Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем с чистачките!

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Проблем с чистачките!

    Здравейте,
    Тази сутрин запалих колата да позагрее докато чистя снега по нея и накрая се оказа, че през цялото време чистачките са били включени!След като махнах снега от прозореца, направиха един оборот и спряха да работят.Впоследствие видях , че работят само на най бързата скорост, като при изключване спират където им падне!Свалих механизма, разглобих го, но не открих нищо нагоряло или счупено, след което отново го монтирах.При пробата отново се държеше по същият начин.Разглобих го повторно, като този път отворих и моторчето.След поредното монтиране чистачките започнаха да се включват още при даване на контакт и изобщо не искаха да се спират, като при различните позиции работеха на различна скорост, но без интервалите на бавната.Някой дали може да помогне с информация по този проблем, или да търся друго моторче?
    Last edited by stu; 17-01-2016 at 23:25.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз за тва не ги барам. пък и повече ми харесва ръчно да си ги нагласям
    JTDm 170+

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Най-вероятно са нагорели пластинките на крайния изключвател. Може да се оправят евентуално с почистване ако не се е стопила пластмасата отдолу. Ама колко ще работи след това не е ясно. Аз бих си взел "ново" моторче. Поне се намират лесно и не са скъпи.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    А управлението на моторчето постоянно ли е под напрежение, или само когато чистачките се пуснати.Питам тъй като моторчето си въртеше дори когато махнах капачето с трите пластини!!!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Винаги, когато колата е на контакт, отива напрежение до крайния изключвател, независимо от положението на ръчката. Въпросният краен изключвател е затворен и така моторът е под напрежение винаги, когато чистачките не са в изходно положение. За да работят постоянно, предполагам, че въпросният контакт стои непресъснато затворен. Възможно е да е залепнал или да има късо между пластините му.

    Друга вероятна причина е в това импулсният формировател, който се намира в управлението на моторчето да е дефектирал и така вместо импулси на изхода му да има постоянно напрежение. Ако той е дефектирал, моторът ще е постоянно захранен, независимо от положението на ръчката и независимо от положението на чистачките (състоянието на крайния изключвател), стига колата да е на контакт.
    Last edited by ecotronic; 18-01-2016 at 11:26.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    Колега извинявай, че ти спамя темата, но да не отварям нова!
    На механизма за чистачките на GT-то ми се счупи едното рамо от шофьорската страна, та да ви питам, дали става от 144, 156 или трябва да е същото като за GT ? Не съм го разглабял, но може ли само рамото да се смени или трябва целия механизъм ?
    GT

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Реших проблема със замяна на механизма!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •