Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78

Thread: Няколко проблема с новата придобивка

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Cool Няколко проблема с новата придобивка

    Здравейте колеги! От няколко дни съм горд собственик на Alfa Romeo 166 FL! След два дни чистене и преглеждане на неработещи функции, останаха някои проблеми, с които не успявам да се справя засега. Основното е, че габаритите си светят по желание, особено левите. Държат се странно и примигват, а понякога просто работят. Някой е барал където не му е работа и окабеляването на фаровете e отврат! Едни снадки, няма капачета, едни свободни кабели висят... Левият фар играе на ляво и дясно и ще го свалям, че не може така. Оправих кабелите между купето и задния капак, но нямам никакви светлини там. Само отварянето на багажника с копчето от жабката се оправи. Не ми светят индикаторите за мигачите на таблото, къде им е релето, да го прегледам и него? Доста неща под капака се мандахерцат и явно големи паласпури са я карали тая кола! Например радиатора се движи насам натам, както и разширителния съд за антифриза! Нямаше изобщо филтър за купето!!! Спукано е казанчето за течността за чистачките, но предполагам от Kappa ще стане. Дори плюса на акумулатора беше хлабав... Утре продължавам да чистя и да я стягам, че не понасям смърдящи и подрънкващи коли. Вътре миришеше на влак! На стар влак! Срамота... Ама днес включих тежката артилерия - прахосмукачка с пара! Снимки отвътре засега няма да слагам...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_7666.jpg   IMG_7667.jpg   IMG_7665.jpg   IMG_7638.jpg  
    Alfa Romeo 166 TS

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Индикациите не ти светят от едно реле зад ИЦС-а жълто или зелено беше,не помня вече,но причината е най вероятно влага от пускащо радиаторче на парното,свали утре кората която е в краката на пасажера и огледай хубаво за мазни следи от антифриз,ако има покрий всичко с нещо докато оправиш проблема защото там има много неща които реагират кофти на влага.За мигачите си имаше някакъв пиниз,но съм сигурен че колегата Eco щесе включи и ще ти обясни.

  3. #3
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Quote Originally Posted by pianev View Post
    Здравейте колеги! От няколко дни съм горд собственик на Alfa Romeo 166 FL! След два дни чистене и преглеждане на неработещи функции, останаха някои проблеми, с които не успявам да се справя засега. Основното е, че габаритите си светят по желание, особено левите. Държат се странно и примигват, а понякога просто работят. Някой е барал където не му е работа и окабеляването на фаровете e отврат! Едни снадки, няма капачета, едни свободни кабели висят... Левият фар играе на ляво и дясно и ще го свалям, че не може така. Оправих кабелите между купето и задния капак, но нямам никакви светлини там. Само отварянето на багажника с копчето от жабката се оправи. Не ми светят индикаторите за мигачите на таблото, къде им е релето, да го прегледам и него? Доста неща под капака се мандахерцат и явно големи паласпури са я карали тая кола! Например радиатора се движи насам натам, както и разширителния съд за антифриза! Нямаше изобщо филтър за купето!!! Спукано е казанчето за течността за чистачките, но предполагам от Kappa ще стане. Дори плюса на акумулатора беше хлабав... Утре продължавам да чистя и да я стягам, че не понасям смърдящи и подрънкващи коли. Вътре миришеше на влак! На стар влак! Срамота... Ама днес включих тежката артилерия - прахосмукачка с пара! Снимки отвътре засега няма да слагам...
    Първо честито от мен, да я караш със здраве, за индикацията на мигачите http://clubalfaromeo.com/forum/showp...76&postcount=1, има и други теми които биха ти помогнали много http://89.190.194.3/forum/showthread.php?t=78303, http://89.190.194.3/forum/showthread.php?t=89425, успех!
    Alfa 166jtd,1999

  4. #4
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    Честито колега, аз щях да я взема ,специално отидох до Сливен ,не е лоша колата.
    Last edited by antonios; 01-02-2016 at 21:56.
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Благодаря, колеги! Ще огледам утре и там. Кажете нещо и по другите проблеми, ако можете. Не работи и прибирането и отварянето на огледалата, както и движението им нагоре. Предполагам е от бутоните. Колега antonios, теб какво те отказа?
    Alfa Romeo 166 TS

  6. #6
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    Отказа ме бройката ,щеше да ми е трета, а и стопанина и ми се стори мърлю
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Честита придобивка!

    Със здраве да и се радваш

    Относно нестабилната работа на габаритите, свали и почисти буксите на пластмасовата кутия вдясно от таблото с предпазителите (т. нар. клюкарка).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by antonios View Post
    Отказа ме бройката ,щеше да ми е трета, а и стопанина и ми се стори мърлю
    Абсолютен мърлю! Той даже ми се извиняваше за това... Но ми даде добра цена и 4 летни гуми. Доволен съм! Пък така ще я поопозная като я разчопкам
    Alfa Romeo 166 TS

  9. #9
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by pianev View Post
    Абсолютен мърлю! Той даже ми се извиняваше за това... Но ми даде добра цена и 4 летни гуми. Доволен съм! Пък така ще я поопозная като я разчопкам
    колега, извинявам се - колата ти е доста съмнителна - първо няма фейслифт с тези джанти - това за мен е първи признак. Който е я притежавал преди теб е имал средствата да затъмни задните стъкла но жилата на ръчната ти висят, което в най-добрия смисъл е че са скъсали ушите, което има и лош смисъл - всичко отзад по окачването ти е проблем ... надявам се да не е .. стискам палци!

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Съгласен съм, че не е гледана както трябва. Съмнителна ще рече преправяна, така ли да разбирам? Крайно време е да погледна талона за година на първа регистрация Имам за смяна скърцащите втулки вероятно, защото задницата леко се намества при висока скорост. Поне така прочетох тук. Благодаря за коментарите!

    П.С.: Искате ли номера на рамата, ако знаете къде да проверите каква е колата?
    Last edited by pianev; 02-02-2016 at 07:51.
    Alfa Romeo 166 TS

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Дай шаси.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Ето го моето модулче...Основата и тя е в такова положение. Вероятно от там и габаритите ми са палави... Ще опитам да търся по моргите...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  
    Alfa Romeo 166 TS

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	image.jpg 
Views:	48 
Size:	20.0 KB 
ID:	150793
    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Дай шаси.
    Alfa Romeo 166 TS

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pianev View Post
    Ето го моето модулче...Основата и тя е в такова положение. Вероятно от там и габаритите ми са палави... Ще опитам да търся по моргите...
    Това модулче е за индикациите на мигачите на таблото (зелените стрелки). То няма нищо общо с габаритите.


    Last edited by ecotronic; 02-02-2016 at 13:29.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това модулче е за индикациите на мигачите на таблото (зелените стрелки). То няма нищо общо с габаритите.


    Сега какво излиза? Че е преправяна? Баси филма си е спретнал някой! На мен не ми пречи
    Alfa Romeo 166 TS

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •