Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Букса на вратите и температурен датчик ?

  1. #31
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето какво имам впредвид:



    При тази постановка реално има късо на входа на конзолата и поради това показва ненормално висока температура.

    Като откачиш датчикът от буксата му и го мериш, късото съединение изчезва, защото не съществува синята връзка до конзолата.

    Откачи датчикът от буксата му и премери съпротивлението между точка S и шаси на вратата (или на нещо метално в огледалото. Ако премериш нещо близко до 0 ома, то предположението ми да паразитната връзка се потвърждава.

    ---------- Post added at 14:44 ---------- Previous post was at 14:40 ----------



    Остави диагностиките и направи двете замервания за които писах. Проблемът е на доста по-ниско от логическото ниво. Т.е - чисто електрически.
    Измерих както ми каза и съпротивлението е някъде 10 Ом
    Но сега като меря съпротивлението на датчика при откачено положение на стайна температура то е 1.9 кОм
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Измерих както ми каза и съпротивлението е някъде 10 Ом
    Но сега като меря съпротивлението на датчика при откачено положение на стайна температура то е 1.9 кОм
    10 ома си е живо късо. Намери го, къде е (някъде между проводника "S" и шаси в посока към огледалото) и го отстрани и всичко ще се оправи. Нормално е при външна температура да премериш 12 килоома а при стайна 2.

    PS:
    Буксата на датчика може ли да се обърне?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    10 ома си е живо късо. Намери го, къде е (някъде между проводника "S" и шаси в посока към огледалото) и го отстрани и всичко ще се оправи. Нормално е при външна температура да премериш 12 килоома а при стайна 2.

    PS:
    Буксата на датчика може ли да се обърне?
    Датчика няма отделна букса всичко е на една 7 пинова заедно с другите кабели дето излизат от огледалото.
    Няма да пипам нищо вече понеже сега и с датчик и без показва само чертички.
    P.S
    Сега нов проблем вече и с включен датчик на таблото на мястото на температурата не свети нищо !Като откача буксата на огледалото излизат само чертички като я закача чертичките изчезват и не показва нищо !Това пък на какво се дължи
    Last edited by eproHD; 18-01-2016 at 15:54.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #34
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Днес се оказа, че датчика дето бях поръчал няма да може да ми го изпрати продавача така поне ми писа !
    Намерих датчик и в AliExpress.com даже и на по ниска цена но не ми се чака един месец да дойде от Китай
    Така,че реших да поръчам цяло огледало така поне ще имам резервни част ако ми се наложи ( счупя огледало за напред )
    Спрях се на следните марки PRASCO,TYC,JOHNIS,VAN WAZER и ALKAR някой има ли наблюдение върху посочените марки/като качество/
    Аз съм се спрял на ALKAR понеже намерих оферта с доставката 45 € но не знам колко качествен е тоя ALKAR ! Оригинално така и не можах да намеря изгодна оферта само две оферти съмнителни
    Ако някой знае място дето може да се намери и оригинално приемам предложения също номера на ALFA ROMEO SN огледало е 735294284
    P.S
    Понеже бях направил запитване до ITALY MOTORS за цена и ми казаха 229,90 € за оригинално..тия са луди !!! Вече си поръчах цяло огледало комплект на ALKAR.. Благодаря на отзовалите се !
    Last edited by eproHD; 18-01-2016 at 18:55.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #35
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  6. #36
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И що не си вземеш от форума едно огледало от 156 и да му вземеш датчика.Предполагам е същия.Не знам докъде стигна с диагностициране на проблема но що не включиш един мултицет в режим на мерене на температура към твоя датчик посредствмом сондите за мерене и ще разбереш дали работи.После може да го свериш със температурния датчик който е в комплект със мултицета.Такъв мултицет струва от 10 до 15 лв.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз залагам една бира на това, че самият датчик си е изправен.

    Както вече няколко пъти споменах, пробата е елементарна.
    Мери се съпротивлението и се гледа дали то намалява с увеличаването на температурата.
    Ако се допуска, че не мери точно, то следва да му се е изместила характеристиката (връзката между съпротивлиние и температура).
    До момента аз такъв случай не съм наблюдавал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    колега ,пипал ли си настройките на компа /фаренхайт-целзий/
    56 F = 13 С

  9. #39
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Тоя го отписах не се съгласи да ми прати по подробни снимки на огледалото !Това ,че го е снимал до оригинално кашонче не значи ,че и това което е вътре е такова !

    ---------- Post added at 11:35 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    колега ,пипал ли си настройките на компа /фаренхайт-целзий/
    56 F = 13 С
    Настройките са си на C.....чак толкова прост не съм

    ---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:35 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз залагам една бира на това, че самият датчик си е изправен.

    Както вече няколко пъти споменах, пробата е елементарна.
    Мери се съпротивлението и се гледа дали то намалява с увеличаването на температурата.
    Ако се допуска, че не мери точно, то следва да му се е изместила характеристиката (връзката между съпротивлиние и температура).
    До момента аз такъв случай не съм наблюдавал.
    Точно датчика е понеже му отрязах кабелите точно до пластмасата за да изключа къса връзка по кабела му понеже е дълъг поне 30 см.И запоявах различни съпротивления и всеки път показваше температура отговаряше на съпротивлението което съм запоил
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    извинявай,колега просто ми направи впечатление тази стойност 56,а аз съм страдал много от елементарни неща.

  11. #41
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    ами като дойде и не същия си искаш кинтите от пейпъл и да духа супата
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  12. #42
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И що не си вземеш от форума едно огледало от 156 и да му вземеш датчика.Предполагам е същия.Не знам докъде стигна с диагностициране на проблема но що не включиш един мултицет в режим на мерене на температура към твоя датчик посредствмом сондите за мерене и ще разбереш дали работи.После може да го свериш със температурния датчик който е в комплект със мултицета.Такъв мултицет струва от 10 до 15 лв.
    Няма как да взема от форума понеже не съм в България !
    Както вече писах поръчах цяло огледало на ALKAR в петък ще пристигне сменям само цветния капак от моето и го слагам и не се занимавам да ме боли глава !От AliExpress.com мисля да поръчам датчика само който е 12€ слагам го на моето старо огледало и така имам резервно за напред което му работи всичко.А може и да го пусна и аз за продажба в форума !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #43
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Днес дойде огледалото...качеството е много добро ако някой му се наложи да купува от тази марка !Монтирах го всичко работи перфектно.Само малко зор видях да сваля цветния капак от старото огледало !За информация освен четирите щипки беше и залепен на 4-5 места с някакво като черно от рода на гума.Така ,че някой ако ще му се наложи да сваля капаците да внимава.Нямам представа така фабрично ли са лепени или тоя дето е карал го е направил против кражба евентуално.Няма логика понеже 4 щипки хващат много добре !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #44
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    При мен случая е същия. В началото показваше с няколко градуса горница, след това започна да показва стойности от порядъка на 70-80 градуса. Напръсках и почистих буксата до огледалото и се оправи за около месец.. Сега показва само чертички. От твоите мнения ме навежда на мисълта че е от датчика. Имаш ли проблеми с показанията откакто го смени?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p.

  15. #45
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by djaraliiski View Post
    При мен случая е същия. В началото показваше с няколко градуса горница, след това започна да показва стойности от порядъка на 70-80 градуса. Напръсках и почистих буксата до огледалото и се оправи за около месец.. Сега показва само чертички. От твоите мнения ме навежда на мисълта че е от датчика. Имаш ли проблеми с показанията откакто го смени?
    Нямам проблем аз съм сложил ново огледало комплект !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •