Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76

Thread: Какъв антифриз слагате на 159-ката?

  1. #1

    Default Какъв антифриз слагате на 159-ката?

    Каква марка антифриз слагате на 159-ката.

    Има ли разлика в отделните марки и каква е?

    Предполагам антифриза е червен/розов?Има ли разлика между червен и розов?


    Чета че трябвало да има някаква добавка за "по-добро смазване"- вярно ли е това?

    Благодаря на включилите се.
    Last edited by alfa racer GTA; 17-01-2016 at 14:28.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз лично слагам червен G12 някакъвв немски.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Понеже идва време за смяна на Антифриза, до сега бях с HEPU G12. Дайте съвети отново ли да сложа такъв или вие с какъв карате?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  4. #4

    Default

    Оригиналният препоръчан от производителя "по книжка" е G12+.
    Което се води моноетиленгликол.

    Цвета не е от значение, но определено G12+ антифриза е 2 основни цвята - розов и лилав до лилаво синкав.Виждал съм и нещо смесено между лилаво и розово - какъв е точно този цвят не зная.Може би виолетов.

    Ярко червеният не е за нас, той е или G13 или G11.


    Има обаче и още нещо което е важно - дали е на органична или синтетична основа.За 159-ката дизела производител на антифриз препоръчва на органична основа - доколкото съм наясно при нас блокът на двигателя е чугун, главата алуминиева сплав.
    Така че антифриза трябва да защитава и двата метала + гарнитури +уплътнения(гумени предполагам).

    Когато купих моята бях с лилав.Смених го с розов G12+, октомври когато имаше намаление купих този антифриз концентрат от равенол заедно с маслото което поръчах:
    https://www.ravenol.de/en/product-ra...e-protect-c12/

    като имах голямо колебание и исках да купя тозиhttps://www.ravenol.de/en/product-ra...e-protect-c12/, но се отказах, защото в страницата на равенол за моят 2.4 двигател ми излиза само OTC.

    Новият е лилав или виолетов -не съм го отварял.Ще го сипвам сега пролетта или есента 2020г. - не съм решил още.
    Last edited by alfa racer GTA; 05-03-2020 at 11:33.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Виолетов е моя. Финландски, отговаря на изискванията.

    https://m.motonet.fi/fi/tuote/609840...4L-aasialaiset
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Оригиналният препоръчан от производителя "по книжка" е G12+.
    Което се води моноетиленгликол.

    Цвета не е от значение, но определено G12+ антифриза е 2 основни цвята - розов и лилав до лилаво синкав.Виждал съм и нещо смесено между лилаво и розово - какъв е точно този цвят не зная.Може би виолетов.

    Ярко червеният не е за нас, той е или G13 или G11.


    Има обаче и още нещо което е важно - дали е на органична или синтетична основа.За 159-ката дизела производител на антифриз препоръчва на органична основа - доколкото съм наясно при нас блокът на двигателя е чугун, главата алуминиева сплав.
    Така че антифриза трябва да защитава и двата метала + гарнитури +уплътнения(гумени предполагам).

    Когато купих моята бях с лилав.Смених го с розов G12+, октомври когато имаше намаление купих този антифриз концентрат от равенол заедно с маслото което поръчах:
    https://www.ravenol.de/en/product-ra...e-protect-c12/

    като имах голямо колебание и исках да купя тозиhttps://www.ravenol.de/en/product-ra...e-protect-c12/, но се отказах, защото в страницата на равенол за моят 2.4 двигател ми излиза само OTC.

    Новият е лилав или виолетов -не съм го отварял.Ще го сипвам сега пролетта или есента 2020г. - не съм решил още.
    А защо на тубичката пише "C 12+", а ние говорим за "G12+" или няма разлика?

    И ето този по-долу, дали е ОК?
    https://maslata.bg/shop/%D1%82%D0%B5...hepu-g12-plus/
    Last edited by sasho_n2; 05-03-2020 at 12:39.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    А защо на тубичката пише "C 12+", а ние говорим за "G12+" или няма разлика?

    Не зная и аз да ти кажа, честно.За всичко което съм купувал досега за 159-ката пише "G12+" .Всичко досега съм го купувал от България(с изключение на последното -равенол антифриз концентрата), но и на UNDY на страницата пише "G12+" .

    За мен е важно химичното съединение вътре, затова и написах "моноетилен гликол" . Това пише и в книжката на 159-ката за 2.4 двигателя.

    Затова изрично написах по-горе "моноетиленгликол" .Аз това гледам основно, първият път когато ми го сменяваха беше G12+ моноетиленгликол, защото ми се е случвало да купя след това когато ми се беше спукал маркуч на антифриза етиленгликол, като тогава само гледах да е G12+, а то се оказа че уж е G12+(поне така пишеше), но беше "етиленгликол", а не "моноетиленгликол" .Тогава понеже бях в "аварийна ситуация" го сипах и карах с него около 5-6 месеца зимата. След това пък се оказа, че капачката(тапата на капачката) на антифриза е запецнала и сервизът в който закарах колата ми казаха, че не се наемат да я вадят(защото не са видяли някой успешно да е извадил запецнала капачка без да счупи резервоара за антифриза), а да купя направо съд за антифриза така и направих и тогава купувах трети път антифриз и гледах изрично да е "моноетилен гликол" като изрично гледах да е и "G12+".При смяната на маркучите и смяната на съда за антифриз само допълвахме, но на практика при смяна на маркучите си изтече доста и го приравнявам на почти пълна смяна на антифриза.При смяна на резервоара на антифриза доляхме само 1 литър концентрат.

    Сега за означенията в интернет магазина на равенол, не се съмнявам, имам точно тоя антифриз у нас(все още не е сипан) и на него пише "моноетиленгликол".
    Защо равенол са писали, включително на етикета "C12+" зная.

    Сега като проверих виждам, че ги има и двете изначения: "G12+" и "C12+"https://hilber.bg/antifreeze/c12-plus/ и https://www.mitan-daten.de/index.php...schutz-plus-de

    При всички положения течността е моноетилен гликол.За това я и написах.

    П.П. Като гледам/чета англоезичните пишат "G12+", а немскоезичните "C12+"

    Равенол Америка пишат "C12+" и в скоби (G12+) ...Езикови особености сър https://www.ravenolamerica.com/coola...emix-g12-plus/


    Разлика явно няма.
    Last edited by alfa racer GTA; 05-03-2020 at 13:05.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Може да ме нахулите сега, ама аз съм с Prista G12 Long Life.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Супер си е Пристата, и на Ланчията и на 156 бях с такъв, като и дойде времето на 159ката и тя друг няма да види

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз четох, че този HEPU G12 Plus е на основата на моноетилен гликол и вероятно ще слагам от него.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  11. #11
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	capture-20200310-075509.jpg 
Views:	49 
Size:	21.3 KB 
ID:	171211 Не ми е целта да правя реклама... въпросния антифриз се предлага за 9.50 лв/л. от един от вносителите. Можете да потърсите с гугъл и ще го намерите. Купих си за 156 след като смених половината маркучи.
    Поздрави!
    Нещо не се чете снимката... Paraflu up е антифриза по книжка, червен, разрежда се 1:1.
    Last edited by markoff; 10-03-2020 at 09:08.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Click image for larger version. 

Name:	capture-20200310-075509.jpg 
Views:	49 
Size:	21.3 KB 
ID:	171211 Не ми е целта да правя реклама... въпросния антифриз се предлага за 9.50 лв/л. от един от вносителите. Можете да потърсите с гугъл и ще го намерите. Купих си за 156 след като смених половината маркучи.
    Поздрави!
    Нещо не се чете снимката... Paraflu up е антифриза по книжка, червен, разрежда се 1:1.
    Супер, аз също го намерих, но се бие с твърденията колегата alfa racer GTA, тъй като на този антифриз Paralu up , пише в спецификациите че е : Концентрат на основата на етиленгликол
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  13. #13
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    http://pakelobulgaria.com/coolant-g3...-life-1101-00/
    При последното обслужване сложиха това.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    ...
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #15
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    SELENIA Антифриз концентрат PARAFLU UP - 1л червен 1 л. 16.50
    По- евтино в емаг 9.50 с доставка 6лв .. предлага се от .. някакъв сервиз
    Има ли официален представител, а не от някакви гаражчета да го купуваме ?
    Или реалната цена е 17лв на литър ?

    На едно място пишат кипене 125 градуса на друго: прегряване (+110?С)

    Като записахте за антифризи .. ще взема и аз да подменя моят
    Купих колата с концентрат -60гр но не знам какъв е ..
    Разредих го с дестилирана вода до -40гр както пише в книгата.
    Колата, лято зима държи 90 градуса по стрелката

    Харесах си Антифриз HEPU P999 G12+ 1.5 л
    Last edited by flipz; 26-12-2020 at 23:45.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •