Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: Букса на вратите и температурен датчик ?

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    Да според мен на датчика му няма нищо, вероятно кабела ти окъсява някъде.При изключен датчик каква температура показва термометъра.
    Alfa Romeo SW 1.8 TS

  2. #17
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by marto68 View Post
    Да според мен на датчика му няма нищо, вероятно кабела ти окъсява някъде.При изключен датчик каква температура показва термометъра.
    Само чертички
    П.П
    Така и така съм поръчал нов датчик ! Като дойде ще видя с него как ще е и после ще го мисля.Замислям се и за ново странично огледало но да изчакам все пак !Може някой да се е заблъсквал с подобен проблем все пак
    Last edited by eproHD; 16-01-2016 at 21:33.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Някъде под декоративната пластмаса от вътре на вратата има букса, да не се е намокрила или да не прави добър контакт.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19

    Default

    До колкото видях от снимките,кабелчето на датчика влиза в снопа с другите кабели....имам предвид,че няма отделна буксичка....или пък на другия край има....или пък е заедно с останалите...как е?

    ПП..Колега,на последната снимка гледам,че датчика не се показва като при мен,на моята стърчи поне 3мм.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    До колкото видях от снимките,кабелчето на датчика влиза в снопа с другите кабели....имам предвид,че няма отделна буксичка....или пък на другия край има....или пък е заедно с останалите...как е?

    ПП..Колега,на последната снимка гледам,че датчика не се показва като при мен,на моята стърчи поне 3мм.

    Аз буксата не я снимах но ето това е тя.Датчика е на крайните два пина на тази букса другите са за подгрява и това дето върти огледалото !Тази букса е също почистена с контактен спрей !И точно на самата букса измерих съпротивлението на самия датчик и ми показа 12 кОм.Кабелите на тая букса отиват в тая на вратата кръглата и после в купето.Но после вътре в колата къде отиват тези кабели не ми е ясно !Но все пак щом на таблото показва някаква температура макар и грешна следва,че няма прекъснат кабел според мен де !
    Датчика е по къс (подава се малко на вън ) на снимката понеже преди да снимам го натиснах с пръст и той влезе на вътре !
    П
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 12:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #21
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Виж какво ще покаже таблото без включен датчик. Ако е пак 56 градуса, значи имаш окъсяване/прекъсване накъде по кабелите. Най-вероятно е да е точно в меката връзка между купето и вратата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз буксата не я снимах но ето това е тя.Датчика е на крайните два пина на тази букса другите са за подгрява и това дето върти огледалото !Тази букса е също почистена с контактен спрей !И точно на самата букса измерих съпротивлението на самия датчик и ми показа 12 кОм.Кабелите на тая букса отиват в тая на вратата кръглата и после в купето.Но после вътре в колата къде отиват тези кабели не ми е ясно !Но все пак щом на таблото показва някаква температура макар и грешна следва,че няма прекъснат кабел според мен де !
    Датчика е по къс (подава се малко на вън ) на снимката понеже преди да снимам го натиснах с пръст и той влезе на вътре !
    П
    Ок..ясно,мерси и успех.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #23
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Виж какво ще покаже таблото без включен датчик. Ако е пак 56 градуса, значи имаш окъсяване/прекъсване накъде по кабелите. Най-вероятно е да е точно в меката връзка между купето и вратата.
    Вчера пробвах и това на таблото излизат само чертички !
    Но когато карам тези 56 гр се променят слизат някъде до 30 гр.Иначе климатроника си ми работи духа топло смисъл работи си парното тази температура на таблото не го шашка така да се каже !
    На мен ми идва на ум да откача за малко минусовата клема на акумулатора и да видя какво ще стане.Да не се е бъгнала електрониката дето изчислява тази температура все пак !Този датчик е свързан някъде все пак.Но не намирам никакви схеми за да видя
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #24
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Сега се разрових в elearn-a. Сензорът на огледалото е свързан към компютъра във вратата и показанията се пращат към управлението на климата по кан...

    "exterior temperature sensor, locate on the driver's side door mirror. The sensor reading is downloaded by a control unit on the door and filtered as necessary; it is then sent via the CAN network to the climate control system ECU (to instrument panel and other appliances)."

    Става много сложно. Аз се подведох по логиката ми със 156, там показанията на този сензор се четат директно от управлението на климатика.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #25
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Чудя се този датчик за температурата вътре в салона под номер 11 да не е проблем той ама няма логика !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 12:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Вчера пробвах и това на таблото излизат само чертички !
    Но когато карам тези 56 гр се променят слизат някъде до 30 гр.Иначе климатроника си ми работи духа топло смисъл работи си парното тази температура на таблото не го шашка така да се каже !
    На мен ми идва на ум да откача за малко минусовата клема на акумулатора и да видя какво ще стане.Да не се е бъгнала електрониката дето изчислява тази температура все пак !Този датчик е свързан някъде все пак.Но не намирам никакви схеми за да видя
    Откъде точно (гледайки схемата), откачаш сензора за да го мериш?



    Ако има късо съединение между извода "S" и шаси в самото огледало, то при откачен сензор ще мериш нормалното му съпротивление, но когато го закачиш, съпртивлението между S и шаси ще стане 0 и термометърът ще покаже най-високата възможна температура. Ако го откачиш от буксата (4,5) "от гледната точка" на конзолата във вратата съпротивлението ще е ненормално високо и ще се появят чертичките, които съответстват на температура по-ниска от възможната.

    ---------- Post added at 13:36 ---------- Previous post was at 13:33 ----------

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Сега се разрових в elearn-a. Сензорът на огледалото е свързан към компютъра във вратата и показанията се пращат към управлението на климата по кан...

    "exterior temperature sensor, locate on the driver's side door mirror. The sensor reading is downloaded by a control unit on the door and filtered as necessary; it is then sent via the CAN network to the climate control system ECU (to instrument panel and other appliances)."

    Става много сложно. Аз се подведох по логиката ми със 156, там показанията на този сензор се четат директно от управлението на климатика.
    CAN шината предава само в цифров вид информацията, която е прочела конзолата на боди компютъра и оттам на управлението на климатика. 99% съм сигурен, че проблемът не е в CAN комуникацията а някъде между огледалото и конзолата във вратата. Би могъл да бъде и в самата конзола, ако е омокрена.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Откъде точно (гледайки схемата), откачаш сензора за да го мериш?



    Ако има късо съединение между извода "S" и шаси в самото огледало, то при откачен сензор ще мериш нормалното му съпротивление, но когато го закачиш, съпртивлението между S и шаси ще стане 0 и термометърът ще покаже най-високата възможна температура. Ако го откачиш от буксата (4,5) "от гледната точка" на конзолата във вратата съпротивлението ще е ненормално високо и ще се появят чертичките, които съответстват на температура по-ниска от възможната.
    Съпротивлението на датчика когато е откачен е 12кОм.Значи е изправен така ли да разбирам !И като го закача по веригата към буксата на вратата се получава късо някъде така ли ?
    Last edited by tonov; 17-01-2016 at 17:48.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post

    Съпротивлението на датчика когато е откачен е 12кОм.Значи е изправен така ли да разбирам !И като го закача по веригата към буксата на вратата се получава късо някъде така ли ?
    Да, така предполагам. Можеш лесно да потвърдиш това, че датчикът е изправен, като го нагрееш леко докато го мериш. Ако съпротивлението започне да намалява с увеличаване на температурата, то вероятно той си е изправен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да, така предполагам. Можеш лесно да потвърдиш това, че датчикът е изправен, като го нагрееш леко докато го мериш. Ако съпротивлението започне да намалява с увеличаване на температурата, то вероятно той си е изправен.
    Току що направих диагностика ето какви грешки ми излизат !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 12:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ето какво имам впредвид:



    При тази постановка реално има късо на входа на конзолата и поради това показва ненормално висока температура.

    Като откачиш датчикът от буксата му и го мериш, късото съединение изчезва, защото не съществува синята връзка до конзолата.

    Откачи датчикът от буксата му и премери съпротивлението между точка S и шаси на вратата (или на нещо метално в огледалото. Ако премериш нещо близко до 0 ома, то предположението ми да паразитната връзка се потвърждава.

    ---------- Post added at 14:44 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Току що направих диагностика ето какви грешки ми излизат !
    Остави диагностиките и направи двете замервания за които писах. Проблемът е на доста по-ниско от логическото ниво. Т.е - чисто електрически.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •