Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 78

Thread: Няколко проблема с новата придобивка

  1. #16
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Между другото на фейслифта няма релета с различни цветове под ICS-a. Има една метална сива кутия само - аз проверявах, защото и на мен ми течеше радиатора на парното и след смяната реших да проверя какво е дереджето и останах изненадан...
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Между другото на фейслифта няма релета с различни цветове под ICS-a. Има една метална сива кутия само - аз проверявах, защото и на мен ми течеше радиатора на парното и след смяната реших да проверя какво е дереджето и останах изненадан...
    Да, при FL има известни разлики в ел. инсталацията. Въпросното недоразуемение "зелената кутия" за индикациите я няма. Централното, стъклата и вътрешното осветление се управляват от един мултифункционален модул, вместо от отделни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Любо ме е изпреварил,но предполагам това отговаря на въпроса ти защо всичко се клати,радиатор,фарове и още какво беше,но щом си ентусиаст и не ти пречи предполагам ще се справиш с трудностите.

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Любо ме е изпреварил,но предполагам това отговаря на въпроса ти защо всичко се клати,радиатор,фарове и още какво беше,но щом си ентусиаст и не ти пречи предполагам ще се справиш с трудностите.
    Е, то вече нямам избор И по талон е с първа регистрация януари 2002. Интересно е, че цвета е еднакъв навсякъде, а сякаш не е пребоядисвана. Значи там където е модулчето, беше само то. По - навътре и по - надолу има такава сива кутия, но няма други релета. Аз му направих мостчета, както видях тук от една тема и готово. А габаритите се оправиха, като сложих "клюкарката" от Капата Опитах се да свържа моето CD, но нещо не ми се получи засега. Като я пооправя отвътре ще кача снимки. Пак ми се падна една...
    Alfa Romeo 166 TS

  5. #20
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Регистрацията и годината на производство са различни работи По принцип или съвпадат или са близки Зависи колко е стояла колата до продажба В нашите талони е записана годината на първа регистрация и ние се радваме на ЕГН то И като търсим части в магазините с това ЕГН те не съвпадат Гледайте годината на производство (по стъклата примерно) а не талона от който колата е по нова а данъка по голям
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #21
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    колега, извинявам се - колата ти е доста съмнителна - първо няма фейслифт с тези джанти
    ТС моторите и 150 коньовите дизели могат да имат такива джанти,защото са с малките апарати
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    ТС моторите и 150 коньовите дизели могат да имат такива джанти,защото са с малките апарати
    Какво значи с малките апарати? Спирачните апарати ли?

    ---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:18 ----------

    Да ви кажа, по - скоро си мисля, че удряна, защото дългия болт който държи казанчето е скъсан. Фара се клатушка от същата страна и на калника има леки поправки до фара. Обаче пък годината си остава 2002, а е произведена края на 2001г
    Alfa Romeo 166 TS

  8. #23
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Аз съм със големите апарати и точно тези джанти стават. Имам страхотни двуцветни джанти 16-ки от старата 166-ца и исках да ги ползвам за зимни, но уви не влизат на големите апарати, оригиналните стават - от ЕТ на джантата зависи.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  9. #24
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Аз съм със големите апарати и точно тези джанти стават. Имам страхотни двуцветни джанти 16-ки от старата 166-ца и исках да ги ползвам за зимни, но уви не влизат на големите апарати, оригиналните стават - от ЕТ на джантата зависи.
    Може би тези..
    Last edited by EMo0o; 03-02-2016 at 22:44.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Моите са такива, но за апаратите не мога да преценя. Днес открих и че казанчето за течността за чистачките е от друга кола. А там където е то има заварена една шина, която държи бронята и подкалника... Работата е все по - ясна, а?
    Alfa Romeo 166 TS

  11. #26
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Тя работата е ясна отдавна По една или друга причина ти е присадена фейслифтова предница Отчитам по постовете че е направено доста небрежно Моето виждане е ако имаш умения мерак исръчни ръце да се захващаш на работа Разглобяваш питаш сглобяваш Естествено ще трябва и някой лев Ако чрез майстори мислиш да я оправяш мисля че няма да са оправдани вложените средства С тези джанти нещо се оплетохте Твоите и тези от снимката си приличат по шарка но са видимо различни
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Аз съм се захванал вече. Трети ден си прекарах под, над и вътре в колата Утре продължавам! Разглобих единия фар, почистих го, оправих го, ама ми се струва, че крушките H7 не лягат много добре в леглата. Такива ли трябва да са? За джантите, както и да е...
    Alfa Romeo 166 TS

  13. #28
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Крушките при нас ако не се лъжа са Н7 и НВ3 ако не си с ксенон Все пак си с фейсови фарове Не съм сигурен дали крушките са същите Ако не лягат добре търси причината
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #29
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Аз не съм виждал фейслифт без ксенон
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by pianev View Post
    Разглобих единия фар, почистих го, оправих го, ама ми се струва, че крушките H7 не лягат много добре в леглата. Такива ли трябва да са?
    Този фар е с биксенонова система - ксенонова крушка D1S, която е за къси и дълги светлини и още една халогенна крушка 55W от външната страна на фара - тя е само за "светлинен клаксон" и е добре, че я има, защото аз я ползвам и за дневни светлини на 20% от мощността.
    Last edited by FEN TEMPRA BG; 05-02-2016 at 14:09.
    Alfa Romeo 164 TS Super 1997
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTDm 20V Sportronic 2005
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 JTDm 20V 2004 - EX
    Alfa Romeo 164 TS Super 1995 - EX

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •