Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Фаровете светят ниско

  1. #16
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Здравейте,
    не можах да намеря решение на подобен проблем до сега. Фаровете не са ксенон, обикновени са. Та идеята е, че макар и вдигнати на макс, пак са светят по-ниско от колкото трябва. И на стенд ходих и човека каза, че не може повече да се вдигнат.

    Идеи?

    че не могат да се вдигнат е тъпотия могат и то както го е описал Любо с болтовете за регулиране има и друг момент биалетките на реостатите на нивоматите може да са превъртяли обикновено се обръщат на обратно и фаровете се рестартират т.е. светят в ДМТ. Понеже окачването на тази кола е малко странно настроено и се случва да обърне биалетките ... това мисля аз

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    че не могат да се вдигнат е тъпотия могат и то както го е описал Любо с болтовете за регулиране има и друг момент биалетките на реостатите на нивоматите може да са превъртяли обикновено се обръщат на обратно и фаровете се рестартират т.е. светят в ДМТ. Понеже окачването на тази кола е малко странно настроено и се случва да обърне биалетките ... това мисля аз
    Няма нивомат. Най-обикновени фарове (мисля, че само ксеноните имат, предишната ми беше с оригинален ксенон и имаше такова животно на задния мост).
    166, 2.4 JTD'00

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Няма нивомат. Най-обикновени фарове (мисля, че само ксеноните имат, предишната ми беше с оригинален ксенон и имаше такова животно на задния мост).
    И аз не знам да има. А с фабричен ксенон, мисля, че има датчици и на двата моста.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И аз не знам да има. А с фабричен ксенон, мисля, че има датчици и на двата моста.
    и на двата моста има отдясно закрепени към долния носач

  5. #20
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Датчиците са отдясно ако си срещу колата Ако крушките са сложени правилно и работят ела и ръчното регулиране подложи шайби на долните уши Явно или стърчи задницата на колата или виси предницата Ако са разглобявани лупите за покритие може да са обърнати самите рефлекторчета и така цокъла на крушката се обръща Пробвай ако може да обърнеш крушките дори да е грешно
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #21
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Фаровете са с ел. моторче за регулиране, което се командва от врътка вътре в таблото, така ли е?

    Питам, защото моята няма ръчна настройка на таблото, а се настройват автоматично с едни биалетки на носачите, както са писали колегите.

    Аз имах същия проблем, и се пробвах с шестограм да ги вдигна посредством пластмасовите болтчета отгоре на моторчетата на фаровете. Стигнах до горна крайна точка, и пак светеха твърде ниско. Тогава свалих моторчетата, върнах настройката им надолу (разкачени от фаровете) и ги монтирах обратно. Тогава отново започнах да вдигам фаровете. Този път се вдигнаха достатъчно.

    Не знам дали при всички 166 има такива моторчета, но ако е така, това е начинът!
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    Фаровете са с ел. моторче за регулиране, което се командва от врътка вътре в таблото, така ли е?

    Питам, защото моята няма ръчна настройка на таблото, а се настройват автоматично с едни биалетки на носачите, както са писали колегите.

    Аз имах същия проблем, и се пробвах с шестограм да ги вдигна посредством пластмасовите болтчета отгоре на моторчетата на фаровете. Стигнах до горна крайна точка, и пак светеха твърде ниско. Тогава свалих моторчетата, върнах настройката им надолу (разкачени от фаровете) и ги монтирах обратно. Тогава отново започнах да вдигам фаровете. Този път се вдигнаха достатъчно.

    Не знам дали при всички 166 има такива моторчета, но ако е така, това е начинът!
    Това е добра идея, ще пробвам
    166, 2.4 JTD'00

  8. #23
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Така.. от няколко дни имам проблем с единия фар на фейслифтовата 66-ца. Включвам фаровете и след като се регулират сами.. десния сам пада леко леко до най-долно положение. Спирам ги, пускам ги.. пак същото. Опитах да ги регулирам от врътките на фара, но не реагира.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  9. #24

    Default

    Скоро имах подобен проблем.Оказа се,че единия щифт който държи рефлектора се е счупил та се наложи сваляне броня,фар,отлепяне на стъкло и смяна на щифта.Добре,че имамстар фар та взех от него.Пластмасата от която е направен е много твърда и крехка,ако ти се наложи да го лепиш вземи си лепило за трудно лепими пластмаси.Има такива специални.Махни на фара гумения капак отзад на крушката,хвани рефлектора и се опитай да го разлюлееш нагоре надолу ако се движи свободно това ти е проблема.

  10. #25
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Нищо не се движи свободно, а и фара не стои постоянно долу.. регулират си се и пада бавно бавно. Направо е ужасно да се кара вечер, все едно съм с един фар
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  11. #26

    Default

    Здравейте от 2 седмици имам 166 2.4 жтд 2002 г фаровете светят в земята . Кварталните майстори вдигнаха ръце . Моля препоръчайте ми някой който да ги оправи. Аз съм от София
    п.с. забравих да кажа колата е с оргинален ксенон
    Last edited by Al12; 10-07-2016 at 18:58.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •