Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 76

Thread: Какъв антифриз слагате на 159-ката?

  1. #61
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Никой няма да спечели, защото прохода от години е затворен А там който иска да се състезава, да се оглежда за тежкотоварна механизация.
    На тази 159-ка по-вероятно е да загреят спирачките надолу, отколкото да кипне чайника нагоре.
    Това е само загатка или задача с точни условия, но ти влизаш в реалността... ако трябва да закипи охладителната течност може да изключим вентилаторите и да сложим по един вестник пред радиатора.. ��
    Да не си от Средногорие то или Етрополе, та така добре познаваш прохода... ��
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #62
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Публично се отказвам да коментирам ,защото няма смисъл. И не защото нямам какво да кажа,а просто защото не се влагат усилия за разбиране на думите на отсрещния.

    И все пак ще ти отговоря е дин прост,елементарен пример. Взимаш две тенджери-една с вода,една с концентрат антифриз.Слагаш ги на котлона.Включваш на 6. В един момент водата завира първа,ясно защо. Малко по-късно завира и антифриза. До тук всичко е по книга. Обаче говорим за автомобили,които имат охладителна система,за това пускаме по две тръби и монтираме по един радиатор на всяка тенджера и включваме вентилатор срещу радиаторите(защото печката ни не може да се движи,предполагам ясно защо).....а сега ако си разбрал какво се говори през цялото време,кажи коя течност ще изстине първа и по-бързо...(водата). Това се опитвам да кажа. Ако няма поток ,който да охлажда ,автомобила с водата ще се предаде първи,но това не означва,че водата охлажда по-малко. Затова се смесват-казах го в един пост вече.....водата охлажда,антифриза всичко останало.
    Колегата Екотроник,даже 3 пъти си опростява думите и пак не го разбрахте какво има предвид с "пренасяне на топлина".
    Готин нешо не си разбрал задачката.. 😊 Яко си философства те, няма лошо, сега минах те към колинария, преди това закалявахте метали и определяте кипене то на маслото... както и да е... Аз по назад в темата споменах, че антифриза не е цялата охладителна система, но няма кой да чете... е тук там е се бъзиках..
    За мен нещата са ясни, но ако се чувстваш млад реши задачата.. 😊 п.
    п. п...прегледай ми постовете и кажи къде съм дал грешно инфо....
    Преди години с 155-та ми се случи при яко юркане по продължително да ми загре яко маслото, а охладителната течност дае на 90-градуса...по добре за това разсъждаваите, отколкото да слагате тенджери на котлона като Ути Бъчваров
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #63
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    Само G12
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Готин нешо не си разбрал задачката.. 😊 Яко си философства те, няма лошо, сега минах те към колинария, преди това закалявахте метали и определяте кипене то на маслото... както и да е... Аз по назад в темата споменах, че антифриза не е цялата охладителна система, но няма кой да чете... е тук там е се бъзиках..
    За мен нещата са ясни, но ако се чувстваш млад реши задачата.. 😊 п.
    п. п...прегледай ми постовете и кажи къде съм дал грешно инфо....
    Преди години с 155-та ми се случи при яко юркане по продължително да ми загре яко маслото, а охладителната течност дае на 90-градуса...по добре за това разсъждаваите, отколкото да слагате тенджери на котлона като Ути Бъчваров
    Боби, повече се опитваш да засегнеш Ecoto и djht, отколкото да кажеш каквото мислиш и в един момент, не ти се разбира... Нищо лично, казвам ти като на колега. Задачите съм си ги решавал в даскалото, тук сме за да изясним нещата и да ги приведем в елементарен разбираем за обикновения ползвател вариант и да е просто за тези които са с други професии, дипломи и образование. Винаги препрочитам чуждите постове по два пъти, а преди да публикувам моя - три пъти. Когато греша вдигам глава, ръка, крак и си признавам. Даже и не споря, ако си забелязал за тия 12-13 години които съм във форума.

    Весели Празници!!
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #65
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Боби, повече се опитваш да засегнеш Ecoto и djht, отколкото да кажеш каквото мислиш и в един момент, не ти се разбира... Нищо лично, казвам ти като на колега. Задачите съм си ги решавал в даскалото, тук сме за да изясним нещата и да ги приведем в елементарен разбираем за обикновения ползвател вариант и да е просто за тези които са с други професии, дипломи и образование. Винаги препрочитам чуждите постове по два пъти, а преди да публикувам моя - три пъти. Когато греша вдигам глава, ръка, крак и си признавам. Даже и не споря, ако си забелязал за тия 12-13 години които съм във форума.

    Весели Празници!!
    За днт си прав,защото е малко, нагло плевенско дупе, което не знае как да се държи... Но за Еко не стоят така нещата.... винаги е имал моето уважение...
    Весели празници и на теб..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #66

    Default

    Помислете как са свързани с охлаждането на двигателя явлението "nucleate boiling" , Ефектът и Точката на Лейденфрост, качеството(характеристиките) на маслото, триенето на сегменти/бутала в цилиндри и съответно породената от триенето топлина и преноса на тази топлина+ топлината от процеса на горене в двигателя извън него и ще има какво да си кажете без заяждания, квалификации и обиди...

    Тонът на темата не добър и поради това не смятам да участвам нататък и в дълбочина.

    Само ще отбележа че "Който няма глава има крака" ...
    Last edited by alfa racer GTA; 29-12-2020 at 19:54.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #67

    Default

    Запиши се в някой форум по физика, сигурно ще ги забавляваш, май си се издънил нещо с този си пост като гледам
    Не е лошо да научиш нещо ново, но кой нормален човек(шофьор) го интересува- "nucleate boiling" , Ефектът и Точката на Лейденфрост? На мен да си водя нормалния живот въобще ми трябва да знам за това. Защото не мисля да проектирам или да подобрявам двигатели. Сигурно и 99,9% от регистрираните тук са така.
    Last edited by El Caballero; 29-12-2020 at 21:01.

  8. #68
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Рацер, ти изби рибата!

    Забрави ли, че системата работи под налягане и като така точката за която говориш изобщо я няма?

    Ето ти нещо по-реалистично върху което си струва да помислиш:

    Алфист от Бургас и алфист от Смолян правят интервенции по системата и в крайна сметка поставят капачката на разширителния съд.

    Как биха се държали двете возила по отношение действието на охлаждащата система?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #69
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Там си е точката,когато повърхността на моторя която контактува с охладителната течност превиши температурата на кипене при съответното налягане топлообмена се влошава и съответно температурата на мотора от към горивната камера често се повишава значително.Променя се начина на работа на мотора,възможна е появява на детонационно горене,образува се нагар .Топлината пак се пренася към охладителната система,но се появяват участъци с по-висока температура и такива с по-ниска и когато това се случва периодично въпрос на време е да се образуват дефекти (първо са микропукнатини,но с времето стават все по-големи) в метала вследствие на разликата в температурните деформации.
    Температурните деформации реално упражняват сериозна сила която е в състояние да разруши връзката между зърната в метала.Еле пък ако междузърнестата стуктура е изградена от компоненти които нямат висока якост на опън.
    Готиното е ,че инжинерите са учили достатъчно преди да почнат да конструират моторите и са предвидили всички тези потенциални проблеми.Ако и при производствто се поддържат високи стандарти за качество,при нормална експлоатация със спазване на предписанията за подръжка и ползване на предписаните консумативи всъщност би трябвало да си изкарват ресурса.Но точно при италианците просто не е възможно всичко това да се случи.Все пак не са зомбита като японците и германците,а са живи хора.
    Last edited by 546; 29-12-2020 at 23:28.

  10. #70
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Въпросната температура, която е приблизително тази на кипене X 2, може да се получи само ако съответната повърхност не се обтича от течността. При постоянен контакт с течност, няма как да се получи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #71

    Default

    И аз да се направя на интересен, на моят антифриз пише, че пази от кавитация, как пази не знам.

  12. #72
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Кавитация се получава толкова в по-голяма степен, колкото течността е с по-голям вискозитет при срещата и с турбината на помпата. В случая с антифриза, може да се има в предвид това, че вискозитетът му не надвишава някаква стойност.
    Освен вискозитета, свиваемостта на течността също способства това явление.
    Last edited by ecotronic; 29-12-2020 at 22:54.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Кавитация се получава толкова в по-голяма степен, колкото течността е с по-голям вискозитет при срещата и с турбината на помпата. В случая с антифриза, може да се има в предвид това, че вискозитетът му не надвишава някаква стойност.
    Освен вискозитета, свиваемостта на течността също способства това явление.
    Имам някакви спомени, че съм чел за кавитация при корабни витла, за съжаление само това помня.

  14. #74
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    E - това, което чувате от хидравликата при натоварването на помпата е звукът от кавитацията в нея. Особено, когато течността е още студена и гъста.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #75
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    И аз да се направя на интересен, на моят антифриз пише, че пази от кавитация, как пази не знам.
    Също така може да напишат ,че не съдържа глутен.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Въпросната температура, която е приблизително тази на кипене X 2, може да се получи само ако съответната повърхност не се обтича от течността. При постоянен контакт с течност, няма как да се получи.
    При температура на течността близка до температурата на кипене това Х2 е мираж.
    Без претенции да съм много наясно с материята,чисто лаишки ,според мен повишаването на налягането в системата е това което спасява .Но ако клапана на капачката не държи става кофти,моторетката си клокочи на 100 градуса,на някои места в главата се образува парна възгланица ,естествено стрелката на таблото се праи на умрела лисица щото при сензора температурата е друга и си скапваш колата лека полека всеки път когато я понатиснеш.
    Last edited by 546; 30-12-2020 at 04:37.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •