Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем с въздуха на 1.4ТС

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default Проблем с въздуха на 1.4ТС

    Здравейте! Имам следния проблем с мойта алфа - първомного като я сръчкам, примерно яко газ до 150 и после 2 минути подтържам тая скорост гърми яко накъм филтъра(който съответно отдавна е пръснат). Вчера сложих спортен, ама нещо май много въздух смуче и на газ и на бенз, та се дави се едно. На оригиналния беха сложили отвътре откъдето влиза въздуха една пластмаска с доста по малък отвор, та да влиза съответно по-малко въздух. та въпроса ми е притока на въздух не се ли регулира некаде след филтъра, или колко дръпне оттам, толкоз(не ми се особено верва това) и как съответно да процедирам. сега временно съм го облепил филтъра, та да смука по-малко, ама на бенз въобще не иска да потегли. дайте идеи!
    166, 2.4 JTD'00

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Здравей, като начало да ти кажа (не със цел да обиждам), че газовата ти уредба или е сложена неправилно, или е пълен шит. Макар, че не е препоръчително на инжекцион да се слага конвенционална АГУ, тук има няколко колеги с такива, но при поставяне се слага ЗАДЪЛЖИТЕЛНО предпазни клапи на смукателния тракт. Идеята е когато ти се случи детонация поради натрупване на газ в смукателния колектор и недобро горене (както е при теб), налягането да се освобождава от тези клапи, а не през дебитомера и филтъра. Оттук и един от изводите, които мога да дам - скапан дебитомер. Друга възможна причина да ти "дави" е сцепено съединение по смукателния трект след дебитомера, оттам смуче въздух и се получава лоша смес. Иначе на въпроса дали се регулира притока на въздух, затова е дебитомера, да мери колко аджеба въздух влиза и да "казва" на ЕКУ-то, което да формира съотношението за горивната смес. Това е от мен, тук има колеги дето могат по-обстойно да обяснят.

    AR 145 QV '97

  3. #3
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default За въздуха !!!

    Колега,абсолютно същия проблем имах с предишната ми алфа 33 1.7IE,затова сега сложих газов инжекцион и нямам грижи!!! Иначе,колегата Chico е напълно прав -задължително клапан "кихател",който пуска въздух само в едната посока с гумена мембрана и да е монтиран след дебитомера по посока на постъпващия въздух в двигателя, за да може детонацията в обратен ред да мине първо през този клапан!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    да ама по тоя начин май ше ми гръмнат тръбиците(които са нещо като пластмасови). то на тях има клапани де, ама целата детонация ако отиде натам...знам ли. абе то едно и две ли са неща да ги съобразяваш
    166, 2.4 JTD'00

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Аз мойта като я купих беше с монтирана в Италия газова уредба. Не инжекцион. Направо беше затапен отвора за вход. въздух и направена малка -около 2 см.в диаметър дупка при това откъм страната на двигателя ,а не отпред . И аз се засилих да махам тапата(за повече въздух) ,обаче без нея въобще не може да заработи двг. ,нито празни обороти нито нищо. Сега много внимавам да не пропуска покрай тапата , даже редовно я облепвам с изолирбанд.
    Колектора ми беше пластмасов с кихалка, но след 2-3 лепения го смених с алум. Имам кихалка след дебитомера ,но ми трябва и 1 за колектора, че се случва да детонира от време на време .
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    а на бензин така затапена върви ли ти? че мойта не осбено (само на високи обороти)
    166, 2.4 JTD'00

  7. #7
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    На бензин я карам много малко. По-добре ми върви на газ- особено дакато не е загряла (странно). Като запаля сутрин или изчаквам да позагрее малко на бензин преди да тръгна ,или карам на газ -по-равномерно върви ,отколкото на бенз. На високи обороти предполагам се мъчи с тая тапа и за това си карам само на газ .На ниски не и пречи ,защото не и трябва много въздух.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •