Results 1 to 6 of 6

Thread: Странен проблем с алтернатор или нещо друго

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default Странен проблем с алтернатор или нещо друго

    Значи проблема започна с едно странно виене или по точно свирене усилващо се с увеличаване на оборотите появи се преди време но изчезна, до днес на обяд когато пак се появи струва ми се че се чува откъм ремъците изминах така около три километра след което колата седя няколко часа вечерта запалих отново се чуваше карал съм отново около три-четири километра през което ми се стори че осветлението на таблото и всички крушки в купето светеха по слабо от нормалното също така и чистачките работеха бавно когато спрях пред нас и изгасих повече не можах да запаля при даване на контакт и опит за запалване всички крушки и токове изгаснат и въобще не може да завърти също така докато карах светна ми лампата за airbag но лампата че не сезарежда акумулатора не светеше.Дали се е прецакал алтернатора и как е възможно толкова бързо да падне акумулатора?То е ясно че ще я гледа майстор но ще съм ви благодарен за всякакви мнения какъв може да е проблема че никак не ми е спокойно предварително благодаря!
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  2. #2

    Default

    Най вероятно са виели лагерчетата на генератора,можеш да провериш дали е здрав пистовия ремък

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    Пистовия ремък е здрав,гледах го.
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Най вероятно алтернатор. Ако искаш зареди акумулатора и като запалиш премери дали зарежда.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    Ами сложих друг акомулатор,запалих и с мултицета показва 11.8 волта,с пуснати фарове пада на 11.4.Та малко тъпия ми въпрос е колко километра мога да измина тъка,че да мога да стигна до мсйстора ми преди да се е разредил напълно акумулатора.
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  6. #6

    Default

    Според мен ако не гасиш колата ще минеш доста

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •