Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Деактивира се ABS, VDC и Hill holder

  1. #16
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    На 156цата 2-3 пъти ми се беше случвало да ми набива грешка за ABS/ASR/VDC и във всичките случаи беше в доста студено време.
    На диагностика показваше че някакъв датчик за положението на волана е прекъснал - явно буксата му е правила номера в студа.
    Интересното е че ми го правеше по веднъж на зима и после до другата зима - пълно мълчание
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    На 156цата 2-3 пъти ми се беше случвало да ми набива грешка за ABS/ASR/VDC и във всичките случаи беше в доста студено време.
    На диагностика показваше че някакъв датчик за положението на волана е прекъснал - явно буксата му е правила номера в студа.
    Интересното е че ми го правеше по веднъж на зима и после до другата зима - пълно мълчание
    На път за сервиза отново светнаха грешките. На диагностиката се регистрира грешка в преден десен датчик на ABS. Сега остава даа провеим дали не е някоя букса или кабел или датчика е заминал.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #18
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Бели кахъри
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Хахаха...бели, ама кахъри, какво да се прави .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    159-те късат кабелите на предните датчици,малко след като влизат под подкалника,м/у него и купето.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Оказа се датчки на ABS на предно дясно колело за смяна. Сега вече всичко е наред.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  7. #22
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Колега, провери ли състоянието на стария датчик? Имаше ли следи от амортизация - основно по лицето, което гледа към лагер-главината? Аз сменях няколко датчика в къс период от време и се оказа, че лагер-главината беше виновна - магнитната обшивка се беше амортизирала от времето и беше подпухнала и протриваше датчика. Провери това, защото ще смениш сега и след време пак ще ти се наложи.
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Дам...благодаря за съвета. Не се бях сетил, но сега го погледнах старият датчик, видимо няма следи от триене или нещо подобно...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #24
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Дам...благодаря за съвета. Не се бях сетил, но сега го погледнах старият датчик, видимо няма следи от триене или нещо подобно...
    Значи всичко е наред
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Здравейте, от скоро съм собственик на 159sw - не мога да и се нарадвам още - имам въпрос към аудио системата. На много места се споменава Bosse - как да разбера каква е моята? Звукът е много добър-mp3, usb и хендсфри. Забелязах че при Fader настройката на задните врати свирят само пищялките - дали са ми откраднали говорителите или е възможно фабрично да няма - в багажника и под седалките на намерих усилвател! може ли някой да ми каде усилвателя и решетките на говорителите свалят ли се от кората или се разглобява цялата врата? Благодаря ви предварително!

  11. #26
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by n_niki View Post
    Здравейте, от скоро съм собственик на 159sw - не мога да и се нарадвам още - имам въпрос към аудио системата. На много места се споменава Bosse - как да разбера каква е моята? Звукът е много добър-mp3, usb и хендсфри. Забелязах че при Fader настройката на задните врати свирят само пищялките - дали са ми откраднали говорителите или е възможно фабрично да няма - в багажника и под седалките на намерих усилвател! може ли някой да ми каде усилвателя и решетките на говорителите свалят ли се от кората или се разглобява цялата врата? Благодаря ви предварително!
    Ако имаш Bosse най бързо се разбира ако имаш надпис Босе на пищялките на таблото.
    Last edited by vovata; 03-02-2016 at 14:18.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  12. #27
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Трябва да има и събуфер в багажника - от лявата страна, зад вратичката в багажника.
    Ако там е празно, значи нямаш БОСЕ.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •