Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: "Гражданска отговорност" или как държавата ни рекетира.

  1. #1
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default "Гражданска отговорност" или как държавата ни рекетира.

    Последните седмици чета разни статии и дискусии относно автоматичното снемане от регистрация на МПС-тата нямащи валидна гражданска отговорност ,и се чудя в кой век точно живеем!? Мислех ,че времената с пирамидите ,фараоните и мутрите рекетиращи целия български народ са отминали... Но уви. Думата свобода в България има някакво странно и извратено значение.
    След малоумщината с винетките дойде и ред на хората ,които ползват автомобилите си сезонно. В тази категория спадат също и мотоциклетите ,караваните ,ретро автомобилите и ремаркетата. Какво означава "задължителна застраховка" и ,защо трябва да я имаш ,след като автомобила ти стои в гараж, през по-голямата част от година? Дори и на улицата да е ,защо трябва да се плаща за нещо което не се ползва?
    Чудя се на хората ,които ги измислят тея закони ,защо аджеба като не знаят какво да правят, просто да вземат примери от развитите държави... но той отговора е ясен ,всичко опира до алчност и мангизи!
    Еднодневни винетки? НЕ!
    Еднодневни застраховки!? - то това даже през ум не им е минавало...
    От 1-ви януари всяко МПС без ГО автоматично ще бъде сваляно от регистрация (точка)
    Как ще се случва това ,какъв ще е гратисния период ,как ще се връща регистрацията ,колко ще струва ,ще има ли глоби и още един куп въпроси на ,които никой не знае отговора! Като прибавим безбройните задължителни пререгистрации ,задължителните нотариални заверки и ненужната бюрокрация ,става съвсем ясно ,че рекетът прилаган ни от държавниците е нещо с което сме свикнали и дори не ни прави впечатление...
    Ако някой има повече информация относно ГО и свалянето от регистрация ,ще се радвам да я сподели.
    Благодаря.


    Темата май е за "Икономика и политика". Изместете я ако прецените.
    Last edited by mochko1; 18-01-2016 at 19:57.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  2. #2
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Ами за мен нещата са си в реда на нещата.Точно в една развита държава като Холандия,след покупката на мпс ако до три дена няма валидна застраховка в системата на местния кат на твое име, автоматично им идва сигнал и ти след два дена също толкова автоматично получаваш глоба от скромните 300 евро в пощенската си кутия у вас Такава тъпотия като сезонно ползване на мпс поне на мен не ми е известна да я има в нито една бяла държава.Понеже никой не може да гарантира че няма да си ползва мпс-то в периода който уж не го ползва.Утре тоя те извърта на едно кръстовище оказва се че няма застраховка,може и доходи да няма и ти пиеш една студена вода
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Като го хванат на пътя без ГО, да му отрежат главата, ако трябва. Щом кара колата си само в определен период от годината що?
    По същата логика аз, който предимно карам колата си градско и купувам седмична или месечна винетка, когато ми потрябва, следва да ми дерегистрират колата.

    Бандитска държава. Това сме.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Ами за мен нещата са си в реда на нещата.Точно в една развита държава като Холандия,след покупката на мпс ако до три дена няма валидна застраховка в системата на местния кат на твое име, автоматично им идва сигнал и ти след два дена също толкова автоматично получаваш глоба от скромните 300 евро в пощенската си кутия у вас Такава тъпотия като сезонно ползване на мпс поне на мен не ми е известна да я има в нито една бяла държава.Понеже никой не може да гарантира че няма да си ползва мпс-то в периода който уж не го ползва.Утре тоя те извърта на едно кръстовище оказва се че няма застраховка,може и доходи да няма и ти пиеш една студена вода
    Има огромна разлика между ,да караш без застраховка и да си държиш Ямахата в хола на топло ,щото навън е -20. Първото се лекува с глоби ,дебели глоби!
    Днеска четох статия за ретро любител ,който има 8 автомобила. Колко дена в годината се кара всеки от тези автомобили? Хората ,който могат да си позволят да си правят кефа по мотори и ретро коли ,сигурно няма да ги съборят 100 лева на година ,но въпросът не е в парите ,а в това ,че са неправомерно взети!
    Закона също трябва да предвижда случаите в които някои те удари и не е застрахован.
    За Холандия не знам ,но в Англия има застраховки от годишни до дневни. Ако се разтърся сигурно и почасови ще намеря Плюс десетки други опции за застраховане ,като лимит на километрите и разни устройства в колата ,които те следят как караш и ако си примерен шофьор ти се редуцира цената на полицата... Като те хванат без застраховка ти конфискуват колата и те пращат на съд ,който решава как да те глоби/накаже.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не мога да проеумея и защо ГО се прави за автомобил вместо за шофьор. Рискът от един и същи автомобил но с разлечни шофьори е коренно различен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    http://www.careerseurope.co.uk/EISOD..._Bulgarian.pdf - съвсем ще ви се стъжни.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Проблема в България е че много хора,да не кажа всеки втори е с недекларирани доходи и по съдебен път няма какво да му вземеш и никакви глоби няма да го уплашат,нито тия глоби ще ми покрият щетите.А да се режат глави и крака все пак сме в 21-ия век,а и да му отрежат главата какво от това...............това няма да ми покрие щетите..............Ако влезе тоя закон за сезонно много хора ще злоупотребяват и извъднъж незнайно как всеки ще започне да си кара колата един-два месеца в годината..................... Ефтини пинизи ги наблюдаваме всеки ден в родната ни действителност само че в други области...................
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 18-01-2016 at 21:36.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нали КАТ имат камери, които разпознават регистрационните номера? Що не глобяват автоматично за липса на ГО вместо да правят глупости с регистрациите?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не мога да проеумея и защо ГО се прави за автомобил вместо за шофьор. Рискът от един и същи автомобил но с разлечни шофьори е коренно различен.
    Това е нещото ,което не харесвам в британските застраховки ,но за сметка на това е правилно В този тип застраховане най-засегнати са младите шофьори. Но пътят е еднакъв за всички и трябва да се извърви ,няма как да минеш на пряко. В България това мисля е неприложимо за сега ,поради това ,че хората са бедни и няма как младежите да плащат двойно по скъпи застраховки ,поне докато не се въведат и опциите за които споменах (лимит на километрите ,шофиране само през деня и много други). Тук най-често младежите се вписват като допълнителни шофьори към полицата на един от родителите си за да излезе по евтино ,но това автоматично означава ,че ти ще караш само ,когато Тате ти даде колата си ,демек от дъжд на вятър

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Проблема в България е че много хора,да не кажа всеки втори е с недекларирани доходи и по съдебен път няма какво да му вземеш и никакви глоби няма да го уплашат,нито тия глоби ще ми покрият щетите.А да се режат глави и крака все пак сме в 21-ия век,а и да му отрежат главата какво от това...............това няма да ми покрие щетите..............Ако влезе тоя закон за сезонно много хора ще злоупотребяват и извъднъж незнайно как всеки ще започне да си кара колата един-два месеца в годината..................... Ефтини пинизи ги наблюдаваме всеки ден в родната ни действителност само че в други области...................
    То не е закон ,който трябва да влиза в сила ,просто до сега закона позволяваше да се застраховаш за минимален срок от 3 месеца и после паркираш в гаража и това е. До сега като е било така какво лошо се е случило? Единични са бройките с укрити доходи каращи без застраховка.... такива ще има винаги каквито и закони да измислиш!
    Last edited by mochko1; 18-01-2016 at 21:47.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Достатъчно е да носиш талона и шофьорската си книжка.Като те спрат ченгето да кликне веднъж-дваж на лаптопа и да излезе пълното ти досие относно платени данъци ,винетки, застраховки, технически прегледи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Достатъчно е да носиш талона и шофьорската си книжка.Като те спрат ченгето да кликне веднъж-дваж на лаптопа и да излезе пълното ти досие относно платени данъци ,винетки, застраховки, технически прегледи.
    Че мен от 4 години не са ме спирали. А и могат ли всички да спрат за проверка?

    ---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Това е нещото ,което не харесвам в британските застраховки ,но за сметка на това е правилно В този тип застраховане най-засегнати са младите шофьори. Но пътят е еднакъв за всички и трябва да се извърви ,няма как да минеш на пряко. В България това мисля е неприложимо за сега ,поради това ,че хората са бедни и няма как младежите да плащат двойно по скъпи застраховки ,поне докато не се въведат и опциите за които споменах (лимит на километрите ,шофиране само през деня и много други). Тук най-често младежите се вписват като допълнителни шофьори към полицата на един от родителите си за да излезе по евтино ,но това автоматично означава ,че ти ще караш само ,когато Тате ти даде колата си ,демек от дъжд на вятър
    Пробвай един калкулатор за ГО и ще видиш, че това за младите шофьори и у нас си го има.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да ама нося всичките бумаги И никой не поглежда стикерите ами дай гражданска ,данък....и почва едно ровене, ма що си сгънал така на сеснайсе....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Катаджиите не могат да стават падари и да почнат да спират на ред за да проверяват кой е изряден и кой не.Щом мпс-то е 365 дни 24/7 на твое разположение трябва да си плащаш.Преди време в Германия ме спряха ченгета и ме питаха къде съм тръгнал?Казах им никъде,просто си карам.Тогава единия ми каза как така просто си караш,карането в днешни времена е бая скъпо? Не ми повярваха че просто си карам и трябваше да излеза от автомобила за по обстойна проверка
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #14
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Че мен от 4 години не са ме спирали. А и могат ли всички да спрат за проверка?

    ---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:45 ----------



    Пробвай един калкулатор за ГО и ще видиш, че това за младите шофьори и у нас си го има.
    Да ,но винаги мога да пратя дори и комшията да застрахова моята кола на негово име и да си я карам аз. Застраховката трябва да е на името на шофьора за определен автомобил... ако искаш да караш каквото си искаш плащаш повече.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Да ,но винаги мога да пратя дори и комшията да застрахова моята кола на негово име и да си я карам аз. Застраховката трябва да е на името на шофьора за определен автомобил... ако искаш да караш каквото си искаш плащаш повече.
    Не знам, какво става в посочената от теб ситуация. В полицата пише автомобил и собственик по талон. Няма как да пратя комшията.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •