Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63

Thread: Ангренажен ремък

  1. #46
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Пич ако не си чоплиш носа и ноктите по време на каране,дори и да блокира помпата няма да ти изпуши двигатела



    А съм карал без грам антифриз зимата 10км и дори и не можа да вдигне 90гр
    1.Тъи като масово ремъка минава през помпата и при евентуалното и блокиране какво следва?Хаиде ние сме леко богопомазани,ремъка минава с гладката страна през помпата.
    2.На Ина комплектите са по -скъпи от ако ги вземеш на части,дори и с ремък на Конти.,отделно че ги правят и в Бразилия,Мексико и Румъния.Точно по тази причина аз лично сложих ремък на Геиц и помпа на Валео(протече след няма и 1000км.)
    Дали си чеша пръстите,едва ли.Минали са ми досста повече ролки и ремъци през ръцете от при теб
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  2. #47
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    +1,гейтс,мейтс,конти,все тая,не пипай помпата,ако работи!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #48
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    1.Тъи като масово ремъка минава през помпата и при евентуалното и блокиране какво следва?Хаиде ние сме леко богопомазани,ремъка минава с гладката страна през помпата.
    2.На Ина комплектите са по -скъпи от ако ги вземеш на части,дори и с ремък на Конти.,отделно че ги правят и в Бразилия,Мексико и Румъния.Точно по тази причина аз лично сложих ремък на Геиц и помпа на Валео(протече след няма и 1000км.)
    Дали си чеша пръстите,едва ли.Минали са ми досста повече ролки и ремъци през ръцете от при теб



    Е ка па разбра че са ти минали повече ролки ремъци и ролки от колкото при мен,да не си бил при петришката врачка
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Цени на Ина в момента:
    530 0227 10-163зъба 190лв.
    530 0226 10-166зъба 203лв.
    С минимална отстъпка от 35% стават 124 и 132лв
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  5. #50
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    По номера на талона ли разбираме с колко зъба ще ми трябва
    алфа ромео 156 тс

  6. #51
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Да колега, по номера на талона Иначе за въпроса ти - аз карам с ремък Contitech и засега съм доволен. Иначе ако е комплект с ролки, то ролките със сигурност са SKF, INA или SNR. Това са хубавите ролки, като превес имат SKF.

  7. #52
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Vratsa-Sofia
    Posts
    18

    Default

    Колегата дето карал 10 км без грам антифриз и едвам вдигнала 90 да го питам на кой бог се е молил, та така добре му се е охлаждала колата? Щото моята вчера за същото разстояние си удари 130 като пич след като не бях забелязал теч от щуцерите на изпарителя. И нямаше къде да я спра безопасно.

    Sent from my LT15i using Tapatalk

  8. #53

    Default

    Един колега вчера ми се похвали, че на неговата 156 1.9JTD скъсал ангренажен ремък (според майстора после) и се прибрал с колата на ход, та и до майстора я закарал след това. Само много пушела. А сега де? А майсторът е доверен и печен

  9. #54
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Ремъка е бил стар или е бил на малко километри и се е скъсал?
    алфа ромео 156 тс

  10. #55
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Този майстор е по-добър и от този който ми прави диагностика преди време.
    Светеше ми индикацията на аирбага,
    пича чете грешката и ми я превежда - удар от долу
    Вика ми отвори предния капак,след като десет секунди гледа двг,супер учеден ми вика - бах тез италиянци.
    Аз му викам,що бе а той - за пръв път виждам толкова налък 8 цилиндров двг.
    А колата беше 145 2.0 тс.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  11. #56
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Хахахахах
    алфа ромео 156 тс

  12. #57
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Ето ви една историйка за хората решили да си направят някой лев икономия от водна помпа.Лятото колата е обслужена от към ремъци НО без да е сменена водната помпа.тези дни както си кара по-магистралата колата прегрява.Няма шум няма нищо.Радиатора мокър и това е.наливат водичка и ми е карат.И ето резултата.Като гледам ролката всеки момент ремъка е щял да се скъса.Да подчертая че помпата е блокирала и ролката се е стопила от загряти я ремък.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20160127_171703[1].jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  13. #58

    Default

    Важното е че са спестени 60 кинта (тогава). За това казвам, от "форумна кола" по-добро няма. Всичко поддържано "на макс" и цена +30% над пазарната.

    Хората дето наистина си поддържат колите да не се засягат.



  14. #59

    Default

    "Форумна" по презумпция не означава поддържана кола! И в този форум има мизерници, които купуват части втора употреба, които в магазина са 20-30 лв. Наскоро някой си търсеше подгревни свещи втора ръка. Е кажете - това не е ли мизерщина? А една нова подгревна свещ е 15-20 лв. И после като монтира свещите втора ръка и след 1-2 месеца като изгорят ще почне да псува италЯнските инжИнери колко са зле, какви ментета части има на пазара и т.н. Друг пък търсеше накладки, които може да са се опекли, обаче важното е да си у бизнеса, 'щот там е далаверата. И после спестените няколко лева ще ги изпие с френдовете. Вярно, аз също купувам части втора ръка, но не и такива, които касаят безопасността! Мизерниците са навсякъде измежду нас и не се различават визуално по нищо.

  15. #60
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    "Форумна" нищо не означава. Но има и форумни коли на които до голяма степен се знаят и "кътните зъби". В раздела 166 има една тема за подобрения и текущи ремонти. В нея някои собственици (в т. ч. и аз самият) акуратно отразяваме всичко свързано с подръжката на автомобилите.
    Ако някой се интересува например, може лесно да разбере, как някой си си подържал колата в изминалите 5 години. С точност до последното болтче.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •