Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Охранявал ли е СССР въздушното пространство на РБ

  1. #1
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default Охранявал ли е СССР въздушното пространство на РБ

    Ей така, просто питам)))
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Не.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Имало ли е нужда? Все пак сме имали повече от 180 бойни самолети.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #4

    Default

    Охранявал е.

    Имало е съветска военна ПРО база.

    Имам приятел служил там-командирите са били руснаци.След 1989 година СССР/ОНД си ги прибира.

    Сержанти и старшини са били българи, но офицерите са били руснаци.Е, имало е български офицери, но малко.

    Цялото оборудваме вътре е било съветско и всичко е било на руски.Базата е била секретна.Трябва да го питам къде точно беше, макар че ми е казвал над Самоков или Боровец вече беше не помня точно(казвал ми го е преди 20-на години), но не е имало път до там, тоест имало е само черен/горски път-тревясал.

    Както сега НАТО, така и тогава Варшавския договор си имаше обща отбранителна политика и отбранителен план- морски, сухопътен, въздушен.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    От кой да ни охранява?!?! Некой можеше да припари до нас ли ?!???
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Първо, СССР и РБ имат "съвместен живот" от 13 месеца, така че е било практически невъзможно.
    За друго изобщо не желая да коментирам.

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Охранявал е.

    Имало е съветска военна ПРО база.

    Имам приятел служил там-командирите са били руснаци.След 1989 година СССР/ОНД си ги прибира.

    Сержанти и старшини са били българи, но офицерите са били руснаци.Е, имало е български офицери, но малко.

    Цялото оборудваме вътре е било съветско и всичко е било на руски.Базата е била секретна.Трябва да го питам къде точно беше, макар че ми е казвал над Самоков или Боровец вече беше не помня точно(казвал ми го е преди 20-на години), но не е имало път до там, тоест имало е само черен/горски път-тревясал.

    Както сега НАТО, така и тогава Варшавския договор си имаше обща отбранителна политика и отбранителен план- морски, сухопътен, въздушен.
    По тая логика и български войски са охранявали СССР, щото се дигаха цели разчети от ПВО, барабар с техниката и седяха в съюза по няколко месеца.
    Техниката ни беше съветска и съответно надписите в нея бяха на руски. Даже на оръжията, които ние правихме, надписите бяха на руски.
    "Секретни поделения" имаше из цялата страна, но бяха секретни само за който не се е интересувал.
    Разбира се, че е имало съветски офицери и сержанти, все пак от тях получавахме основните технически средства. Американци ли трябваше да викат да ни учат?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Kаквото и да го въртим, все си е друго страната ти да е достатъчно богата, за да има едно 150 бойни самолети, отделно ракетни войски и да може да ги поддържа. Били те и съветски, след като не ни дават безплатно ни американски, ни немски, нито пък... Руски
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  8. #8
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    На нас никога нищо не ни се е давало даром! То реално и ние немаме файда да ни се подарява, щото по "високите етажи" нема да има как да се краде в тоя случай.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #9

    Default

    Хайде няма нужда!

    Служил съм танкови войски, та знам какви но бяха танковете...

    Обирахме боклука на съветите/руснаците...

    Танковете бяха втора употреба останали от Афганистан- лично съм виждал няколко танка с по дупки от РПГраната на предния брониран лист, запълнена след основен ремонт в СССР, след което продаден на нас. Единият от танковете дори имаше 2 дупки на предния брониран лист- имало едно време екипаж ...


    Тогава парите не се крадяха толкова колкото се правеха подаръци на "Братски комунистически партии" - в арабския свят(например Ирак- 1.3 милиарда долара), африкански държави, Латиноамерикански...


    Комунизмът започна с кражба- окрадоха предприятията на хората, земята, фермите и животните им ... и ЗАВЪРШИ с КРАЖБА -


    1.http://www.btv.bg/video/shows/tazi-n...ata-vlast.html

    2. http://novanews.novatv.bg/news/view/...0%D0%B2%D0%BE/

    "Отрочетата" на комунистите 'довършиха" комунизЪма.Те станаха неговите сатрапи ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Хайде няма нужда!

    Служил съм танкови войски, та знам какви но бяха танковете...

    Обирахме боклука на съветите/руснаците...

    Танковете бяха втора употреба останали от Афганистан- лично съм виждал няколко танка с по дупки от РПГраната на предния брониран лист, запълнена след основен ремонт в СССР, след което продаден на нас. Единият от танковете дори имаше 2 дупки на предния брониран лист- имало едно време екипаж ...


    Тогава парите не се крадяха толкова колкото се правеха подаръци на "Братски комунистически партии" - в арабския свят(например Ирак- 1.3 милиарда долара), африкански държави, Латиноамерикански...


    Комунизмът започна с кражба- окрадоха предприятията на хората, земята, фермите и животните им ... и ЗАВЪРШИ с КРАЖБА -


    1.http://www.btv.bg/video/shows/tazi-n...ata-vlast.html

    2. http://novanews.novatv.bg/news/view/...0%D0%B2%D0%BE/

    "Отрочетата" на комунистите 'довършиха" комунизЪма.Те станаха неговите сатрапи ...
    Е, да, ама параходите ни нямаха дупки. Поне докато не отидеха на док и пясъкоструйката не им направи. ПЛК -тата може и да плаваха без турбини, но се държаха над водата. Може това да е било "на магия" и да сме издирвали "вражеските" подводници съгласувайки плановете м/у щурманите, ма имахме флот. А сега...кво!? Членуваме в някакъв алианс, дето половината развит свят членува в него. Некви "чужди" страни, дето само един град от тях, съдържа по вече граждани от нас всички, ни пазят. Какво като тия ни имат за собствено семейство!? На нас гордоста ни къде е!? Я вижте "оная" Корея!
    Каква гордост!?
    Какъв национален дух!?
    А!?
    Това че помполита ни разправяше, че трябва да устискаме 45мин, докато дойдат "братушките", при полужение че тамън толкова е необходимо на параход да напусне порта, Обама го измисли. Тия гадни американци, и машина на времето са измислили, само и само да пречат на развиващият се социализъм. Докторът каза че комунизъм няма, нямало е и не може да има. Съгласявам се с него. Възниква въпросът - абе.....кви са тия комунистически партии, дет се бяха навъдили, та още съществуват някой, а други имат потомство!? Тия от друго измерение ни полазиха май!?
    И аха-а-а да публикувам постът си,прозрях че не съм отговорил на въпросът. Не зная дали СССР е пазил въздушното пространство на НРБ. Със сигурност Русия нарушава въздушното пространство на РБ обаче. Не само нейното де.Какво се случи с гордоста и патриотизмът на русофилите тогава, та не ревнаха в един глас - свалете го, а вместо това разправяха колко мъдро сме постъпили?А!? Какво се случи!? На ремонт ли беше?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #11
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Със сигурност Русия нарушава въздушното пространство на РБ обаче. Не само нейното де.
    Да беше се обадил на семейството си да го свалят .... ма нещо като видят руски самолет им запулсирват анусчетата синхронно ... на цялото семейство....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  12. #12
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Охранявал е.

    Имало е съветска военна ПРО база.

    Имам приятел служил там-командирите са били руснаци.След 1989 година СССР/ОНД си ги прибира.

    Сержанти и старшини са били българи, но офицерите са били руснаци.Е, имало е български офицери, но малко.

    Цялото оборудваме вътре е било съветско и всичко е било на руски.Базата е била секретна.Трябва да го питам къде точно беше, макар че ми е казвал над Самоков или Боровец вече беше не помня точно(казвал ми го е преди 20-на години), но не е имало път до там, тоест имало е само черен/горски път-тревясал.

    Както сега НАТО, така и тогава Варшавския договор си имаше обща отбранителна политика и отбранителен план- морски, сухопътен, въздушен.
    Ти служил ли си?
    Поделението е в Самоков.
    Всички ПВО поделения бяха секретни. Някои повече, други по-малко.
    Аз задавам конкретен въпрос. Не питам за техника, обмяна на опит и СЪВМЕСТНИ операции.
    Виждам, че темата накара либерастите демократи да се раздвижат.))))
    България никога не е била толкова зависима, колкото е сега.
    Дори тъпите комунисти поставяха ясни условия на съветския, когато последния искаше неща.
    )))
    Да поясня - либераст е комунист по душа и морал, но доста по-тъп.
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  13. #13
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Да беше се обадил на семейството си да го свалят .... ма нещо като видят руски самолет им запулсирват анусчетата синхронно ... на цялото семейство....
    Хм, аз не, други се обадиха и псевдо патриотите се запритесняваха гледам.
    Абе ... вие с Митака, сигурни ли сте че нямате нещо турско в кръвта си? Очите ви все в анусите на хората......

    Quote Originally Posted by Maximus View Post
    България никога не е била толкова зависима, колкото е сега.
    Това в коя паралелна вселена?
    Last edited by ivan dimitrov; 07-02-2016 at 00:05.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #14
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Хм, аз не, други се обадиха и псевдо патриотите се запритесняваха гледам.
    Абе ... вие с Митака, сигурни ли сте че нямате нещо турско в кръвта си? Очите ви все в анусите на хората......
    Не аз нямам нищо турско , виж за теб не знам .... Аз ти описах анатомично явление при силен страх... и само ти като чуеш за анусчета мислиш за некви сексове
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  15. #15
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Предвид факта, че трябваше да удържим долините на Струма и Марица, "докато дойдат МиГ-овете", явно са ни охранявали Само долината на Места беше изцяло наша грижа...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •