Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Препоръчайте озвучение

  1. #16

    Default

    Колеги някой знае ли колко вата е заводското CD ?

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Масово са 4x50w. Но не всички ги стигат реално тези стойности.
    Ако дадеш точен модел може да проверя колко е.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  3. #18

    Default

    само знам че е блаупункт

  4. #19

    Default

    Най-вероятно CD-то ти е Alfa 937 high (blaupunkt 7 649 378 316) като на картинката, а неговата мощност е 4 X 20 W.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa 937 High.jpg  

  5. #20

    Default

    Точно така изглежда .Благодаря.

  6. #21
    Пристрастен Алфа веселяк ljub4o2002's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Silistra
    Age
    49
    Posts
    31

    Default

    По принцип нашите Алфички имат много добро фабрично озвучение,моята е също с шест говорителя фабрично:четири във вратите и два на кората отзад,а иначе разчитам на едно cd айва,което ми върши доста прилична работа .
    За съжаление обаче с нарастването на егн-то на колата ми се налага да почна да подменям говорителите,тъй като мембраните им са започнали да се отделят от основата уви.

  7. #22

    Default

    Гофри се казва това на което казваш мембрани,мога да ти изпратя ако искаш,но се залепят с машина не е така проста работа трябва да се центрират

  8. #23

    Default

    За 250 лв си намерих пълен комплект заводско BOSE и се родих. Съветвам те да направиш същото:

    1. За този бюджет няма да направиш по-хубава афтърмаркет музика от Босето, даже напротив
    2. Всичко си е плъг енд плей - тубата ти е отзад, говорители, инсталации, всичко. Най-много да се наложи да пуснеш един кабел от усилвателя до акумулатора, ако нямаш заводски и един кабел от плеъра.
    3. Инженерите от Bose са си изчислили озвучението спрямо обема на автомобила и да звучи всичко оптимално добре, без да се налага да откриваш топла вода.
    4. Босето си е Босе - може да е на 10 години, но пак е по-добре от някой Херц.

    Ако размислиш и пиши мога да ти помогна с монтажа, който въобще не е толкова плашещ.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  9. #24

    Default

    @ducaticorse даваш страшно добра идея!!! Само че имам няколко (сигурно доста тъпи) въпроси:
    1) моето бебче е 156 преди фейс-лифт, има ли смисъл изобщо
    2) при Босе-то си има и усилвател, който е на тубата отзад, нали? За това трябва да се прокара кабел до акумулатора и до плейър-а, нали така? Това, обаче, означава, че и с най-обикновено CD за 50лв. ще изкарвам същия звук.
    3) Имаш ли идея този усилвател дали е "само" за 4-те колони на вратите + тубата или има изходи и за 2-те отзад на кората на багажника (като при мен); и ако няма, ако се вържат заедно с тези на задните врати, какъв ще бъде резултатът?
    4) Къде се слага тази туба отзад?


    П.С. Сега се сещам – то ще трябва да се прокарват кабелите от всеки говорител до багажника отзад?!
    Last edited by maf107ezk0; 23-02-2016 at 02:01.

  10. #25

    Default

    1. Винаги има смисъл
    2. Да започнем, че това, за което говоря е за 147, при 156 не знам как е. На 147 обикновено от стоковата инсталация има изведена букса до отляво в багажника, която се закача за усилвателя с тубата. Да, обаче на някои коли като при мен я нямаше тази заводска букса и си прекарвах кабел от плюс на акумулатора до отзад до усилвателя. Като на до 15-20 см от акумулатора сложих предпазители. Има босе усилватели с един пин и с два пина, демек с един или с два кабела. Няма голямо значение дали са ти един или два. Моя беше с два и два кабела 2.5 мм2 си ги прекарах с два бушона по 15А. Това със СД-то не го разбрах, но няма как с 50 лв да изкараш звук като на БОСЕ-то, просто говорителите са насрани най-малкото.

    3. Не знам как е при 156. Има ли при 156 изобщо заводски говорители и на кората и на вратите?

    4. При 147 е отзад в багажника отляво зад една кора, предполагам и при 156 е някъде там.

    Успех
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  11. #26

    Default

    Проблемът не е, че афтърмаркет говорителите са кофти, а че се избират такива с неподходящи параметри. Другият проблем е, че не се поставят отделни говорители за ниски, средни и високи честоти, обикновено се поставят един говорител с честотен диапазон 70-20000 Хц и пищялки, като се разчита на честотното разделяне на ЦД-то и си мислят, че имат музика. Трето - разположението на говорителите обикновено се избира произволно, а трябва да се избира в зависимост от параметрите на говорителите. Четвърто - акустична обработка на купето с пяна, силикон и т.н. Има доста неща в звукотехниката, които са от значение и трябва да бъдат спазени за да имаш качествена музика в колата, като например филтри за разделяне на честотния спектър, бас-рефлекс на тубата (обаче изчислен, а не произволно изкопана дупка в тубата). А ако си баш маняк ще си купиш говорители с неодимови магнити (разбирачите знаят какво е неодимов магнит). Освен това Босето не е нищо особено и не виждам с какво е по-специално от високоговорителите на Накамичи, които като фирма са малко по-добри от Босе. А да не говориме, че повечето Босета са на по 15-ина години и параметрите им нямат нищо общо с тези, когато е било ново, просто всичко старее и влиза прах, мембраните губят своята еластичност, резонанса вече не е същия, магнитите лекинко са се размагнитили. А качествената музика, която се монтира в премиум клас колите не е Bose, а Burmester, Mark Levinson, Bang & Olufsen, Bowers and Wilkins, Naim. Босе е бюджетна музика, която просто е добре сметната за акустиката и обема на Алфа Ромео и нищо повече, това е.

  12. #27

    Default

    ^^^ Абсолютно съм съгласен за всичко написано. Тук сега ще изглежда все едно си противореча с първия ми пост, но той беше насочен предимно за музика до 250 лв. Ако не се лъжа това беше споменал автора като бюджет. И съобразено с това колко си струва да налееш за музика в кола, която започва в мобилето от 3к.
    Доста време си карах алфата с гадната музика и бях свикнал с това отвратително нещо. Като вързах Босето бях супер доволен и още си го набичвам де, друг избор нямам. Сега ми умаля де естествено. Но съм карал и съм се возил в други по-нови и по-премиум коли с B&O, имах удоволствието веднъж да карам за един ден и една Panamera с Burmester и като се качих 5 минути по-късно в Алфата ми идеше да се изпикая на Босето . Но това са съвсем други коли.

    Така че, да, в никакъв случай не мисля, че е нещо особено, но в сравнение със стоковата музика е на светлинни години, добър бюджетен мод е, а и нещо много важно за мен е - няма голфаджийски туби в багажника и всичко си е сток.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  13. #28
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    За 250 лв си намерих пълен комплект заводско BOSE и се родих. Съветвам те да направиш същото:

    1. За този бюджет няма да направиш по-хубава афтърмаркет музика от Босето, даже напротив
    2. Всичко си е плъг енд плей - тубата ти е отзад, говорители, инсталации, всичко. Най-много да се наложи да пуснеш един кабел от усилвателя до акумулатора, ако нямаш заводски и един кабел от плеъра.
    3. Инженерите от Bose са си изчислили озвучението спрямо обема на автомобила и да звучи всичко оптимално добре, без да се налага да откриваш топла вода.
    4. Босето си е Босе - може да е на 10 години, но пак е по-добре от някой Херц.

    Ако размислиш и пиши мога да ти помогна с монтажа, който въобще не е толкова плашещ.
    Монтажа на BOSE-то не е проблем,но окабеляването е майката си е.....
    Иначе не е лош вариaнт,аз лично за по добър ефект изолирах всички врати добавих още един буфер,
    Двата са с отделни усилватели и усещането е съвсем друго
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  14. #29
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Искам само да вметна , че цялата слава на фирмата Накамичи се дължи на няколко легендарни касетъчни дека и относно СД са произвеждали за Лексус , но дефакто от мига в който се пробват да правят цифрови устройства започват да затъват / в крайна сметка фалират/. Та ако някой иска vintage дек - да търси Накамичи , ако търсите аудио за колата - не е вашата марка.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  15. #30

    Default

    Виж тук щом имаш проблем:
    http://www.bang-olufsen.com/de/car-audio

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •