Results 1 to 15 of 48

Thread: Охранявал ли е СССР въздушното пространство на РБ

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default Охранявал ли е СССР въздушното пространство на РБ

    Ей така, просто питам)))
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Не.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Имало ли е нужда? Все пак сме имали повече от 180 бойни самолети.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #4

    Default

    Охранявал е.

    Имало е съветска военна ПРО база.

    Имам приятел служил там-командирите са били руснаци.След 1989 година СССР/ОНД си ги прибира.

    Сержанти и старшини са били българи, но офицерите са били руснаци.Е, имало е български офицери, но малко.

    Цялото оборудваме вътре е било съветско и всичко е било на руски.Базата е била секретна.Трябва да го питам къде точно беше, макар че ми е казвал над Самоков или Боровец вече беше не помня точно(казвал ми го е преди 20-на години), но не е имало път до там, тоест имало е само черен/горски път-тревясал.

    Както сега НАТО, така и тогава Варшавския договор си имаше обща отбранителна политика и отбранителен план- морски, сухопътен, въздушен.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Охранявал е.

    Имало е съветска военна ПРО база.

    Имам приятел служил там-командирите са били руснаци.След 1989 година СССР/ОНД си ги прибира.

    Сержанти и старшини са били българи, но офицерите са били руснаци.Е, имало е български офицери, но малко.

    Цялото оборудваме вътре е било съветско и всичко е било на руски.Базата е била секретна.Трябва да го питам къде точно беше, макар че ми е казвал над Самоков или Боровец вече беше не помня точно(казвал ми го е преди 20-на години), но не е имало път до там, тоест имало е само черен/горски път-тревясал.

    Както сега НАТО, така и тогава Варшавския договор си имаше обща отбранителна политика и отбранителен план- морски, сухопътен, въздушен.
    Ти служил ли си?
    Поделението е в Самоков.
    Всички ПВО поделения бяха секретни. Някои повече, други по-малко.
    Аз задавам конкретен въпрос. Не питам за техника, обмяна на опит и СЪВМЕСТНИ операции.
    Виждам, че темата накара либерастите демократи да се раздвижат.))))
    България никога не е била толкова зависима, колкото е сега.
    Дори тъпите комунисти поставяха ясни условия на съветския, когато последния искаше неща.
    )))
    Да поясня - либераст е комунист по душа и морал, но доста по-тъп.
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  6. #6
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    От кой да ни охранява?!?! Некой можеше да припари до нас ли ?!???
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Първо, СССР и РБ имат "съвместен живот" от 13 месеца, така че е било практически невъзможно.
    За друго изобщо не желая да коментирам.

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Охранявал е.

    Имало е съветска военна ПРО база.

    Имам приятел служил там-командирите са били руснаци.След 1989 година СССР/ОНД си ги прибира.

    Сержанти и старшини са били българи, но офицерите са били руснаци.Е, имало е български офицери, но малко.

    Цялото оборудваме вътре е било съветско и всичко е било на руски.Базата е била секретна.Трябва да го питам къде точно беше, макар че ми е казвал над Самоков или Боровец вече беше не помня точно(казвал ми го е преди 20-на години), но не е имало път до там, тоест имало е само черен/горски път-тревясал.

    Както сега НАТО, така и тогава Варшавския договор си имаше обща отбранителна политика и отбранителен план- морски, сухопътен, въздушен.
    По тая логика и български войски са охранявали СССР, щото се дигаха цели разчети от ПВО, барабар с техниката и седяха в съюза по няколко месеца.
    Техниката ни беше съветска и съответно надписите в нея бяха на руски. Даже на оръжията, които ние правихме, надписите бяха на руски.
    "Секретни поделения" имаше из цялата страна, но бяха секретни само за който не се е интересувал.
    Разбира се, че е имало съветски офицери и сержанти, все пак от тях получавахме основните технически средства. Американци ли трябваше да викат да ни учат?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Kаквото и да го въртим, все си е друго страната ти да е достатъчно богата, за да има едно 150 бойни самолети, отделно ракетни войски и да може да ги поддържа. Били те и съветски, след като не ни дават безплатно ни американски, ни немски, нито пък... Руски
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •