Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Охранявал ли е СССР въздушното пространство на РБ

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Народът го е казал:

    Жена, която не е раждала и мъж, който не е ходил войник..................

    Казармата, колкото и негативи да имаше си беше едно училище в което много се научаваше.

    Мога съвсем отговорно да заявя, че днешната младеж повече губи отколкото печели от нейната липса.

    Това прекрасно си личи от дискусиите, които се водят тук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Народът го е казал:

    Жена, която не е раждала и мъж, който не е ходил войник..................

    Казармата, колкото и негативи да имаше си беше едно училище в което много се научаваше.

    Мога съвсем отговорно да заявя, че днешната младеж повече губи отколкото печели от нейната липса.

    Това прекрасно си личи от дискусиите, които се водят тук.
    Винаги съм бил фен на народната мъдрост. В тоя случай съм склонен да споря. Пак обръщам внимание на фактът, че днес 2016, тук в РБ това което беше казармата "тогава", с нейните "порядки", не може да се случи.
    Въобще не бих спорил по въпросът дали е имало или не полужителни уроци тогава. По въпросът дали има или не друг начин те да се усвоят, мога да споря до .......когато поискаш, всъщност. Но и това би било "изместване на фокусът". Първо ни трябва държава, после здравеопазване и чак тогава образование. За жалост без предходните, икономика като светът .... няма как....
    Няма ли икономика, да ми разправят за армия, колкото си искат. Не говоря за мобилизация, когато всеки хваща квот намери и отива да трепе, за да си защити семейството/родината. Говоря за редовна армия, издържана от населението група хора, въоръжена и занимаваща се единствено с целите на охраната на държавата. " онова" дето му викаха казарма тогава, не беше армия. Ако беше, нямаше във флотът да има две успешни торпедни атаки. Едната всички са я чели в учебниците, за втората - малцина са чували. Не, не е руският крайцер, той е потопен с минно заграждение. От по "съвремената" история на флотът е.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #33
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Това че сме се отървали от политическата зависимост беше велико....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  4. #34
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Това че сме се отървали от политическата зависимост беше велико....
    Велик беше тоя факт, да. Не твоят прочит на написаното.
    Тогава СССР имаше политическата, икономическата и военната власт. Сега България има представители във парламента на ЕС и в централата на НАТО. Тогава НРБ била поставяла ясни условия - кога, какви!? Сега ще ми напишеш че никой не ни "бръсне". Аз ще трябва да те пратя да гледаш новините, естествено. Знаеш ли за какъв пост се кандидатира Бокова. Защо лявоориентираните толкова пищят, та са склонни да залагат вътрешната ни политика, само и само да се докопат до тая власт? Това като част от СИВ или ВД имаше ли шанс да се получи, според теб?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Това че сме се отървали от политическата зависимост беше велико....
    Велико е - да.

    А не е толкова велико това, че ти не го проумяваш.

    Но аз съм упорит човек и ще ти го обясня с думи прости....

    Ако сега по някаква причина България реши, че повече няма да членува в ЕС и в НАТО, за последиците от това много можем да предполагаме, но едно е сигурно:

    24 часа след вземането на това решение, в София няма да влязат танковете на ЕС или НАТО.

    Можем да си сърбаме икономическата попара от това, но танкове няма да има.

    Понимаеш?

    ---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:24 ----------

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Винаги съм бил фен на народната мъдрост. В тоя случай съм склонен да споря. Пак обръщам внимание на фактът, че днес 2016, тук в РБ това което беше казармата "тогава", с нейните "порядки", не може да се случи.
    Въобще не бих спорил по въпросът дали е имало или не полужителни уроци тогава. По въпросът дали има или не друг начин те да се усвоят, мога да споря до .......когато поискаш, всъщност. Но и това би било "изместване на фокусът". Първо ни трябва държава, после здравеопазване и чак тогава образование. За жалост без предходните, икономика като светът .... няма как....
    Няма ли икономика, да ми разправят за армия, колкото си искат. Не говоря за мобилизация, когато всеки хваща квот намери и отива да трепе, за да си защити семейството/родината. Говоря за редовна армия, издържана от населението група хора, въоръжена и занимаваща се единствено с целите на охраната на държавата. " онова" дето му викаха казарма тогава, не беше армия. Ако беше, нямаше във флотът да има две успешни торпедни атаки. Едната всички са я чели в учебниците, за втората - малцина са чували. Не, не е руският крайцер, той е потопен с минно заграждение. От по "съвремената" история на флотът е.
    Е - тя народната мъдрост е изпълнена и с противоречия.
    Като например:

    "Сам човек става само за кенефа"

    и

    "На вълка му е дебел врата, защото сам си върши работата"



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36

    Default

    Казармата беше една голяма простащина момчета.Това е:

    1. http://www.blitz.bg/news/article/263965

    2. http://www.temanews.com/index.php?p=...=458&aid=10755

    Три-четири месеца обучение е достатъчно.И без това военна техника не остана, а единствено трябва да ги обучат за автоматчици, да хвърлят бомба, да правят минно поле, малко тактика, използване на индивидуални предпазни средства при атака с оръжия за масово поразяване и това е.

    Техниката- танкове, БМП-та, самолети, хеликоптери, артилерия, всичката сложна военна техника трябва да се "оперира" и обслужва от професионални военни. Другото е глупост.
    При нас техниката голямата част от войниците не я пазеха и това се дължеше основно на факта, че всеки набор започваха да го учат на тази техника как да борави с нея и как да я облсужва.И това всеки шест месеца...

    Професионалния войник, веднъж научен не се налага да го учиш наново на всеки шест месеца или една година.Свиква с техниката знае как да борави с нея и как да я пази.
    Обучението на новобранците и боравенето с техниката беше най-голямото гайле на ротния.Той казваше "Точно се научихте и сега с новобранките започваме наново..."

    Това е правилното.Всеки си има бойна машина, знае си кои са и недостаъците и къде се е повреждала, знае какво да очаква от нея и как точно да стреля с нея...


    Всичко останало за наборна войска са пълни 100% шитни от неграмотни хора или правещи се на такива ...

    Истината е в потомствените професионални военни при които има традиция има и мотивация.
    При наборната войска нито има традиция нито мотивация за военна служба ...

    ---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

    Това го разбра дори и Путин.

    Поради това че нямат пари руснаците обаче, единствено което правят е да разрешат частните военни организации в стил Black water, които да изпращат в непослушни чужди държави и региони от Русия .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Мда. В казармата се научих да предавам и приемам данни (морз) със завидните 120 знака в минута, което по днешните стандарти е 16 бита за секунда, което е около 6,25 милиона пъти по-бавно от средно-статистическата компютърна комуникация днес.



    PS:

    Като говоря за ползите от казармата, нямам впредвид овладяването на кой знае какви бойни умения и техники.
    Имам впредвед каляване на детинската психика и превръщането и в мъжка. Да се научиш на отговорност, на това да работиш в екип, да делиш коричка хляб с този до теб.
    ..........ей такива неща.
    Last edited by ecotronic; 07-02-2016 at 22:59.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Я разбираачите да лажете кой закон сме прокарали в ЕС или кой генерал сме уволнили от НАТО... На вас зомбясалите нощо не мое се обясни.... И Цар Симеон е цар ... ма аз отдавна се чудя на кого или на какво ....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  9. #39
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Абе по бай Тошово време си беше рахат и в Коми си имаше бачкане Отиваш бачкаш 10 години и са пребираш кат паша,лада апартамент какво му трябва повече на човек?
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #40
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Винаги съм бил фен на народната мъдрост. В тоя случай съм склонен да споря. Пак обръщам внимание на фактът, че днес 2016, тук в РБ това което беше казармата "тогава", с нейните "порядки", не може да се случи.
    Въобще не бих спорил по въпросът дали е имало или не полужителни уроци тогава. По въпросът дали има или не друг начин те да се усвоят, мога да споря до .......когато поискаш, всъщност. Но и това би било "изместване на фокусът". Първо ни трябва държава, после здравеопазване и чак тогава образование. За жалост без предходните, икономика като светът .... няма как....
    Няма ли икономика, да ми разправят за армия, колкото си искат. Не говоря за мобилизация, когато всеки хваща квот намери и отива да трепе, за да си защити семейството/родината. Говоря за редовна армия, издържана от населението група хора, въоръжена и занимаваща се единствено с целите на охраната на държавата. " онова" дето му викаха казарма тогава, не беше армия. Ако беше, нямаше във флотът да има две успешни торпедни атаки. Едната всички са я чели в учебниците, за втората - малцина са чували. Не, не е руският крайцер, той е потопен с минно заграждение. От по "съвремената" история на флотът е.
    1912 г. Балканската война - При население от 4 430 000 души (над 2 милиона по-малко от днес), по време на Балканската война, България мобилизира 600 000 войника (само с няколко десетки хиляди по-малко от втората по мощност натовска армия днес). Мобилизационния резерв е 714 000 войника.

    ---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Велико е - да.

    А не е толкова велико това, че ти не го проумяваш.

    Но аз съм упорит човек и ще ти го обясня с думи прости....

    Ако сега по някаква причина България реши, че повече няма да членува в ЕС и в НАТО, за последиците от това много можем да предполагаме, но едно е сигурно:

    24 часа след вземането на това решение, в София няма да влязат танковете на ЕС или НАТО.

    Можем да си сърбаме икономическата попара от това, но танкове няма да има.

    Понимаеш?

    ---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:24 ----------



    Е - тя народната мъдрост е изпълнена и с противоречия.
    Като например:

    "Сам човек става само за кенефа"

    и

    "На вълка му е дебел врата, защото сам си върши работата"

    За какво са ти танкове, кат за 48 часа лева ще стане 0.0001 долара. Те го правиха веднъж.

    ---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Велик беше тоя факт, да. Не твоят прочит на написаното.
    Тогава СССР имаше политическата, икономическата и военната власт. Сега България има представители във парламента на ЕС и в централата на НАТО. Тогава НРБ била поставяла ясни условия - кога, какви!? Сега ще ми напишеш че никой не ни "бръсне". Аз ще трябва да те пратя да гледаш новините, естествено. Знаеш ли за какъв пост се кандидатира Бокова. Защо лявоориентираните толкова пищят, та са склонни да залагат вътрешната ни политика, само и само да се докопат до тая власт? Това като част от СИВ или ВД имаше ли шанс да се получи, според теб?
    Знаех си, че обичаш Бокова.
    Системата праща удобни представители.
    Хахаха, разсмя ме. Имаме влияние, казваш?

    ---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз съм го гледал много внимателно. Ето го тук:

    https://www.youtube.com/watch?v=ERSp...ature=youtu.be

    Добре ще е и ти да го изгледаш а не само онези 8 минути (от 12:44 натам), които вие путиновите клакьорчета упорито повтаряте, като си мислите, че като го повторите 1000 пъти, лъжата ви ще се превърне в истина.
    Не съм си позволявал да те квалифицирам!!!!
    Не ми лепи етикети.
    Къде видя, да подкрепям нещо и някой???
    Това издава слабост при водене на спор.

    ---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

    Пълния запис го пуснаха след като пуснаха записа от gsmа на един от присъствалите.
    Абе ти да не си от онези дето определят ББ като дисидент и антикомунист?
    ХАХАХА
    Куче на дисидент не можеше да припари до школата в Симеоново.
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  11. #41
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Народът го е казал:

    Жена, която не е раждала и мъж, който не е ходил войник..................

    Казармата, колкото и негативи да имаше си беше едно училище в което много се научаваше.

    Мога съвсем отговорно да заявя, че днешната младеж повече губи отколкото печели от нейната липса.

    Това прекрасно си личи от дискусиите, които се водят тук.
    всичко е относително аз примерно съм служил - строителни войски... Ръководител Бюро по ОРС (Организация работата в стрителството) след това бекофис офертен отдел ГУСВ демек не съм бил войник бях служител но си имах отговорности не пред Устава а пред себе си и си ги спазвах - навеждам ви на мисълта, че не казармата а отговорностите и тяхното спазване и отстояване градят характера на мъжа.
    и колкото по-рано- толкова по-добре

  12. #42

    Default

    Отново щуротии.

    Какви отговорности какви пет лева.

    Отговорности за безотговорните.

    Аз и преди и след казармата и сега съм си бил отговорен.

    За останалите не ми пука- има(т) си жени(приятелки, съпруги, сестри) те да ги учат на отговорност, след като родителите има са били некадърни и не са ги научили...

    ---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 01:09 ----------

    Не слагайте всичко под един знаменател.

    За казармата единственото относително вярно е че "Всички влизат различно умни и интелигентни и излизат еднакво тъпи..."


    То и примера в който решили да въведат комунизма е училище и на всички ученици да пишат средно аритметична оценка е същият=накрая всички са двойкаджии...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #43
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Казармата е най-голямата простотия,дядо ми не само е бил в казармата ами и се е сражавал във втората световна война,накрая му хвърлиха една доста недостойна пенсия.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #44
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Интересна дискусия сте си заформили тука. Тия, които не знаят съдят, а тия , които знаят мълчат.
    Само хора, които са били пълни неудачници в казармата или изобщо не са били в нея може да твърдят, че тя е простотия. Войник не се става за три месеца, нито за една година. Има си етапи и те трябва да се минат. Ако е до стрелба и останалите умения, аз си ги имах на много високо ниво години преди да помириша казарма. Стрелям от три годишен, но това не ме правеше войник. Да кажем, че трябва не само характера да се изглади и да се научи да се подчинява, но и да се развие решителност и определена злоба. Знанията получени там хич не са за пренебрегване.
    Никога не е имало руски бази у нас, защото такова понятие нямаше. Както те са идвали у нас, така и ние ходихме при тях.
    Самолетите ни летяха свободно във въздушното пространство и което е особено важно, пилотите имаха лични връзки. Не беше рядкост пилотите да си гостуват за по няколко часа, наслаждавайки се на дребна контрабанда, като някоя бутилка коняк или водка мушнати в димните отсеци. Тези облитания позволяваха да се опознаят всички основни летища. Руски кораби, както и наши са акостирали в дружески пристанища.
    Къде сега е проблемът?
    Ако в нашето въздушно пространство летят френски, немски или чешки самолети, едва ли някой ще протестира.
    Така и трябва.
    Проблемът са турските самолети, защото Турция води агресивна политика срещу нас и това не е видно само от политическите партии. Това налива вода в мелницата на ДПС и сателитите ѝ , а това плаши хората.
    Инстинктивно е неприемливо и неестествено вълкът да пази агнето.
    Ето по морето и в цяла България руснаци купуват имоти, но никой не се чувствува застрашен. Те строят православни църкви, ремонтират училища, читалища...
    Културно те не ни застрашават и за това не говорим за никакъв интегритет. Той не е нужен.
    Обратното. Представете си, че турци са купили тия имоти и започнат да строят джамии и по пет пъти на ден да реват ходжи и всички останали хубосии.
    Ето тука идва особеният вододел, където русофили и русофоби застават на една страна, защото заплахата е обща.
    Разбира се има и ибрикчии, които са против всичко и всеки, стига да им се плати добре.
    Те са способни не само да излижат до блясък нечий гъз, но и да си продадат и майката.
    Как да ги познаете?
    Много лесно!
    Когато някой застрашава Род, Родина или жена му, той не бие нахалника по мутрата, а звъни на 112.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    всичко е относително аз примерно съм служил - строителни войски... Ръководител Бюро по ОРС (Организация работата в стрителството) след това бекофис офертен отдел ГУСВ демек не съм бил войник бях служител но си имах отговорности не пред Устава а пред себе си и си ги спазвах - навеждам ви на мисълта, че не казармата а отговорностите и тяхното спазване и отстояване градят характера на мъжа.
    и колкото по-рано- толкова по-добре
    Бе ти си бил в Кралските Елитни Части. Това е друга бира


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •