Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Alfa 33 '90 с 1.7 137к.с.

  1. #1
    започва да се пристрастява PetarD's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    93

    Default Alfa 33 '90 с 1.7 137к.с.

    Здравейте колеги,

    Реших да пусна отделна тема за колата, която купих преди около 2 седмици. Успях преди малко да направя среднощни снимки: http://tusara.snimka.bg/automobiles/alfa-33.893562
    Колата още я опознавам, тъй като преди не съм карал боксер, още повече в стара Алфа. Струва ми се, че след всяко каране колата върви повече (само километражът не работи и това много ме дразни). Предишният собственик ме увери, че двигателят е бил разглабян целият и възстановен много прецизно и след това са изминати много малко километри, та може би още се разработва... не знам... а може би аз започвам да и свиквам на машинката. Със сигурност е голяма забава и от към "фън фактор" не може да се сравнява с всекидневката ми (Рено Сеник).
    Днес я пробвах с БМВ-то на един приятел, който "посади" 2.8 от е46 в е34 и до към 120 колите бяха на равно (даже Алфата дръпна малко в началото). След това баварката започна да увеличава преднина. Като цяло се усеща, че силата на колата е в завои, особено с това твърдо окачване отпред, но гумите не са много добри и ме е страх на мокрия и студен асфалт да бъда твърде смел.
    "When driving be aware of the delightful power of what moves under and around you." Lama Ole Nydahl
    Alfa Romeo 75 3.0 V6

  2. #2
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Изглежда добре честито и безаварийно занапред
    Ако се разработва наистина избягвай пълната газ и сложи хубаво и скъпо масло
    Поздрави
    Петър
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    А спирачките фабричните ли са?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    започва да се пристрастява PetarD's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    93

    Default

    Не знам... Отзад са барабани, което малко ме дразни, ама тя е доста лека и се справя със спирането. Няма АБС (не ме питай как знам )
    "When driving be aware of the delightful power of what moves under and around you." Lama Ole Nydahl
    Alfa Romeo 75 3.0 V6

  5. #5
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Мисля, че тези дни видях 33ката в Младост 2 до Рума.
    Счупих си врата да я заглеждам. Много добре изглежда! Много да те радва!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by PetarD View Post
    Не знам... Отзад са барабани, което малко ме дразни, ама тя е доста лека и се справя със спирането. Няма АБС (не ме питай как знам )
    А, то АБС няма как да има, тая кола е примерно 84-85-та година. Италианките по това време абсурд с АБС. Щом отзад е с барабани, значи отред дисковете са 240 мм - оригиналните CD-та. Демек, няма спирачки.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    започва да се пристрастява PetarD's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    93

    Default

    Ами може да се желае още от спирачките и се чудя как това може да се подобри. Ако имате предложения, ще се радвам да споделите...
    Очаквах също скоростите да са по-лесни за боравене, отколкото при 75цата (за първа и втора предавка говоря), обаче уви- пак трябва да им свиквам
    Иначе колата наистина беше няколко дни в Младост 2, но сега вече е в гараж
    "When driving be aware of the delightful power of what moves under and around you." Lama Ole Nydahl
    Alfa Romeo 75 3.0 V6

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by PetarD View Post
    Ами може да се желае още от спирачките и се чудя как това може да се подобри. Ако имате предложения, ще се радвам да споделите...
    Очаквах също скоростите да са по-лесни за боравене, отколкото при 75цата (за първа и втора предавка говоря), обаче уви- пак трябва да им свиквам
    Иначе колата наистина беше няколко дни в Младост 2, но сега вече е в гараж
    За спирачките съм направил важна тема, тя е по-нагоре, добре съм описал какво може да се направи и приблизително за какви пари. А за скоростите, просто са умрели, това е.
    Ремонтират се, но не излиза евтино.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Честито, с кеф да си я караш братле.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #10
    започва да се пристрастява PetarD's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    93

    Default

    Колеги, обръщам се с молба към вас. Някой, който кара кола със същия двигател като моя (1,7 16V може и 8V), или е карал и знае как върви, да ме повози на неговата за да сравня, или аз да го повозя на зелената. Вече втори човек, който е карал такова, ми заявява, че колата ми не вървяла както трябва... Просто все още не съм убеден, че трябва се дават 200- 250 лв за настройки на Мега-та, защото двигателят си работи добре, равномерно, изцежда се, не прекъсва и т.н... Но колата наистина не върви като за 150- 160 коня на 900 килограмово купе. Нямам никаква база за сравнение, защото това е единствената боксерова Алфа, в която съм се возил
    "When driving be aware of the delightful power of what moves under and around you." Lama Ole Nydahl
    Alfa Romeo 75 3.0 V6

  11. #11
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Така като знам горе-долу 33-ките и нашата групичка, май аз в момента съм единствения в София с 33-ка 16V която не е на трупчета. Но и моята в момента не върви както трябва. А по принцип моята си е с оригиналните коне, че даже съм в дълбоко съмнение, че ще извади и фабричните коне.

    Иначе за твоята, че няма как да е 160 коня, на мен ми е ясно, ма не знам, що си мислиш, че е възможна тая работа. По принцип на тоя мотор, за да достигне тая мощност, му трябват сериозни валове, сериозно сгъстяване и още куп доработки, за да стане 160 коня. Другото аз го наричам Sci-Fi
    Last edited by Bobi_33; 23-02-2016 at 22:51.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #12
    започва да се пристрастява PetarD's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    93

    Default

    160 коня (както беше по обява) и на мен ми изглеждат нереални... Ако имаш възможност, ще се радвам да се засечем на някоя среща на форума (в четвъртък примерно) и да кажеш мнение, като я видиш на живо
    "When driving be aware of the delightful power of what moves under and around you." Lama Ole Nydahl
    Alfa Romeo 75 3.0 V6

  13. #13
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Като оправя окачването на Спринта ще се видим за да сравним кое как върви.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  14. #14
    започва да се пристрастява PetarD's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    93

    Default

    Ще се радвам, благодаря
    "When driving be aware of the delightful power of what moves under and around you." Lama Ole Nydahl
    Alfa Romeo 75 3.0 V6

  15. #15
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Ма си вижте кутиите и килцата. Спринта ша въри кат сувалка с 16v не о4аквай да си като него бая ша падне да го стигнеш

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •