Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Губи обороти... Защо ?

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Сподели какво се е оказало или не знаеш все още? Релетата уж са наред остава само да намеря лаптоп да си вържа диагностиката и да видя в реално време кви данни дава когато падат оборотите. А относно двигателя ми се ще да намеря един 2.0 8v да го сменя ама не намирам никъде.
    ТПС датчика гледан ли е?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Да докладвам.Не е компютър..Преди пет часа окотих двигател.При мене се оказа,че проблема е другаде.
    Ее, колега какво стана пак

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    ТПС го замервах преди около 2 месеца и даваше 1 към едно данни с тези от ремонтната книга ама знам ли защо не се сетих да го замеря и сега. Почнах да изключвам и включвам един след друг датчиците и да пробвам кога спира да го прави. Странното е че при спирането на ТПС или датчика на термостата вдига много високи обороти (над 2000 на празен ход), без да ги нормализира след 2-3 секунди стоене със спрян датчик. Преди не го правеше.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  4. #19
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    ТПС го замервах преди около 2 месеца и даваше 1 към едно данни с тези от ремонтната книга ама знам ли защо не се сетих да го замеря и сега. Почнах да изключвам и включвам един след друг датчиците и да пробвам кога спира да го прави. Странното е че при спирането на ТПС или датчика на термостата вдига много високи обороти (над 2000 на празен ход), без да ги нормализира след 2-3 секунди стоене със спрян датчик. Преди не го правеше.
    Клапан/моторче за празния ход!? Да нее заяло нещо.. Тпс-а може да прекъсва в определено положение. По спомени когато съм гледал моя Алф през компютър, за тпс-а отчиташе хем ъгъл на отваряне хем и напрежение от самия сензор, та от това може да се хване ако прекъсва.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Моторчето си джагърта там чувам го че се мести а и него гледах скоро. Днеска обмислям да си взимам лаптоп и ако стане хавата ще пусна диагностика.
    Last edited by boro2006; 24-01-2016 at 12:39.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  6. #21
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Моторчето си джагърта там чувам го че се мести а и него гледах скоро. Днеска обмислям да си взимам лаптоп и ако стане хавата ще пусна диагностика.
    Приготви си нещо което има 2 (два) компорта и visa uniscan 1,83 ама с буквата накрая... (не помня "а" или "ц" беше)
    (впрочем проверено ли е всичко за пропуск на въздух!? маркуча след дебитомера, маншоните на колектора +вакумните маркучета от долната му страна и тн)
    Last edited by mimouzunov; 24-01-2016 at 12:50.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Маркучите ги гледах оня ден наред са под колектора. Гумените съединения от колектора към двигателя са сменени със силиконови усилени сини маркучи по предложение на колегата ви Наско Костов от Пловдив. Голямото гофре има лека цепка в края, но тя се уплътнява от скобата. Уплътненията на дюзите към колектора ги смених преди месец с оригинални бошови от Ауто+. Уплътнението на моторчето за празния ход е сменено заедно с моторчето. Втора употреба са и двете. Уплътнението е перфектно а стъпковия мотор е почистен и уж работи тоест не клати оборотите на празен ход. Маркуча от гофрето към стъпковия мотор е перфектен. Правена е нова гарнитура между дросела и колектора от картон за гарнитури и е залепена със силикон за гарнитури от двете страни. А и гарнитурата от главата към алуминиевия преход в който влизат силиконовите маркучи също е сменено. Кихалката на колектора е със сменени уплътнения. утайника за маслените пари е почистен обаче явно не съм стегнал хубаво някой маркуч понеже почна да се умаслява нещо, иначе маркучите ми са здрави. Втората кихалка след дебитомера която е с гумената бандажна лента е уплътнена хубаво със силикон за гарнитури към дебитомера и гумата и е здрава. Еми в общи линии това е за херметичността на системата.
    Last edited by boro2006; 24-01-2016 at 13:37.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  8. #23
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Сега пиша по спомен.Забоди един мултицет на 2ри и 4ти пин на дебитомера(ако греша нека mimouzunov ме поправи,той ги знае нещата).Нагласи уреда на волтаж и замери при запален двигател-трябва да е 5V.Това е напрежението от ECUто към дебитомера.Виж дали се променя при пропадане на оборотите.А мисля,че 2ри и 3ти пин са за тока,който връща дебитомера към компа.Около0,95-6V при 1000об и се качва при повишаване на оборотите.Провери из темите имаше някъде писано при какви обороти какво напрежение дава дебитомера.Пак казвам за пиновете не съм много сигурен.И сега малко офф.Мойта я зарязах на 80км. от Търново.Завлякох я до едно село между Бяла и Попово,и по всяка вероятност ще взема друга 155ца.Амин!

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Аз имам чуството, че ми е разтегнала веригата и центровката е мръднала. А иначе някой знае ли дали валовете са еднакви или имат разлика (разпределителните)?
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Има развитие по темата. Значи имах един дросел с ТПС и го смених. Оказа се, че моя има лек луфт в оста а и е пипан реглажния винт за клапата. Намерих си и дебитомер от Опел Омега 2.0i не отварян. За сега загубата на обороти изчезна и колата работи на точните обороти на празен ход, но пък ги мени. Ще трябва да изчистя моторчето за празен ход и да видя дали ще се оправи. На газ обаче явно и избяга центровката понеже като загрее почнаха да падат по бавно след като я изфорсирам. Явно проблема е бил в едно от двете неща, но не мога да кажа в кое точно понеже смених и двете заедно. Притеснява ме по скоро количеството масло което се наблюдава в смукателната система.
    Last edited by boro2006; 31-01-2016 at 08:41.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  11. #26
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ами разкарай маркуча за маслените пари. Този, който излиза от сепаратора и влиза в гофрето на дебитомера. Смени го с по-дълъг и го насочи някъде надолу /като на жигулатор да духа навън/. Дупката в гофрирания запушваш с голям винт, чеп или нещо подобно и си готов. Повече няма да омазнява там нищо.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Знам го аз тоя номер. Даже е хубаво да се прокара назад да не вони в купето. Мен по скоро ме притеснява не мазнотията в колектора, а защо има толкова много. Явно сегментите с годините са тръгнали да си ходят обратно в Италия
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  13. #28
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Сепараторът е за маслени пари, т.е. изпарения , не е задължително да им има нещо на сегментите.
    Възможно е да има повишено омазняване при 1.8 и 2.0, ако се запуши връщащия маркуч или щуцера от сепаратора към картера /с неприлично малък отвор е/, при 1.7 и 2-те неща са с 3-но по-голям диаметър и е в пъти по невероятно/но не и невъзможно/. Запушвал ми се е дебелия маркуч на капака за клапаните с кондензирала маслена слуз, а там е голям отвор.
    Last edited by TRENDi; 31-01-2016 at 18:33.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Няма начин да е запушем маркуч понеже го чистих преди 2 месеца някъде. За металната тръба обаче доло на блока не съм на 100% сигурен дали е нацяло отпушена. Обаче пък ми прави впечатление че не духа през капачката на маслото, а само смуче въпреки че мирише на бензин.
    Last edited by boro2006; 01-02-2016 at 11:30.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •