Results 1 to 12 of 12

Thread: 156 1.9 жтд Биалетката ми закача полуоската

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default 156 1.9 жтд Биалетката ми закача полуоската

    Здравейте . Откакто имам колата при пълен десен се чуваше едно стържене . Днес го открих и то е, че лявата биалетка при пълен десен закача за онзи "Баланс" на полуоската. Не съм го откривал защото като я вдигнеш на крик и полуоската е на се отдалечава от биалетката . Въпроса ми е защо това се случва ? Колата е със сменени тампони на стаб. щанга, но е центрирана добре.

  2. #2
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Изместването по всяка вероятност е или от носача или от моста. Имах същия проблем след сериозно скачане в дупка. Махни баланса и си свиркай. Хванат е с шестограмни болтове, развиваш и се разделя на две черупки.
    156 Sportwagon 02'

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Aз ще заложа на уморени тампони на мотора

  4. #4
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Здравейте . Откакто имам колата при пълен десен се чуваше едно стържене . Днес го открих и то е, че лявата биалетка при пълен десен закача за онзи "Баланс" на полуоската. Не съм го откривал защото като я вдигнеш на крик и полуоската е на се отдалечава от биалетката . Въпроса ми е защо това се случва ? Колата е със сменени тампони на стаб. щанга, но е центрирана добре.
    Има биалетки с малко по-дълги яболковидни болтове.Ако са сменяни и са сложели такива , се получава това опиране в полуоската.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  5. #5
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Обаждам се плахо, като лаик. Но вече знам за 2бр. 156-ци, на които, при смяна на тампони на предна стаб. щанга, щангата е обърната на обратно. И чука. Да не е станало и това при теб? Центровката вляво-дясно е ясна, но ако е завъртяна цялата щанга?
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  6. #6
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Щангата е правилно сложена, когато е на обратно опира в накрайниците и тропа. Колега защо да има уморени тампони на мотора и за опира биалетката ?? Може и да е по дълъг болта, като го гледам стърчи доста. Ако махна баланса няма ли да тресе ?

  7. #7
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    ето "развитие" по проблема. Отрязах биалетката до гайката. Първи ден няма проблем. После пак взе да стърже . Смених горния носач от същата страна заради лек едва забележим луфт в тампоните му - и не е от там. Ако е от тампон на мотора кой трябва да е провисналия - на кутията или на мотора. Средния съм го сменял преди година със смяната на съединителя .

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Сменял ли си пружините? Ако си със спортно окачване това също е вариант.

  9. #9

    Default

    Залагам на тампон на долен носач

  10. #10
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Утре ще сваля долния носач за да го огледам.

  11. #11

    Default

    А самата полуоска... сменяна ли е?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Пружините са оригиналните, сменяно е само външно каре, понеже звукът в началото ми звучеше като леко прещракване на каре а маншона беше скъсан . След смяната забелязах как леко жули в баланса на полуоската. Утре ще сваля долния носач за да огледам тампоните обстойно.
    Някой може ли да си премери дължината на биалетката с ролетка и да каже колко е дълга горе долу. Да не би да са някакви бъгави и да са много дълги .
    Last edited by ivaka89; 02-03-2016 at 21:57.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •