Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Губи обороти... Защо ?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default Губи обороти... Защо ?

    Здравейте колеги и за много години.
    Проблема е следния:
    При спряна кола когато задържа на около 1800, 1900 до 2000 оборота педала на газта колата губи обороти рязко и пак се вдигат. Все едно някой я гаси и пали веднага. Това го прави на бензин, а на газ при същите обороти много често гърми ако и подадеш леко повече газ при потегляне. Интересното е че го прави след като вдигне над +-70 градуса. Колата е 1.7 8v. Някой случайно да се е сблъсквал с това явление или да има идеи от какво може да е?
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    От някъде смуче въздух. Провери си маркучите около колектора, както и тоя за сервото!

    /Успех
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    И един познат майстор ми каза подобно нещо ама пък се чудя... Защо само като загрее ще го прави ако е от смучене на въздух. Интересното е че одеве я държах пак така на място и не го правеше... Мистерия... Май и е време да я сменям тая кола.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  4. #4
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    От днес и аз съм с подобен проблем,само че при по-високи обороти.Около 5000 об.колата умира,връщам педала на газта,изпуква в ауспуха и тръгва пак.Мисля си,че е нещо по токовете,щото го прави и на газ и на бензин.На място държи стабилни обороти,обаче като разместя буксата на датчика на термостата(която е натрошена)оборотите рязко се вдигат.Имам съмнения,че компютъра на колата пак ми прави някакви въртели.Сменях го лятото и от тогава колата не е същата.Та съвета ми е да обърнеш внимание и на тоците.А между другото и аз мислех да я сменям,ама тази сутрин на паркинга до мене бяха два опела,един голф 3ка и едно БМВ.Колкото и невероятно да звучи за някои само АЛФАТА запали от раз.Изпратиха ме със завистливи погледи.Е с какво да я заменя?

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    И аз вече се съмнявам в конпютъра ама... Много неизвестни станаха, а и честно казано ми се ще вече да карам просто нещо а не всяка седмица да ремонтирам. Да не говорим, че нещата които са сменени по тая кола са толкова много, че ако ги напиша поста ще стане 5 километра. Сори за Офф топика
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Има развитие по темата, но първо да кажа: НЕ СИ КОПУВАЙТЕ ТИЯ ЕВТИНИТЕ КИТАЙСКИ БЕНЗИНОВИ РЕГУЛАТОРИ !!! Или поне като го купите го разглобете целия дори да е с нитове а не с болтове. Оказа се, че целия смъче въздух от къде ли не. Само дето не беше и протекъл бензин ама натам си отиваха нещата. Слижих си оригинален бошов 2-ра употреба и алфичката пак си мърка Тия дни като се посгрее бахъра вън ще я почопля още и ще видя дали наистина е отстранен проблема напълно
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Има развитие по темата, но първо да кажа: НЕ СИ КОПУВАЙТЕ ТИЯ ЕВТИНИТЕ КИТАЙСКИ БЕНЗИНОВИ РЕГУЛАТОРИ !!! Или поне като го купите го разглобете целия дори да е с нитове а не с болтове. Оказа се, че целия смъче въздух от къде ли не. Само дето не беше и протекъл бензин ама натам си отиваха нещата. Слижих си оригинален бошов 2-ра употреба и алфичката пак си мърка Тия дни като се посгрее бахъра вън ще я почопля още и ще видя дали наистина е отстранен проблема напълно
    А по този въпрос какво се случва "Това го прави на бензин, а на газ при същите обороти много често гърми ако и подадеш леко повече газ при потегляне" ?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Ами по тоя въпрос днес тествах системата на прибиране от работа и в общи линии положението е по добре. Определено се държи по добре на газ обаче се опита в ниските обороти при тръгване да прекъсне и да гръмне. На бензин си е същата работа пак си губи оборотите като я държиш на около 1800 до 2000. Странното е че вчера сякаш се оправи и нямаше проблеми а ся пак е зле. Не мога да разбера защо. Всеки път като правя нещо по колата става по добре и след 1-2 дена си е по старо му. Като цяло може да се каже че всеки ден карам различна кола понеже вървенето и е коренно различно. Дали проблема наистина не е от компа....
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Проблемът може да ти е и от замърсен клапан на мембраната на сервото. Ще ти прави точно тоя проблем. Може да имаш голямо разстояние между електродите на свещите. На това никой не обръща внимание, но щом го прави само на топъл мотор и на бензин и на газ, то огледай си пак колектора и маркучите!!! Друго, за което се сещам е ламбда сондата. Ако се е сцепила ще бърка компа. А тя започва да го контролира чак като загрее мотора. Просто я изключи да видиш, дали няма да се оправи! На 33-ката ми забиваше от датчика за температура на въздуха.Отсявай едно след друго!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Клапана е наред сменях го скоро. Сондата е изключена от много време вече. Гледам нещо, че утайника за маслените пари е омазнен та се чудя дали не се е пукнал някъде и да бърка дебитомера.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  11. #11
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    С каква газова уредба е колата,ГИ или обикновенна?И наистина,провери свещите,че ми се е случвало като загрее да почне да прекъсва от калпави свещи.Отваряха им се електродите.Някакъв BRISK бяха.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Обикновена газова с лямбда контрол на който малинката отпред е махната на газовия маркуч. Свещите са NGK Iridium LPG. Последния път като ги свалях бяха уж добре ще ги погледна днес и тях. Мисля да направя една проба с пушек на системата за пропуски на въздух.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  13. #13
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Погледни и релетата под дебитомера,почисти им клемите.Сега ще ходя да сменя компютъра на мойта и ще докладвам дали има някаква разлика

  14. #14
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Да докладвам.Не е компютър..Преди пет часа окотих двигател.При мене се оказа,че проблема е другаде.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Сподели какво се е оказало или не знаеш все още? Релетата уж са наред остава само да намеря лаптоп да си вържа диагностиката и да видя в реално време кви данни дава когато падат оборотите. А относно двигателя ми се ще да намеря един 2.0 8v да го сменя ама не намирам никъде.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •