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Колега, няма вариант извън града да пускаш парно и да ти пада температурата до такива стойности. Не слушай какво ти говорят за незагряващите дизели. При затворен термостат и натиснат педал на газта който ти обясняа че е нормално от парното да ти паднат градусите, по-добре да се изтрие от форума. На мен преди няколко години ми обясняваха под снимка на стрелка седяща на 110 градуса че е нормално. И аз съм на мнение че има проблем с новия термостат.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  10. #25
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Истината е че термостатите за алфа са ужасно скъпи,и ужасно скапани.За тва два вариянта, или се примиряваш с недобре работещо парно или доста бели коси,и доста бели пари за големи мечтиАз смених два чисто нови беер по 100 лева ,цял ден разправии и доста бели коси до като си докарам парно като хората.Понеже след слагането на първия,с парно на макс не ставаше баня.Ония жабар къде държи уж оригиналните части за италиянките в Плевен се опитваше да ме убеждава че термостата работел коректно и парното си е нормално,накрая сложихме втори,много диагностики в движение много ровичкане по цялата охлаждаща система и накрая с парно на макс ставаше баня и всичко си беше наред.На а3-ката дадох 50 лева за оригинален и заспа от първия път.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 13-01-2016 at 22:21.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •