Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76

Thread: Какъв антифриз слагате на 159-ката?

  1. #31
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Голяма забава падна, копи пейст на целият текст, поправих го на ~400 но след това рефрешках и пак пейстнах това .. както и да е
    Все пак се позабавлявахте.
    Ще караме вече с вода .. ще си разредя охладителната течност до -20 и без друго тук и толкова не пада.

    Нищо от останалото написано не направи впечатление, освен грешката с температурата .. това беше по- важно, като цяло
    *поправих си грешката, за да не ви смущава толкова много
    Last edited by flipz; 27-12-2020 at 20:55.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #32

    Default

    Абе като ви чета тука само екотроник има всеобхватни познания, другите четат и преразказват, съмнителни писания из интернета

  3. #33
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Аз съм чел в специализирана литература някъде във времето, че антифризът кипи при по- висока темепература от колкото водата. - това си го помня
    Намерих правдоподобна статия по тази тема:

    https://maslata.bg/%D0%B7%D0%B0%D1%8...-%D0%B0%D0%BD/

    На който му е интересно, може да си направи труда да прочете.

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Абе като ви чета тука само екотроник има всеобхватни познания, другите четат и преразказват, съмнителни писания из интернета
    Явно това му е работата ! (но не мога да се съглася да карам с вода или с концентрат)
    * производителите и на двете са дали точни указания.
    - мисля, че можех да прегрея старата си кола, въпреки охладителната система и всичко останало. - може и да греша.

    Аз не съм авто инженер, а машиностройтелен, както и IT.
    Спазвам указанията на колегите ми който са преценили кое как трябва да бъде.
    Ремонтирам само моите коли
    Last edited by flipz; 27-12-2020 at 21:14.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #34

    Default

    Имах някъде спецификация на антифриз шел, кипеше над 180 градуса май, но това не е важно както каза екотроник. А пък и като потребители на МПС тези информации имат само познавателен характер, нищо повече, да шофираш не ти е необходима. Купуваш, наливаш според предписанията и си караш, няма нужда от много мислене за това

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    ...Явно това му е работата ! (но не мога да се съглася да карам с вода или с концентрат)....

    Не ми е това работата. Просто не съм спал в часовете по физика.

    Дори не си разбрал, какво говоря. Никъде не съм казал да се кара само с вода.

    Това, което казвам е, че не трябва да ползвате излишно концентриран разтвор вода/антифриз - 30 e добре за нашия регион.

    Ползването на по-концентриран антифриз затруднява охлаждането.
    Last edited by ecotronic; 27-12-2020 at 21:20.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Абе като ви чета тука само екотроник има всеобхватни познания, другите четат и преразказват, съмнителни писания из интернета
    Нищо не четеш.... тоез четеш и преразказваш като те слушам за антифриза на шел в поста ти след това...)) ....Еко е старо куче и има опит но повече в електрониката кадето може да се обоснове на практика, но за някой други неща и той е в нета...).....аз съм един от малкото идиоти, който споделя първичното си мнение в форума и дразни читанките, но не и тези който разбират от коли, защото и те са се сблъсквали с него...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #37
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не ми е това работата. Просто не съм спал в часовете по физика.

    Дори не си разбрал, какво говоря. Никъде не съм казал да се кара само с вода.

    Това, което казвам е, че не трябва да ползвате излишно концентриран разтвор вода/антифриз - 30 e добре за нашия регион.

    Ползването на по-концентриран антифриз затруднява охлаждането.
    Ама наистина не четете...това за водата го казах аз...и ви препоръчах да питате чукчите...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post

    Явно това му е работата !
    Не знам каква му е работата, всеобхватни- означава всеобхватни, а не всеобхватни по колите

  9. #39
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Тая тема може да стане важна, ако dnt сподели не само за антифриза, а и за прекрасният петак 2.4 който звучи като бензинов във високите обороти и пука глави на поразия, и оная прекрасна автоматична скоростна кутия, която превключва по бавно от над педесетгодишен старец(тук визирам себе си) и няма обслужване като хората, и ония три хиляди немски кубика, който в момента кара...ама нещо май се рови в нета за сравнения...))
    п.п..момчета рано или късно опирате до сервизите, но тук се правите на майстори или разбирачи, което не е добре, ако някой ви повярва....интернет, кво да правиш.....няма нужда да ми отговаряте, гледайте бързи и яростни, тия дни им излъчват всички серии по телевизията и пак сте вие...)
    Last edited by Бобби; 27-12-2020 at 22:06.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #40
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Разбира се че опираме до сервизите. Кутията ми правиха в сервиз, махаха ми клапите, обслужване ремъци, окачване и тн.
    Аз съм си сменил или поправил други неща и така ...
    Но все пак като влезе в сервиз е добре да кажеш, какво да направят, а не да разчиташ да гадаят.
    Както и да хвърляш по един поглед, какво точно правят .. в сервизите рядко влиза 159 .. като цяло е рядка кола.
    Никой като ти подменя част, няма да ти провери колата обстойно и да ти каже .. това е за смяна онова ..
    Масово работят с едни универсални компютри "ЕЛКОМ" или други марки, който не поддържат по- нови коли. Четат само грешка и не могат живи данни и тн.
    Спецовете пък искат майка си и баща си и трябва да чакаш за ред, както и локацията е на стотици километри

    Бобби - винаги е на място и винаги е прав
    Last edited by flipz; 27-12-2020 at 22:08.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тая тема може да стане важна, ако dnt сподели не само за антифриза, а и за прекрасният петак 2.4 който звучи като бензинов във високите обороти и пука глави на поразия, и оная прекрасна автоматична скоростна кутия, която превключва по бавно от над педесетгодишен старец(тук визирам себе си) и няма обслужване като хората, и ония три хиляди немски кубика, който в момента кара...ама нещо май се рови в нета за сравнения...))
    п.п..момчета рано или късно опирате до сервизите, но тук се правите на майстори или разбирачи, което не е добре, ако някой ви повярва....интернет, кво да правиш.....няма нужда да ми отговаряте, гледайте бързи и яростни, тия дни им излъчват всички серии по телевизията и пак сте вие...)
    Нормално е да се ходи в сервиз, дребни нещица може и сам. Аз например не знам колко градуса е в двигателя и не ме е интересувало особено, но пък 2000 градуса ми се вижда прекалено, толкова е сигурно в дюзите на Драгъните на Мъск.

  12. #42
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Нормално е да се ходи в сервиз, дребни нещица може и сам. Аз например не знам колко градуса е в двигателя и не ме е интересувало особено, но пък 2000 градуса ми се вижда прекалено, толкова е сигурно в дюзите на Драгъните на Мъск.
    ))...незнам защо ме коментираш, аз коментирах само чукчите и охлаждането с вода....е не споменах в какво агрегатно състояние.....нямам пост с градуси и топлина в тая тема, но както и да е... ти ни изтреля в космоса с Алън Мъкс....Весела Коледа...)...утре наточи веригата и нарежи дърва за зимата, но щади резачката, защото тя няма турбина за принудително вкарване на въздух, както е при по яките мотори със въздушно охлаждане..
    п.п...dnt след като си вземе джулия ще се ориентира към тесла, оти е по бърза...)
    Last edited by Бобби; 27-12-2020 at 23:47.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ))...незнам защо ме коментираш, аз коментирах само чукчите и охлаждането с вода....е не споменах в какво агрегатно състояние.....нямам пост с градуси и топлина в тая тема, но както и да е... ти ни изтреля в космоса с Алън Мъкс....Весела Коледа...)
    п.п...dnt след като си вземе джулия ще се ориентира към тесла, оти е по бърза...)
    Коментирам те защото си последен Весела Коледа

  14. #44
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Коментирам те защото си последен Весела Коледа
    Наздраве и всички да сте живи и здрави..... нали разбрахте, че антифриза за зимата е поне 40;градуса минимум....:алкохолно съдаржание...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #45

    Default

    С две думи - водата охлажда(и охлажда в пъти по-добре от чистия антифриз), антифриза върши останалото(действа противокорозионно, антиокислително, смазващо, противозамръзващо и т.н. и т.н.), тук идва и интересното - чистия антифриз завира по-рано от ако е смесен с вода, защо? Защото водата има по-голям топлинен специфичен капацитет (по-добър топлообмен) и тъй като отдава (губи) по-бързо топлината си е нужно повече време за да закипи.С други думи нужно е повече време за достигане на нужните градуси за кипене. Не по-високи градуси, а повече време.
    Отделно системата е под налягане за да осигури още по-високи градуси за кипене. Тук е тънкия момент да не се кара само с вода или само с антифриз, защото двете неща се самодопълват и вървят ръка за ръка.
    Не случайно говоря само и единствено за "време", в кой случай едното ще закипи и в кой сместа... Всяко течно вещество има определена точка на кипене, въпроса е за достигане на градусите какво време е нужно и тук вече идва момента с цялата охладителна система и компонентите ѝ.

    На кратко - водата охлажда, антифриза предпазва.

    Живея на север и Боби може да заповяда да проверим в кой автомобил ще намерим само вода... Ако намерим такъв лично ще я изпия всичката, ако не той ще трябва да се погрижи за антифриза в останалите
    Last edited by undy; 28-12-2020 at 14:55.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •