Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: "Гражданска отговорност" или как държавата ни рекетира.

  1. #16

    Default

    пак мрънкаме за щяло и нещяло, без да знаем за какво става дума
    за целта има спиране от движение на ПС което става с една молба

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  2. #17
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    В застрахователната полица пише и обичаен водач, поне в моята, защото колата е на името на жена ми, ама тя няма книжка.

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #18
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам, какво става в посочената от теб ситуация. В полицата пише автомобил и собственик по талон. Няма как да пратя комшията.
    И какво те спира да караш чужда кола ,като застраховката и не е на твое име? Служебните автомобили? Автомобили на изплащане (доколкото знам ,те са собственост на фирмата продавач докато не бъдат изплатени на 100%)
    Quote Originally Posted by 1115 View Post
    пак мрънкаме за щяло и нещяло, без да знаем за какво става дума
    за целта има спиране от движение на ПС което става с една молба
    Да ,държавата на бюрокрацията и бумащината... като знам колко са бързи в КАТ точно само с една молба ще стане. Кому е нужна тая цялата разправия със спиране ,пускане ,ходене ,обикаляне и потене по разни гишета. Абсолютна идиотщина.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #19
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Докато ГО е на автомобил а не на водач никога няма да е ОК... Аз как да карам едновременно алфата, фиатчето, 'жипката и маторя (да не споменавам и служебните)? Ма сичките имат ГО... вместо примерно всеки да плаща по едни 3-400 лв и да си кара кво си иска; като е изряден шофер да плаща по-малко, примерно 150-200..
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  5. #20
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Докато ГО е на автомобил а не на водач никога няма да е ОК... Аз как да карам едновременно алфата, фиатчето, 'жипката и маторя (да не споменавам и служебните)? Ма сичките имат ГО... вместо примерно всеки да плаща по едни 3-400 лв и да си кара кво си иска; като е изряден шофер да плаща по-малко, примерно 150-200..
    Няма как с една полица да караш 500 коня брониран G клас и FIAT 500. То има де ама ще е доста дебело
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  6. #21
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    То тия с бронирания не ги фаща гражданска, или ти купуват нова кола или та праят на поликлиника, по скоро второто.Не знам някой с брониран жип да слезе да чака кат.Ама по правилнто ми си чини че ГО трябва да е на шофера до определен тонаж примерно, а собственика ако иска да си застрахова колата.Въобще имаш ли книжка плаща ГО щото може да нямаш кола ама да ти се наложи да караш а поразиите ги прави не колата а шофера.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #22

    Default

    Аз драма голяма не виждам, карам кола, правя и ГО - карам някоя сезонно - правя и ГО на вноски.......За мен е важно да не съм на пътя без ГО, иначе могат да ме дерегистрирват колкото си искат, много ми е чудно как ще стане това след като номарата са на колата, талоните у мен........
    Не карам колата година, на следващата й правя ГО и си я карам.......елементарно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23

    Default

    Аз съм с две ръце ЗА. По "западните държави" дето все се спрягат мнозинството нямат и по един автомобил, джиткат си с колелата или градския и това е. Бай Ганьо обаче на гол тумбак чифте пищови - 3-4-5 коли дето не смогва финансово да поддържа, че и държавата му виновна. После не дай си боже ако се нацепи някой без ГО в теб духаш супата.
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    много ми е чудно как ще стане това след като номарата са на колата, талоните у мен........
    Не карам колата година, на следващата й правя ГО и си я карам.......елементарно.....
    Дам и на мен ми е чудно как ще става.
    Last edited by acho_; 19-01-2016 at 11:44.



  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Така,онзи ден си говорих с моя бирник застрахователя,защото правихме нови застраховки на Фиатката.Той ми обясни следното,в конкретния случай за мен си говорихме,правиш си гражданска на скутера,караш го 6 месеца и си плащаш за толкова,след това го прибираш,и ако искаш отиваш в КАТ,пускаш молба,че няма да го караш 6 месеца,и те те вкарват в т.н.електронен списък с МПС-та с временно снета регистрация/не отнета или спряна/ а снета.След още 6 м. искаш пак да караш,правиш си застраховка,минаваш преглед ако нямаш валиден и отиваш в КАТ,пускаш една молбичка,плащаш 4-5-7-8-10 лв.,нещо такова административна такса и пак си на пътя абсолютно легално !!!!! Ако не отидеш сам да обявиш в КАТ,че няма да караш опредленото МПС,гаранционния фонд след като те е известил и ти е дал 1 месец срок да си подновиш застраховката,автоматично влизаш в този списък и след време пак по каналния ред.Според него,ще е по-лесно и по-евтино ако сам си подадеш молбата.Този списък ще е достъпен за всички катаджии на пътя по електронен път,и за всяка спряна кола,ще се прави проверка.Също така,евентуално камерите за следене на трафика,ще следят и стикерите,които също са други май.За какво мислите се правят тези пилони по магистралите,сега за камери за трафик,след 1-2 г. за ТОЛ такса..................всичко е навързано и ще ставаме европейци,само дет заплатите ни .............

    Всичко засега е в сферата на теорията,но общо взето нещата ще са такива.В момента се тества софтуера за това,както и софтуер за по-ниски застраховки за водачите без нарушения,след като се свържат КАТ и гаранционния фонд,тези неща са напълно възможни.

    Другото,което ми каза,че от 01.01.2016 задължават всички застрахователи да издават гражданска отговорност задължително със зелена карта,няма не искам.При някои за тази година е безплатна,при Алианц също,но догодина 60 кинта отгоре !!!!!
    Last edited by Mury; 19-01-2016 at 13:08.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Преди години бях чел че в Англия искат да въведат специялен софтуер,с който да бъде снабдена всяка бензиностанция така още като спреш на колонката от това да ли имаш или нямаш застраховка зависи да ли ще заредиш.Според мен това трябва да се въведе при нас и то по най-бързия начин.Особенно пък по селата е нещо страшно..............масово без винетки,има и такива без гражданска и то там полицай идва само на 24 май и петров ден и нещата са куче влаче рейс...............................
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  11. #26
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Така,онзи ден си говорих с моя бирник застрахователя,защото правихме нови застраховки на Фиатката.Той ми обясни следното,в конкретния случай за мен си говорихме,правиш си гражданска на скутера,караш го 6 месеца и си плащаш за толкова,след това го прибираш,и ако искаш отиваш в КАТ,пускаш молба,че няма да го караш 6 месеца,и те те вкарват в т.н.електронен списък с МПС-та с временно снета регистрация/не отнета или спряна/ а снета.След още 6 м. искаш пак да караш,правиш си застраховка,минаваш преглед ако нямаш валиден и отиваш в КАТ,пускаш една молбичка,плащаш 4-5-7-8-10 лв.,нещо такова административна такса и пак си на пътя абсолютно легално !!!!! Ако не отидеш сам да обявиш в КАТ,че няма да караш опредленото МПС,гаранционния фонд след като те е известил и ти е дал 1 месец срок да си подновиш застраховката,автоматично влизаш в този списък и след време пак по каналния ред.Според него,ще е по-лесно и по-евтино ако сам си подадеш молбата.Този списък ще е достъпен за всички катаджии на пътя по електронен път,и за всяка спряна кола,ще се прави проверка.Също така,евентуално камерите за следене на трафика,ще следят и стикерите,които също са други май.За какво мислите се правят тези пилони по магистралите,сега за камери за трафик,след 1-2 г. за ТОЛ такса..................всичко е навързано и ще ставаме европейци,само дет заплатите ни .............

    Всичко засега е в сферата на теорията,но общо взето нещата ще са такива.В момента се тества софтуера за това,както и софтуер за по-ниски застраховки за водачите без нарушения,след като се свържат КАТ и гаранционния фонд,тези неща са напълно възможни.

    Другото,което ми каза,че от 01.01.2016 задължават всички застрахователи да издават гражданска отговорност задължително със зелена карта,няма не искам.При някои за тази година е безплатна,при Алианц също,но догодина 60 кинта отгоре !!!!!
    И пак се стигна до 5-10 лева за молбичка и висене по опашките в КАТ... нямам думи.
    На границата на всеки влизащ в страната трябва да се раздава по една тубичка вазелин ,ама не безплатно ,а задължително ,на скромната цена от няколко евро ,ей така да не е без хич....
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  12. #27
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    И пак се стигна до 5-10 лева за молбичка и висене по опашките в КАТ... нямам думи.
    На границата на всеки влизащ в страната трябва да се раздава по една тубичка вазелин ,ама не безплатно ,а задължително ,на скромната цена от няколко евро ,ей така да не е без хич....
    E много ясно,по 5 по 5,милиардер !!!!! Щяло да има 4 нови гишета само за това,щяло уж да става бързо,а някой ден като потръгнат нещата би трябвало да става автоматично,от гаранционния фонд подават сигнал,че имаш застраховка и марш от списъка.

    Ноооо това са само слухове засега,цялата система щяла да тръгне до 2-3 месеца евентуално,демек тая година може и да минем метър с някакво заварено положение,но догодина нъцки
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #28
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    За да се улесни потребитела трябва да направат сключването на гр. отг. онлайн и да махнат тия картони и стикери все едно сме в Етиопия А може и по телефона,за да не се разкарваме по офиси
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    За да се улесни потребитела трябва да направат сключването на гр. отг. онлайн и да махнат тия картони и стикери все едно сме в Етиопия А може и по телефона,за да не се разкарваме по офиси
    Че аз от 5 години си я сключвам онлайн. Не мога да разбера, кое му е новото на това за което говорят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    E много ясно,по 5 по 5,милиардер !!!!! Щяло да има 4 нови гишета само за това,щяло уж да става бързо,а някой ден като потръгнат нещата би трябвало да става автоматично,от гаранционния фонд подават сигнал,че имаш застраховка и марш от списъка.

    Ноооо това са само слухове засега,цялата система щяла да тръгне до 2-3 месеца евентуално,демек тая година може и да минем метър с някакво заварено положение,но догодина нъцки
    То това е цялата идея на тая глупост ,че всичко може автоматично да се прави ,ама е по сладко като ти приберат левчетата за молбички ,административни таксички и банкови преводи... Какво по различно ще се случи като ме хванат без ГО и със снета регистрация ,от ако ме хванат само без ГО ,но с редовна регистрация!!??? Все тая... или както се казваше в един стар филм "Да го духат бедните"
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •