Results 1 to 5 of 5

Thread: ремонти и ъпгрейдване на 164 супер

  1. #1

    Default ремонти и ъпгрейдване на 164 супер

    та като ти дойде неволята до главата почваш и сам да се сещаш какво да правиш,много съм недоволен от втулките на задният шенкел големите разбиват се за 4 месеца при мене,купувал съм си от Алекс Ауто и от Тин Кар същтата работа са,та реших да си направя от полиретан щото се рпедлагат за 156 и други модели за нас не,ходих на стругар и ги направи вече са монтирани на колата,не усещам скърцане за момента може би има една идея подскачане и по-твърдо возене ама аз съм с газови амортисьори от 8 години и няма возия,после монтира Пешката руски датчик за Лада за маслото струва 10 лв и ми го намериха с надпис Сделано в СССР смятай коя година е ама си работи на фона на оригиналният които е 70 лева и като отидох да го взимам и ми казаха че е дефектен и изобщо са дефектни,а преди години си купих теглич оригинален 164 и седя 4 години в склада и му дойде време да се монтира,ще ходя тия дни и за окабеляването да ми прокарат ток на буксата,понеже ми надигна малко планката за теглича бута на горе резервната гума си взех от Пепи патерица 15 ка цола и един капак от горе които ние нямаме в 164 взет е от алфа 155 до колкото разбрах и тои се плесва от горе на резервната гума и си слагаш некви инструменти там,абе яко е,отделяш пари време и като има части и майстор си стават нещата,айде и малко снимки,а вчера как си карам на Цариградско некои ми свирка гледам неква ВР ачанска 164 и вътре Темпресчето вози се на дизела докарало му се дизел на момчето та си взело

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Здравей колега. добре се получават при теб нещата. И аз съм се хванал с тия работи и съм драснал това онова в съседната тема . исках да питам как стоят нещата с датчика за маслото. Би ли споделил впечатления относно показанията- съответстват ли си с оригиналния и как е относно монтажа- преправя ли се нещо. Поздрави

  3. #3

    Default

    датчика за амслото е от лада и на него си пише Сделано в СССР то се вижда,като форма и големина е като нашият алфовият но има един преходник които се преправя 1 см е,на мене ми го спести това Пешката от Нови Искър при него ходя от над година за ремонти,та тои го имаше готов не съм го правил,то е една втулка месингова от по малко към по големо като муфичка е това е не си представяй нещо сложно щото датчиците са с различни резби.ми работи си поне по спомени от преди време с нашият моя старият оригиналният е с същтите показатели не мога да кажа не съм специалист по алфи но така ми се струва поне на мене,оригиналният е 70 лева и като ходих да го купувам ми казаха че е дефектен?и взех руски за 10 лв разбира се.

  4. #4
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Някой е бил при Пешката
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  5. #5

    Default

    да така е бях там за поредният ремонт,преди 2 дни пак бях,и правихме оглед че имам доста неща за правене,общо взето се смазва да се кара и не седи пред блока ако ходя с нея само на работа добре ама то е риби работа пътуване ферми градини и тн...и амортизацията и е по-бърза,в момента километража е на 223 хил ама той 4 години не работеше та е поне на 300 + хил а аз съм я взел на 163 хил и дали са го връщали нямам идея....на 9 юни ще засека колко км са от смяна на маслото.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •