Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Охранявал ли е СССР въздушното пространство на РБ

  1. #16

    Default

    Orm-ч0 престани бре мойто момче.Роден си 82- година.Бил си на 7 годинки когато БКП си самосвали Тодор Живков.

    Какво си "видял" през тези годинки та дуднеш непрестанно....???

    Спри се малко.


    ================================================


    Служил съм, включително съм бил на учение на Корен с два рода войски- сухопътни военновъздушни.Нещо което повечето от тук не са били.


    Стига сте писали глупости.От двете сисстеми сегашната е по-добра, независимо дали е "либерастка" гей-европейска или каквато и да я наричате.

    След 20-40-50 години, ще има друга система и тя ще е по-добра и от двете досегашни ...

    Историята си каза думата и за двете досегашни- остана по-жизнеспособната от двете.

    Отделно хора бягат от Куба, Северна Корея и Венецуела към Западни държави, а не обратно...


    Ако бяхме още от Втората световна война част от "либерастката" система, сега нямаше да има 2 милиона българи избягали в същата тази западна по-"либерастка" система от нашата ...

    Доказателство за това са западните държави в Европа.Такова чудо като в България няма и това е благодарение на БКП и комунистите, които за мен многократно са предали България-един път принуждавайки българи да се пишат в паспортите "македонци", друг път като искат да направят 16-те република на СССР...трети път ....


    Отделно никога не сме имали членове на съветската дума, нито сме имали министри в съветско правителство.

    Сега имаме и двете- и депутати в парламента на ЕС и министри в правителството на ЕС.

    А "либерасти" пишат само дечица които никога не са живели по време на комунизъма, нито са служили във войската тогава.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #17
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Orm-ч0 престани бре мойто момче.Роден си 82- година.Бил си на 7 годинки когато БКП си самосвали Тодор Живков.

    Какво си "видял" през тези годинки та дуднеш непрестанно....???

    Спри се малко.


    ================================================


    Служил съм, включително съм бил на учение на Корен с два рода войски- сухопътни военновъздушни.Нещо което повечето от тук не са били.


    Стига сте писали глупости.От двете сисстеми сегашната е по-добра, независимо дали е "либерастка" гей-европейска или каквато и да я наричате.

    След 20-40-50 години, ще има друга система и тя ще е по-добра и от двете досегашни ...

    Историята си каза думата и за двете досегашни- остана по-жизнеспособната от двете.

    Отделно хора бягат от Куба, Северна Корея и Венецуела към Западни държави, а не обратно...


    Ако бяхме още от Втората световна война част от "либерастката" система, сега нямаше да има 2 милиона българи избягали в същата тази западна по-"либерастка" система от нашата ...

    Доказателство за това са западните държави в Европа.Такова чудо като в България няма и това е благодарение на БКП и комунистите, които за мен многократно са предали България-един път принуждавайки българи да се пишат в паспортите "македонци", друг път като искат да направят 16-те република на СССР...трети път ....


    Отделно никога не сме имали членове на съветската дума, нито сме имали министри в съветско правителство.

    Сега имаме и двете- и депутати в парламента на ЕС и министри в правителството на ЕС.

    А "либерасти" пишат само дечица които никога не са живели по време на комунизъма, нито са служили във войската тогава.
    Либераст е състояние на духа, загубил си си времето да обясняваш с комсомолска страст предимствата на една доказано провалила се. система, която се самообяви за безалтернативна, защото тя самата спечели и живна след краха на източния блок.
    Толераст е субект, който иска да се слага на някой, да прислугва.
    България сега е по-зависима от времето на соца.
    Потомците на ония слагачи сега с още по-голяма страст се слагат на новите господари.
    Но едно да строиш рафинерии, тецове, язовири и друго е да строиш инфраструктура, която ще ползват новите ти господари, а ти ще затъваш в дългове, за да я поддържаш.
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Икономическата зависимост е нещо съвсем закономерно и няма нищо необичайно в нея.

    Политическата или партийната зависимост е нещо деструктивно.

    Без значение, как ще извращавате думите и техните значения, България успя някак да се избави от второто и сега е обект на първото.

    Което вече е доста положително.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Икономическата зависимост е нещо съвсем закономерно и няма нищо необичайно в нея.

    Политическата или партийната зависимост е нещо деструктивно.

    Без значение, как ще извращавате думите и техните значения, България успя някак да се избави от второто и сега е обект на първото.

    Което вече е доста положително.
    Всички субекти са икономически зависими от нещо - аз например съм икономически зависим от заплащането, което получавам за труда си; прехвалената Русия пък е зависима от цените на петрола например (или на други добивани от нея продукти, влияещи пряко върху приходите). Все пак не живеем в първобитно-общинния строй и ни е необходимо мааалко повече от една градинка с картофи например, от която ще можем да се изхранваме и да преживяваме...
    А по отношение на 'другата' зависимост: май доста бързо забравихме текста на Чл. 1 от конституцията на НАРОДНА Република България (впрочем аз си спомням и 2 и 3 куплет от тогавашния/сегашния химн...)
    "Стоп! Да, благодаря!" - както се казваше в едно небезизвестно ТВ предаване
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  5. #20
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Икономическата зависимост е нещо съвсем закономерно и няма нищо необичайно в нея.

    Политическата или партийната зависимост е нещо деструктивно.

    Без значение, как ще извращавате думите и техните значения, България успя някак да се избави от второто и сега е обект на първото.

    Което вече е доста положително.
    Дам. И едните и другите им харесва да са зависими.
    Нали това обяснявам.
    Ти обичаш да си държанка на нечия развита икономика и за теб това е нормално.
    Разлики в зависимостите няма, така както няма разлика между платената курва и държанката. И двете са зависими, но последната живее с илюзията, че не е платена курва.
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  6. #21
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Всички субекти са икономически зависими от нещо - аз например съм икономически зависим от заплащането, което получавам за труда си; прехвалената Русия пък е зависима от цените на петрола например (или на други добивани от нея продукти, влияещи пряко върху приходите). Все пак не живеем в първобитно-общинния строй и ни е необходимо мааалко повече от една градинка с картофи например, от която ще можем да се изхранваме и да преживяваме...
    А по отношение на 'другата' зависимост: май доста бързо забравихме текста на Чл. 1 от конституцията на НАРОДНА Република България (впрочем аз си спомням и 2 и 3 куплет от тогавашния/сегашния химн...)
    "Стоп! Да, благодаря!" - както се казваше в едно небезизвестно ТВ предаване
    Е, да де! Ама на псевдопатриотите не им дреме. На тях им дай да реват за независимост. Ако попиташ авторът на темата, в какъв аспект България сега е по зависима, ще ти отговори - има материали - чети.
    И нямам предвид само ония 45г.
    По зависима в какъв аспект, за кой период иде реч.... - подробности......
    Подробностите не са им важни на хората. Важни са им "голите" твърдения.
    Ей го, единият патриот ми обясни с каква честота вибрират анусите на еврогейовете, при видът на руски самолет. Пропусна да ми обясни обаче защо не се притеснява от нарушаването на въздушното ни пространство от руски военни самолети. Той е патриот! За него понятията чест, доблест, достоинство са животоопределящи.
    Другият пък, се възмущаваше че на 12 юни, смъртта на Ботев не е централна тема на новините.
    Авторът на темата не го интересуват подробности. Него го интересува статистика от типът на тая - в еди си коя година, България е имала еди колко си самолети, сега има - толкова. Не го интересува малката подробност, че няма значение кой охранява въздушното ни пространство, а е важно то да е защитено. Човекът дуржи на независимост. От какво, кого, кога, как - подробности някакви. Аз ще го попитам в прав текст сега - дай бе, дявол го взел, рецепта - как да сме по независими?
    А да видим, каква ще е тя.
    За стотен път напомням - преко сили, дори по някакъв начин да върнем всички с българско гражданство в страната ни, пак не можем надхвърли жителите на един град в Турция, Русия, Обединеното Кралство, франция.....
    Давай да видим, как ще си независим, без ресурси.
    Инак - да-а-а-а, темата Македония ни е болна тема, нищо че държава на практика нямаме. Тук нямаме, на нашата си територия. ЕС ни е пречка, щото излизат едни доклади, дето като ги видиш как ти казват че на практика държава тук няма, направо ти се реве. Реве ти се, щото е видимо че е така, дори да си сляп е видимо, ама....
    Не, много по важни са високопарните приказки, фактите са от второстепенно значение, ако въобще имат някакво.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus View Post
    Дам. И едните и другите им харесва да са зависими.
    Нали това обяснявам.
    Ти обичаш да си държанка на нечия развита икономика и за теб това е нормално.
    Разлики в зависимостите няма, така както няма разлика между платената курва и държанката. И двете са зависими, но последната живее с илюзията, че не е платена курва.
    Не е важно, кой и какво обича. Важното е, каква е действителността.
    А действителостта е, че слабата икономика е зависима от силната. А силната икономика не пада от небето.

    ---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:29 ----------

    Миналата седмица в новинарска емисия по БТВ бе изнесена информация за срещата в Лондон между Бойко Борисов и част от българската общност там. От тази новина аз разбрах, че ББ се е държал арогантно и непристойно на въпросната среща.

    По-късно си направих труда да изгледам пълния запис от срещата. Такова нещо, като непристойно поведение от страна на ББ аз не видях.

    Питам се, защо е това медийно изопачаване на действителността?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не е важно, кой и какво обича. Важното е, каква е действителността.
    А действителостта е, че слабата икономика е зависима от силната. А силната икономика не пада от небето.

    ---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:29 ----------

    Миналата седмица в новинарска емисия по БТВ бе изнесена информация за срещата в Лондон между Бойко Борисов и част от българската общност там. От тази новина аз разбрах, че ББ се е държал арогантно и непристойно на въпросната среща.

    По-късно си направих труда да изгледам пълния запис от срещата. Такова нещо, като непристойно поведение от страна на ББ аз не видях.

    Питам се, защо е това медийно изопачаване на действителността?
    Да бе. Ако не бяха пуснали запис с телефон на участник никога нямаше да разберем истината за срещата. Пресцентърът на МС друго пусна..
    Емигрантите ни. са умни хора тва да не са тукашните клакьори.
    Чел ли си коментарите под писанията на ББ във фейса. Хахаха
    Там е кат на манифестация от соца. Мекотели без достойнство.
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus View Post
    Да бе. Ако не бяха пуснали запис с телефон на участник никога нямаше да разберем истината за срещата. Пресцентърът на МС друго пусна..
    Емигрантите ни. са умни хора тва да не са тукашните клакьори.
    Чел ли си коментарите под писанията на ББ във фейса. Хахаха
    Там е кат на манифестация от соца. Мекотели без достойнство.
    Дай да го видим въпросният запис на участник в срещата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus View Post
    Дам. И едните и другите им харесва да са зависими.
    Нали това обяснявам.
    Ти обичаш да си държанка на нечия развита икономика и за теб това е нормално.
    Разлики в зависимостите няма, така както няма разлика между платената курва и държанката. И двете са зависими, но последната живее с илюзията, че не е платена курва.
    И да имах съмнения в "прочитът си" разсеяха се.
    Можеш ли да обясниш разликата м/у съпругата/домакинята, стояща си в къщи, чакайки съпругът да се прибере със заплатата и горните две?
    Хората са различни, с различни способности и слабости. Докато това не го разбереш, все ще си войнстващ "рицар". Независимо дали е необходимо или не. Все някой/нещо ще ти пречи.
    Ако задълбаеш малко. ще установиш че сега сме МНОГО по свободни от "тогава". Съответно и много по независими. Преди да ме залееш с патриотични приказки, вземи поумувай над сравненията по горе.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #26
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    И да имах съмнения в "прочитът си" разсеяха се.
    Можеш ли да обясниш разликата м/у съпругата/домакинята, стояща си в къщи, чакайки съпругът да се прибере със заплатата и горните две?
    Хората са различни, с различни способности и слабости. Докато това не го разбереш, все ще си войнстващ "рицар". Независимо дали е необходимо или не. Все някой/нещо ще ти пречи.
    Ако задълбаеш малко. ще установиш че сега сме МНОГО по свободни от "тогава". Съответно и много по независими. Преди да ме залееш с патриотични приказки, вземи поумувай над сравненията по горе.
    Домакинята създава уют, тя е майка и възпитава деца, тя дава живот. Въпрос на избор, вътре в семейството е кой модел ще избере.
    Ти семейство имаш ли?
    Странно е, че правиш това сравнение.
    Държанка е цицеста убавица, която прави пари и/или кариера със задник. Може и мъж да е.

    ---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дай да го видим въпросният запис на участник в срещата.
    Е нали си го гледал.
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus View Post

    Е нали си го гледал.
    Аз съм го гледал много внимателно. Ето го тук:

    https://www.youtube.com/watch?v=ERSp...ature=youtu.be

    Добре ще е и ти да го изгледаш а не само онези 8 минути (от 12:44 натам), които вие путиновите клакьорчета упорито повтаряте, като си мислите, че като го повторите 1000 пъти, лъжата ви ще се превърне в истина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus View Post
    Д Въпрос на избор
    Точно така! Въпрос на избор и определение. От гледна точка на независимоста обаче - все тая.
    Ще отречеш ли че съпругата в някой случаи, може да се представя по зле в "дисциплините" от другите две. Определението съпруга, прави ли я по ефективна или по независима? Според мен - не. Даже е точно обратното що се отнася до независимост.
    Дано ме разбереш, навремето НРБ искаше да е република от СССР, беше и отказано, "сама" си пазеше небето. Сега РБ искаше да е част от НАТО и ЕС - приеха я. Пазят и небето вече, след като сама не може. Защо това те притеснява!? Какво те кара да се страхуваш за близкото си бъдеще? Страховете ти имат ли връзка с наболялата тема за робството и учебните планове? Фактът че нямаме действащо правосъдие, полиция, здравеопазването куца, не те ли плаши по вече? За икономиката въобще няма смисъл да говорим.
    Ще дадеш ли някаква рецепта за независимост, каквато и да е, от когото и каквото и да е?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По времето на ВД България жертваше много по-голяма част от ресурсите си за да гарантира националната си сигурност, отколкото откакто е член на НАТО. Дори и младите мъже вече в казарма не ходят.

    А може би трябва да ходят, за да разберат, кое от двете е по-добро?
    Last edited by ecotronic; 07-02-2016 at 18:15.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По времето на ВД България жертваше много по-голяма част от ресурсите си за да гарантира националната си сигурност, отколкото откакто е член на НАТО. Дори и младите мъже вече в казарма не ходят.

    А може би трябва да ходят, за да разберат, кое от двете е по-добро?
    Слава богу, не се е налагало да разберем доколко ефективна би била нашата собствена част от тая защита. Това са подробности в действителност, щом не се е налагало, значи все пак е имало защита. Това е важно в крайна сметка. Въпросът че не е важно дали имаме 12 ПЛК, след като са склонни да потъват на пирса, да нямат газови турбини, една пясъкоструйка да ги пробива и т.н.т е съвсем друг. Сега е същата работа, част сме от система за сигурност, дай боже да не се налага да разбираме доколко е ефективна. Аз съм притеснен от непукизмът на русофилите, че Путин я изпробва тая система регулярно.

    Стига бе човек! Не мислиш сериозно че трябва да навираме младежите в казарма. Това което беше казармата "тогава", сега е невъзможно да се сътвори. Слава богу!
    Бре! Аз не съм вярващ по принцип, виж ти, как ми въздейства писанието на една независима журналистка.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •